> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Lyžaři si posedmé zazávodí v DOV

vloženo: 23.02.2019           komentářů: 0

City Cross Sprint se koná v sobotu 23. února již posedmé. Lyžaři budu závodit v industriálních kulisách Dolní oblasti Vítkovice. Pořadatelé připravili pro diváky celodenní program včetně biatlonové střelnice nebo letecké exhibice Martina Šonky.

Letošní ročník organizátoři opět okoření několika novinkami, a to nejen v doprovodném programu. Zajímavou změnou projde také závodní trať. „Bude o padesát metrů delší, takže bude nově měřit pět set metrů. Pro někoho se to může zdát zanedbatelné, ovšem my jsme rozšířili hned první zatáčku po startu, bude mít větší rádius a závodníkům nabídne větší prostor k předjíždění a bojům o lepší pozice. Kvůli oteplení jsme museli trať pozměnit, závodníci nově pojedou čtyřikrát přes most, takže divákům nabídnou ještě atraktivnější podívanou. Vše zlé je k něčemu dobré," řekl Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Na zasněžené trati v Dolní oblasti Vítkovice si zazávodí desítky amatérských lyžařů a diváci se mohou opět těšit na výkony lyžařských hvězd z České republiky, ale také Itálie, Norska, Francie, Slovenska a Polska. Ze zahraničí přijede 25 lyžařů a favoritem bude sedmý muž ze závodu světového poháru Paal Troean Aune, jeho soupeřem mu bude předloňský vítěz Phillip Bellingham z Austrálie.

„ČEZ City Cross Sprint patří v Ostravě mezi oblíbené sportovní akce, které město dlouhodobě podporuje. Osobně se mi nápad zřídit běžkařské tratě v industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovice líbí a jsem rád, že nadchl samotné závodníky i Ostravany. Přidanou hodnotou je zapojení obyvatel města, a především dětí do sportování. Všem je k dispozici závodní trať ještě celý týden po ukončení závodů. Věřím, že lyžování osloví a zaujme především ty nejmenší a v budoucnu se budou třeba běžkařskému sportu věnovat,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

„Jsem ráda, že se závody konají zrovna v tomto místě. Dolní oblast Vítkovice tak ožívá úplně jiným stylem. Navíc celý týden po závodech si na trati mohou zajezdit Ostravané a udělají tak něco pro sebe. Pořadatelé tak u této akce spojili příjemné s užitečným,“ uvedla náměstkyně primátora Ostravy pro školství a sort Andrea Hoffmannová.
Doprovodný program

Diváci se nebudou bavit jen u závodní tratě. Je pro ně připraven bohatý doprovodný program s řadou novinek. Tou je například snowfotbal. Nedaleko auly Gong vyroste sněhové hřiště o rozměrech 10 x 15 metrů a na něm se v den závodů uskuteční turnaj tříčlenných týmů. Hned vedle fotbalového hřiště bude také probíhat soutěž ve střelbě na branku. Opět samozřejmě na sněhu a v roli brankářů se budou střídat bývalé i současné sportovní osobnosti. Chybět nebude ani vloni tolik oblíbená laserová střelnice a závod osobností v biatlonu. Na letošním ročníku ČEZ City Cross Sprintu se mohou fanoušci těšit i na aktivity, které budou probíhat pod hlavičkou projektu SnowKidz. Ten funguje po celém světě a jeho cílem je dostat děti zpátky na sníh a přitáhnout je k aktivnímu trávení volného času v zimě. SnowKidz nabídne v rámci sobotního programu dva workshopy.

Dále se budou konat autogramiády Lukáše Bauera, Jaroslava Sakaly, Jana Mazocha a Aleše Lopraise. V areálu se divákům představí slacklinisté Gibbon Slacklines v čele s mistrem ČR Štěpánem Peckou a všichni společně budou držet palce, aby počasí dovolilo mistru světa prestižní série letecké akrobacie Red Bull Air Race Martinu Šonkovi ukázat své umění přímo nad vítkovickým industriálním komplexem. „Domluvil jsem s s pořadateli, že sovu sestavu budu komentovat z kokpitu do rádia a můj komentář uslyší všichni diváci v Dolní oblasti Vítkovice. Musím poznamenat, že není běžné, aby letec prováděl akrobatickou sestavu ve městě, avšak letecký úřad ji povolil a dokonce mám v Dolní oblasti plochu pro případné nouzové přistání. Na exhibici ale poletím přímo z letiště v Moravské Třebové,“ prozradil Martin Šonka.
Lyžujte celý týden

Příznivci běžkování si již zvykli, že po skončení ČEZ City Cross Sprint bude závodní trať zdarma přístupná široké veřejnosti. Nejinak tomu bude i letos. V rámci Týdne sportování se Skupinou ČEZ si zájemci budou opět moci změřit čas v běhu soupaž na sto metrů. K dispozici budou od rána až do večera dva instruktoři běhu na lyžích, půjčovna vybavení a na svém místě zůstane pro zájemce o netradiční míčové sporty i fotbalové hřiště. Během týdne pro veřejnost zůstane v areálu i biatlonová střelnice a řada zábavných soutěží v rámci oranžové ČEZ Energy zóny. V ní si závodníci mohou vyzkoušet virtuální realitu a běžkařský trenažér, kde se opět ujeté metry přemění na peníze, které pomohou vybranému subjektu. Vstup na akci ČEZ City Cross Sprint 2019 je zdarma.
Časový harmonogram závodů

10:30 hodin: zahajuje provoz biatlonová střelnice a startuje Fortuna zimní fotbalové hry

14:30 hodin: závod dětí – Leo Express Sprint

15:30 hodin: letecká akrobatická show Martina Šonky

16:20 hodin: kvalifikace – dorost + muži/ženy

16:45 hodin: biatlonová exhibice

18:20 hodin: finále závodu dorostu

18:40 hodin: finále závodu mužů/žen

autor: www.citysprint.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.