Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Extraligy žen – OSTRAVA - PŘEROV

vloženo: 17.02.2019           komentářů: 0

Letošní sezóna je pro domácí klub zatím špatná, ale pořád je šance ji napravit. S Přerovem se letos Ostrava utkala dvakrát a vždy vyhráli hosté, tak se to pokusily Ostravanky změnit. Herní projev byl nejlepší za poslední dobu, ale bodový zisk z toho nebyl, protože hosté byli v koncovkách sebevědomější a důraznější.

č.: 105 dne: 16. 2. 2018 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - Volejbal Přerov 0:3 (21:25, 24:26, 22:25)

Rozhodčí: Vachutka M., Trumpeš D.

Počet diváků: 80

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zemanová, Lukáčová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Žonerčíková, libera Chevalierová, Červenková. Střídaly: Poláchová, Faltínová, Zedníková, Kašparová.

Hosté: Person, Jehlářová, Měrková, Svobodová, Vander Meer, Zatloukalová, libero Vaňková. Střídaly: Zajícová, Kohoutová, Shapaval.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Myslím, že to nebylo špatné utkání, ale 3x jsme prohrály koncovku díky nedůrazu a chybám. Ve dvou setech jsme nechytly začátky, a i když jsme výrazné ztráty dotáhly, tak si to pak soupeř pohlídal.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme byli nedůrazní v koncovkách a soupeři jsme zápas ulehčili spoustou nevynucených chyb hlavně v útoku. Přerov vyhrál zaslouženě.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „V první řadě jsme rády za 3 body. Ve všech setech jsme si vybudovaly bodový náskok, ale soupeř nás vždy dotáhl, naštěstí všechny koncovky jsme zvládly a odjíždíme s vítězstvím, pro které jsme si přijely.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Spokojenost se třemi body, ale zápas nebyl jednoduchý, domácí byli houževnatí, „solili“ servis, ale nevydrželi celou dobu. Myslím si, že jsme

udrželi déle poměr kvalitní servis a přihrávka a to rozhodlo. Líbila se mi atmosféra v hale, diváci fandili za každé situace.“

Popis utkání:

První set byl naprosto vyrovnaný až do stavu 21:21, žádný z týmů si nevybudoval větší náskok než dva body. Ale pak přišla na servis hostující Měrková a i díky chybám domácích získal Přerov s přehledem 1. set.

Druhý set začal pro Ostravanky katastrofálně (1:7), ale nesložily zbraně a postupně náskok snižovaly (3:7, 6:8, 11:12) a záhy se ujaly vedení 15:14 a ještě 19:18. Tato přetahovaná o každý míč trvala až do stavu 22:22, kdy domácí míč „zadarmo“ nezpracovali a pak udělali chybu při útoku a dovolili hostům dva setboly. Oba Ostrava odvrátila, jeden i díky neodpískání jasného „dvojáku“ domácí nahrávačky. Přerovanky samozřejmě vehementně protestovaly, takže musely dostat žlutou kartu, ale jejich rozčílení se nikdo nemůže divit. Posuzování nečisté hry byla velká slabina hlavního rozhodčího (na obě strany). Když se situace uklidnila, tak Přerov dobře zaútočil a posléze i zablokoval a bylo vymalováno.

Ve třetím setu předvedly domácí opět tragický začátek 3:9, 9:15. Opět začali náskok stahovat (12:15, 14:16), ale hosté si aspoň dvojbodový náskok hlídali a i když za stavu 20:22 útočila Ostrava, tak opět nedůrazně a hosté zaslouženě získali 4. set a tím i celý zápas.

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.