> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hledáme ředitele/ředitelku

vloženo: 14.02.2019           komentářů: 0

Hledáme ředitele/ředitelku Městské policie Ostrava

Ostravští radní v úterý 12. února odsouhlasili vyhlášení výběrového řízení na obsazení pozice ředitele/ředitelky Městské policie Ostrava. Současnému řediteli Zdeňku Harazimovi, který je na své pozici již přes 10 let, 16. srpna ze zákona zanikne jeho pověření k výkonu funkce a po vzájemné dohodě si jej již nebude obnovovat. Termín pro odevzdání přihlášek je pondělí 1. dubna do 12 hodin. Předpokládaný nástup je dohodou.

Požadavky a podmínky tohoto výběrového řízení jsou nastaveny tak, aby se do něj mohl přihlásit co nejširší okruh potenciálních uchazečů, tedy nejen osob, které jsou v současné době strážníky obecní policie.

V požadavcích na uchazeče o tuto pracovní pozici je státní občanství České republiky, vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu, výhodou je ekonomický nebo právní obor. Podmínkou je také znalost zákona o obecní policii, praxe v pozici vedoucího zaměstnance, praxe u bezpečnostních složek nebo ve veřejné správě, a to minimálně 3 roky, velmi dobré organizační a komunikační schopnosti a psychická a fyzická odolnost. Zbrojní průkaz skupiny „D“ je pro uchazeče výhodou. Přihlášku je možné zaslat poštou na adresu ostravského magistrátu nebo osobně doručit na jeho podatelnu.
Ostravská městská policie vznikla jako jedna z prvních v České republice v roce 1992. V dubnu téhož roku složilo slib prvních 80 strážníků. V současné době je ostravská městská policie s 631 strážníky druhou nejpočetnější městskou policií v republice. K dispozici má oddíl operativní, jehož součástí je hlídková služba, pořádková služba, kynologie a hipologie. Dále úsek prevence a propagace a středisko vzdělávání a volnočasových aktivit, které zajišťuje průběžné vzdělávání a přípravu čekatelů na budoucí povolání strážníka nejenom v  Moravskoslezském, ale i v Olomouckém a Zlínském kraji. Městská policie Ostrava se zvláště poslední rok potýká s nízkým stavem strážníků, kdy do plánovaného stavu jich aktuálně chybí 84.
Přehled ředitelů MPO a doba, po kterou byli ve funkci:

Karel Kos                      3/1992 - 9/1993
Jiří Čaputa                    9/1993 - 5/1995
Jan Hulva                    5/1995 – 3/2008
Jiří Veselý                 7/2008 – 10/2008
Zdeněk Harazim     11/2008 - současnost

autor: MP Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.