> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muž střílel v Zábřehu

vloženo: 11.02.2019           komentářů: 0

Muž střílel v Zábřehu, mířil i na strážníky

Hned několik hlídek Městské policie Ostrava zasahovalo v sobotu 9. února 2019 odpoledne v Ostravě-Zábřehu. V rámci zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v souvislosti s pořádáním tenisového utkání zaslechli strážníci na jedné z ulic tři výstřely ze zbraně.

Následně spatřili tři osoby, kdy jedna z nich držela v ruce krátkou střelnou zbraň a pronásledovala zbylé dvě osoby. Po zaslechnutí výstřelů strážníci spatřili, jak se jeden z pronásledovaných mužů dal na útěk. Toho následně jedna z hlídek dostihla. Ke zbývajícím dvěma se vydali další strážníci, přičemž se navzájem upozornili, že jeden z mužů (32 let) v ruce drží zbraň. Hlídka muže se zbraní v ruce vyzvala slovy: „Městská policie, jménem zákona, odhoďte zbraň a lehněte si na zem.“ Muž reagoval tím, že se i se zbraní prudce otočil směrem ke strážníkům. Ti okamžitě proti němu použili donucovací prostředek – hrozbu namířenou služební zbraní. To ho vystrašilo, klekl si a zbraň odložil na zem. Stejně učinil i druhý z mužů. Později se navíc ukázalo, že oba pronásledovaní muži se předtím dopustili krádeže, přičemž již byli za takový čin v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestáni. Celá událost včetně všech tří mužů a zbraně byla předána Policii ČR k dalšímu šetření.

autor: MP Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰