> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výroční ples 90-60-90

vloženo: 10.02.2019           komentářů: 0

Výroční ples 90-60-90

Výroční ples, pod názvem 90-60-90, je mimořádná akce, která spojila tři významné ostravské instituce. Těmi jsou: Český rozhlas Ostrava, který slaví 90 let, Dům kultury Akord (60 let) a HC Vítkovice Ridera (90 let).
Rozhodli jsme se naše kulatiny spojit a udělat společný ples. Už ze samotného názvu plesu vyplývá, že se nejedná pouze o přitažlivé tělesné proporce, ale že kultura a sport v Ostravě jsou neodolatelně atraktivní už pěknou řádku let.
Ples se uskuteční v domu kultury Akord, v Ostravě-Zábřehu. Díky tomu, že Akord disponuje velkými prostory, je možné naplnit kapacitu až 800 návštěvníky. Program bude probíhat ve třech sálech kulturního domu. A to v klubu, velkém sále a v hudebním sále. Celým večerem Vás budou provázet 3 moderátoři, zástupci slavicích institucí - Yvetta Dadamová, Lumír Mořkovský a Zdeněk Kačor. Program bude začínat ve 20 hodin.
Těšit se můžete na Marka Ztraceného s kapelou, Leonu Machálkovou, Šajtar, Taneční školu Chlopčík, BROLN, Cimbálovou muziku Tolar, Moravský folklórní soubor Ševčík, DJ Petra Soukupa, Dj Zdeňka Trembače, soubor Nahodile, bohatou tombolu a další.
Většina těchto interpretů je dlouhodobě spjatá právě s kulturním domem. Cimbálová muzika Tolar a MFS Ševčík byli součástí Souboru Ladislava Ševčíka, která vznikl v roce 1951. Tento soubor dosahoval mezinárodních a celostátních úspěchů, jezdil po celém světe. Dnes už fungují jako samostatné soubory. Vedoucí kapely Šajtar, pan Vladimír Herberk byl tanečník a choreograf a také patřil do Souboru Ladislava Ševčíka. Zdeněk Chlopčík působí v Akordu od roku 1977. Stal se dvakrát mistrem republiky v latinskoamerických tancích a deseti tancích. V roce 1990 založil Taneční klub Elán a dnes v Akordu provozuje známou Taneční školu Chlopčík. Také jeden z moderátorů, pan Zdeněk Kačor je s DK spjat od roku 1987. Mnoho let vytvářel skvěle působící Klub Tandem, později v roce 1997 vytvořil ochotnické divadlo Nahodile, které je známo svým secesním pořadem Hecoviny. V rámci výročního plesu proběhne křest 1. publikace Akordu a k dostání zde bude také nová kniha k 90 letům vítkovického hokeje. Dále se můžete těšit na výstavu historických dresů HC Vítkovice Ridera a netradiční „předtančení“ v podobě Vítkovicích roztleskávaček.
Vstupenky koupíte v pokladně Akordu nebo online na www.slavimespolecne.cz. Vybírat můžete ze tří kategorií. Základní vstupenka stojí 500 Kč a je v ní zahrnuta večeře a welcome drink. Silver vstupenka stojí 699 Kč. V ceně této vstupenky je večeře a welcome drink, dárkový balíček od oslavenců, nová publikace k 60. letům Akordu a volná vstupenka na jeden hokejový zápas HC Vítkovice Ridera v základní části. Nejprestižnější je golden vstupenka, která je za cenu 969 Kč. Vstupenka má stejný obsah jako silver + volný vstup na koncert Českého rozhlasu Ostrava.

autor: AKORD

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.