> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do ostravské ZOO se letos vrátí

vloženo: 12.02.2019           komentářů: 0

Do ostravské ZOO se letos vrátí lev indický

Jedna z nejnavštěvovanějších atraktivit nejen Ostravy, ale i České republiky představila výhled plánů na letošní rok. Na co nového se v letošním roce můžeme těšit? Přibudou další velcí savci i nové stavby!

Zoologická zahrada není jen o nově narozených mláďatech, stavbě nových expozic a výběhů, ale také o každodenní práci téměř 150 zaměstnanců, kteří pečují o více než 4000 zvířat, udržují zeleň ve více než stohektarovém areálu a starají se o to, aby se více než půl milionu návštěvníků cítilo v zoo dobře.

Jaké jsou ale novinky pro letošní rok?

V zoo vyroste několik nových staveb, z nichž realizace některých byly zahájeny už loňském roce. Aktuálně je těsně před dokončením výstavba chovatelsko-expozičního zařízení pro šelmy mangusty trpasličí a dikobrazy jihoafrické. V obou případech jde o nové druhy zvířat v Zoo Ostrava. Stavba je umístěná při vjezdu do ostravského safari.

Na Cestě vody vznikne komplex menších lesních voliér pro naše druhy sov. Sýčci a sovy pálené byli dosud chováni v zázemí, nově se budou moci představit i návštěvníkům.V nových voliérách najdou svůj domov i například sýc rousný nebo kulíšek nejmenší. Nedaleko sovích voliér byla zahájena i stavba další velké voliéry pro dravce – pro ohrožené orly královské.

V průběhu první poloviny roku by se měl ze Zoo Praha vrátit samec lva indického po jeho chovatelské misi u tamních samic. Z dalších šelem by měl být dovezen mladý samec levharta cejlonského a mladá samička pandy červen . Přibýt by brzy mohl i samec hrocha obojživelného. Do indického výběhu safari budou dovezeny tři samice buvola domácího. Skupina šimpanzů hornoguinejských se dočká dalších samic.

Velmi pestrá bude nabídka vzdělávacích aktivit pro školy i doprovodných akcí pro širokou veřejnost. Během hlavní sezóny, tj. od dubna do října, se budou moci návštěvníci opět těšit na komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat, víkendové komentované prohlídky pěstebních skleníků, které nejsou veřejnosti běžně přístupné, a také řadu tematických víkendových akcí a přednášek. Aktuální informace najdou zájemci na ....zoo-ostrava.cz.


autor: www.zoo-ostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.