> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Lyžaři si posedmé zazávodí v DOV

vloženo: 23.02.2019           komentářů: 0

City Cross Sprint se koná v sobotu 23. února již posedmé. Lyžaři budu závodit v industriálních kulisách Dolní oblasti Vítkovice. Pořadatelé připravili pro diváky celodenní program včetně biatlonové střelnice nebo letecké exhibice Martina Šonky.

Letošní ročník organizátoři opět okoření několika novinkami, a to nejen v doprovodném programu. Zajímavou změnou projde také závodní trať. „Bude o padesát metrů delší, takže bude nově měřit pět set metrů. Pro někoho se to může zdát zanedbatelné, ovšem my jsme rozšířili hned první zatáčku po startu, bude mít větší rádius a závodníkům nabídne větší prostor k předjíždění a bojům o lepší pozice. Kvůli oteplení jsme museli trať pozměnit, závodníci nově pojedou čtyřikrát přes most, takže divákům nabídnou ještě atraktivnější podívanou. Vše zlé je k něčemu dobré," řekl Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Na zasněžené trati v Dolní oblasti Vítkovice si zazávodí desítky amatérských lyžařů a diváci se mohou opět těšit na výkony lyžařských hvězd z České republiky, ale také Itálie, Norska, Francie, Slovenska a Polska. Ze zahraničí přijede 25 lyžařů a favoritem bude sedmý muž ze závodu světového poháru Paal Troean Aune, jeho soupeřem mu bude předloňský vítěz Phillip Bellingham z Austrálie.

„ČEZ City Cross Sprint patří v Ostravě mezi oblíbené sportovní akce, které město dlouhodobě podporuje. Osobně se mi nápad zřídit běžkařské tratě v industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovice líbí a jsem rád, že nadchl samotné závodníky i Ostravany. Přidanou hodnotou je zapojení obyvatel města, a především dětí do sportování. Všem je k dispozici závodní trať ještě celý týden po ukončení závodů. Věřím, že lyžování osloví a zaujme především ty nejmenší a v budoucnu se budou třeba běžkařskému sportu věnovat,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

„Jsem ráda, že se závody konají zrovna v tomto místě. Dolní oblast Vítkovice tak ožívá úplně jiným stylem. Navíc celý týden po závodech si na trati mohou zajezdit Ostravané a udělají tak něco pro sebe. Pořadatelé tak u této akce spojili příjemné s užitečným,“ uvedla náměstkyně primátora Ostravy pro školství a sort Andrea Hoffmannová.
Doprovodný program

Diváci se nebudou bavit jen u závodní tratě. Je pro ně připraven bohatý doprovodný program s řadou novinek. Tou je například snowfotbal. Nedaleko auly Gong vyroste sněhové hřiště o rozměrech 10 x 15 metrů a na něm se v den závodů uskuteční turnaj tříčlenných týmů. Hned vedle fotbalového hřiště bude také probíhat soutěž ve střelbě na branku. Opět samozřejmě na sněhu a v roli brankářů se budou střídat bývalé i současné sportovní osobnosti. Chybět nebude ani vloni tolik oblíbená laserová střelnice a závod osobností v biatlonu. Na letošním ročníku ČEZ City Cross Sprintu se mohou fanoušci těšit i na aktivity, které budou probíhat pod hlavičkou projektu SnowKidz. Ten funguje po celém světě a jeho cílem je dostat děti zpátky na sníh a přitáhnout je k aktivnímu trávení volného času v zimě. SnowKidz nabídne v rámci sobotního programu dva workshopy.

Dále se budou konat autogramiády Lukáše Bauera, Jaroslava Sakaly, Jana Mazocha a Aleše Lopraise. V areálu se divákům představí slacklinisté Gibbon Slacklines v čele s mistrem ČR Štěpánem Peckou a všichni společně budou držet palce, aby počasí dovolilo mistru světa prestižní série letecké akrobacie Red Bull Air Race Martinu Šonkovi ukázat své umění přímo nad vítkovickým industriálním komplexem. „Domluvil jsem s s pořadateli, že sovu sestavu budu komentovat z kokpitu do rádia a můj komentář uslyší všichni diváci v Dolní oblasti Vítkovice. Musím poznamenat, že není běžné, aby letec prováděl akrobatickou sestavu ve městě, avšak letecký úřad ji povolil a dokonce mám v Dolní oblasti plochu pro případné nouzové přistání. Na exhibici ale poletím přímo z letiště v Moravské Třebové,“ prozradil Martin Šonka.
Lyžujte celý týden

Příznivci běžkování si již zvykli, že po skončení ČEZ City Cross Sprint bude závodní trať zdarma přístupná široké veřejnosti. Nejinak tomu bude i letos. V rámci Týdne sportování se Skupinou ČEZ si zájemci budou opět moci změřit čas v běhu soupaž na sto metrů. K dispozici budou od rána až do večera dva instruktoři běhu na lyžích, půjčovna vybavení a na svém místě zůstane pro zájemce o netradiční míčové sporty i fotbalové hřiště. Během týdne pro veřejnost zůstane v areálu i biatlonová střelnice a řada zábavných soutěží v rámci oranžové ČEZ Energy zóny. V ní si závodníci mohou vyzkoušet virtuální realitu a běžkařský trenažér, kde se opět ujeté metry přemění na peníze, které pomohou vybranému subjektu. Vstup na akci ČEZ City Cross Sprint 2019 je zdarma.
Časový harmonogram závodů

10:30 hodin: zahajuje provoz biatlonová střelnice a startuje Fortuna zimní fotbalové hry

14:30 hodin: závod dětí – Leo Express Sprint

15:30 hodin: letecká akrobatická show Martina Šonky

16:20 hodin: kvalifikace – dorost + muži/ženy

16:45 hodin: biatlonová exhibice

18:20 hodin: finále závodu dorostu

18:40 hodin: finále závodu mužů/žen

autor: www.citysprint.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.