> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muž střílel v Zábřehu

vloženo: 11.02.2019           komentářů: 0

Muž střílel v Zábřehu, mířil i na strážníky

Hned několik hlídek Městské policie Ostrava zasahovalo v sobotu 9. února 2019 odpoledne v Ostravě-Zábřehu. V rámci zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v souvislosti s pořádáním tenisového utkání zaslechli strážníci na jedné z ulic tři výstřely ze zbraně.

Následně spatřili tři osoby, kdy jedna z nich držela v ruce krátkou střelnou zbraň a pronásledovala zbylé dvě osoby. Po zaslechnutí výstřelů strážníci spatřili, jak se jeden z pronásledovaných mužů dal na útěk. Toho následně jedna z hlídek dostihla. Ke zbývajícím dvěma se vydali další strážníci, přičemž se navzájem upozornili, že jeden z mužů (32 let) v ruce drží zbraň. Hlídka muže se zbraní v ruce vyzvala slovy: „Městská policie, jménem zákona, odhoďte zbraň a lehněte si na zem.“ Muž reagoval tím, že se i se zbraní prudce otočil směrem ke strážníkům. Ti okamžitě proti němu použili donucovací prostředek – hrozbu namířenou služební zbraní. To ho vystrašilo, klekl si a zbraň odložil na zem. Stejně učinil i druhý z mužů. Později se navíc ukázalo, že oba pronásledovaní muži se předtím dopustili krádeže, přičemž již byli za takový čin v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestáni. Celá událost včetně všech tří mužů a zbraně byla předána Policii ČR k dalšímu šetření.

autor: MP Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.