> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výroční ples 90-60-90

vloženo: 10.02.2019           komentářů: 0

Výroční ples 90-60-90

Výroční ples, pod názvem 90-60-90, je mimořádná akce, která spojila tři významné ostravské instituce. Těmi jsou: Český rozhlas Ostrava, který slaví 90 let, Dům kultury Akord (60 let) a HC Vítkovice Ridera (90 let).
Rozhodli jsme se naše kulatiny spojit a udělat společný ples. Už ze samotného názvu plesu vyplývá, že se nejedná pouze o přitažlivé tělesné proporce, ale že kultura a sport v Ostravě jsou neodolatelně atraktivní už pěknou řádku let.
Ples se uskuteční v domu kultury Akord, v Ostravě-Zábřehu. Díky tomu, že Akord disponuje velkými prostory, je možné naplnit kapacitu až 800 návštěvníky. Program bude probíhat ve třech sálech kulturního domu. A to v klubu, velkém sále a v hudebním sále. Celým večerem Vás budou provázet 3 moderátoři, zástupci slavicích institucí - Yvetta Dadamová, Lumír Mořkovský a Zdeněk Kačor. Program bude začínat ve 20 hodin.
Těšit se můžete na Marka Ztraceného s kapelou, Leonu Machálkovou, Šajtar, Taneční školu Chlopčík, BROLN, Cimbálovou muziku Tolar, Moravský folklórní soubor Ševčík, DJ Petra Soukupa, Dj Zdeňka Trembače, soubor Nahodile, bohatou tombolu a další.
Většina těchto interpretů je dlouhodobě spjatá právě s kulturním domem. Cimbálová muzika Tolar a MFS Ševčík byli součástí Souboru Ladislava Ševčíka, která vznikl v roce 1951. Tento soubor dosahoval mezinárodních a celostátních úspěchů, jezdil po celém světe. Dnes už fungují jako samostatné soubory. Vedoucí kapely Šajtar, pan Vladimír Herberk byl tanečník a choreograf a také patřil do Souboru Ladislava Ševčíka. Zdeněk Chlopčík působí v Akordu od roku 1977. Stal se dvakrát mistrem republiky v latinskoamerických tancích a deseti tancích. V roce 1990 založil Taneční klub Elán a dnes v Akordu provozuje známou Taneční školu Chlopčík. Také jeden z moderátorů, pan Zdeněk Kačor je s DK spjat od roku 1987. Mnoho let vytvářel skvěle působící Klub Tandem, později v roce 1997 vytvořil ochotnické divadlo Nahodile, které je známo svým secesním pořadem Hecoviny. V rámci výročního plesu proběhne křest 1. publikace Akordu a k dostání zde bude také nová kniha k 90 letům vítkovického hokeje. Dále se můžete těšit na výstavu historických dresů HC Vítkovice Ridera a netradiční „předtančení“ v podobě Vítkovicích roztleskávaček.
Vstupenky koupíte v pokladně Akordu nebo online na www.slavimespolecne.cz. Vybírat můžete ze tří kategorií. Základní vstupenka stojí 500 Kč a je v ní zahrnuta večeře a welcome drink. Silver vstupenka stojí 699 Kč. V ceně této vstupenky je večeře a welcome drink, dárkový balíček od oslavenců, nová publikace k 60. letům Akordu a volná vstupenka na jeden hokejový zápas HC Vítkovice Ridera v základní části. Nejprestižnější je golden vstupenka, která je za cenu 969 Kč. Vstupenka má stejný obsah jako silver + volný vstup na koncert Českého rozhlasu Ostrava.

autor: AKORD

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.