> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Procházel po zaparkovaných autech

vloženo: 21.02.2019           komentářů: 0

Cizinec se v Ostravě procházel po zaparkovaných autech, na některých si také lehl


Sdělení obvinění pro trestné činy výtržnictví a poškození cizí věci si vyslechl 39letý cizinec. Ten měl dne 17. 2. 2019 krátce před 02.00 hodinou na jednom z parkovišť v Moravské Ostravě poškodit tři zaparkované automobily. Po vozech se měl pohybovat – chodit, ležet i sedět (po) či na automobilech. Tímto způsobem pak měl poškodit jak lak, tak způsobit prohlubeň na kapotě. Škoda na zaparkovaných vozech zn. BMW, Škoda Fabia a Alfa Romeo byla předběžně vyčíslena v částce vyšší jak 22 000 korun.

Muže, pohybujícího se na automobilech zaregistroval svědek. Na jeho výzvu k zanechání protiprávního jednání podezřelý nereagoval. Policisté byli přivoláni prostřednictvím tísňové linky. Hlídka podezřelého zadržela. Po shromáždění důkazů bylo zahájeno jeho trestní stíhání.

Obviněný se k činu doznal. Do Ostravy přijel za zábavou a po požití alkoholu se šel projít, neboť měla být krásná noc. Ke sledování oblohy pak měl zvolit střechu automobilu, na kterou se měl posadit. A sedícího muže na vozidle přistihla i přivolaná hlídka, která jej zadržela.

autor: mjr. Mgr. Gabriela Pokorná

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.