> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Extraligy žen – OSTRAVA - PŘEROV

vloženo: 17.02.2019           komentářů: 0

Letošní sezóna je pro domácí klub zatím špatná, ale pořád je šance ji napravit. S Přerovem se letos Ostrava utkala dvakrát a vždy vyhráli hosté, tak se to pokusily Ostravanky změnit. Herní projev byl nejlepší za poslední dobu, ale bodový zisk z toho nebyl, protože hosté byli v koncovkách sebevědomější a důraznější.

č.: 105 dne: 16. 2. 2018 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - Volejbal Přerov 0:3 (21:25, 24:26, 22:25)

Rozhodčí: Vachutka M., Trumpeš D.

Počet diváků: 80

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zemanová, Lukáčová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Žonerčíková, libera Chevalierová, Červenková. Střídaly: Poláchová, Faltínová, Zedníková, Kašparová.

Hosté: Person, Jehlářová, Měrková, Svobodová, Vander Meer, Zatloukalová, libero Vaňková. Střídaly: Zajícová, Kohoutová, Shapaval.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Myslím, že to nebylo špatné utkání, ale 3x jsme prohrály koncovku díky nedůrazu a chybám. Ve dvou setech jsme nechytly začátky, a i když jsme výrazné ztráty dotáhly, tak si to pak soupeř pohlídal.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme byli nedůrazní v koncovkách a soupeři jsme zápas ulehčili spoustou nevynucených chyb hlavně v útoku. Přerov vyhrál zaslouženě.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „V první řadě jsme rády za 3 body. Ve všech setech jsme si vybudovaly bodový náskok, ale soupeř nás vždy dotáhl, naštěstí všechny koncovky jsme zvládly a odjíždíme s vítězstvím, pro které jsme si přijely.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Spokojenost se třemi body, ale zápas nebyl jednoduchý, domácí byli houževnatí, „solili“ servis, ale nevydrželi celou dobu. Myslím si, že jsme

udrželi déle poměr kvalitní servis a přihrávka a to rozhodlo. Líbila se mi atmosféra v hale, diváci fandili za každé situace.“

Popis utkání:

První set byl naprosto vyrovnaný až do stavu 21:21, žádný z týmů si nevybudoval větší náskok než dva body. Ale pak přišla na servis hostující Měrková a i díky chybám domácích získal Přerov s přehledem 1. set.

Druhý set začal pro Ostravanky katastrofálně (1:7), ale nesložily zbraně a postupně náskok snižovaly (3:7, 6:8, 11:12) a záhy se ujaly vedení 15:14 a ještě 19:18. Tato přetahovaná o každý míč trvala až do stavu 22:22, kdy domácí míč „zadarmo“ nezpracovali a pak udělali chybu při útoku a dovolili hostům dva setboly. Oba Ostrava odvrátila, jeden i díky neodpískání jasného „dvojáku“ domácí nahrávačky. Přerovanky samozřejmě vehementně protestovaly, takže musely dostat žlutou kartu, ale jejich rozčílení se nikdo nemůže divit. Posuzování nečisté hry byla velká slabina hlavního rozhodčího (na obě strany). Když se situace uklidnila, tak Přerov dobře zaútočil a posléze i zablokoval a bylo vymalováno.

Ve třetím setu předvedly domácí opět tragický začátek 3:9, 9:15. Opět začali náskok stahovat (12:15, 14:16), ale hosté si aspoň dvojbodový náskok hlídali a i když za stavu 20:22 útočila Ostrava, tak opět nedůrazně a hosté zaslouženě získali 4. set a tím i celý zápas.

Autor foto: HOLCMAN Oldřich

autor: TJ Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.