> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výroční ples 90-60-90

vloženo: 10.02.2019           komentářů: 0

Výroční ples 90-60-90

Výroční ples, pod názvem 90-60-90, je mimořádná akce, která spojila tři významné ostravské instituce. Těmi jsou: Český rozhlas Ostrava, který slaví 90 let, Dům kultury Akord (60 let) a HC Vítkovice Ridera (90 let).
Rozhodli jsme se naše kulatiny spojit a udělat společný ples. Už ze samotného názvu plesu vyplývá, že se nejedná pouze o přitažlivé tělesné proporce, ale že kultura a sport v Ostravě jsou neodolatelně atraktivní už pěknou řádku let.
Ples se uskuteční v domu kultury Akord, v Ostravě-Zábřehu. Díky tomu, že Akord disponuje velkými prostory, je možné naplnit kapacitu až 800 návštěvníky. Program bude probíhat ve třech sálech kulturního domu. A to v klubu, velkém sále a v hudebním sále. Celým večerem Vás budou provázet 3 moderátoři, zástupci slavicích institucí - Yvetta Dadamová, Lumír Mořkovský a Zdeněk Kačor. Program bude začínat ve 20 hodin.
Těšit se můžete na Marka Ztraceného s kapelou, Leonu Machálkovou, Šajtar, Taneční školu Chlopčík, BROLN, Cimbálovou muziku Tolar, Moravský folklórní soubor Ševčík, DJ Petra Soukupa, Dj Zdeňka Trembače, soubor Nahodile, bohatou tombolu a další.
Většina těchto interpretů je dlouhodobě spjatá právě s kulturním domem. Cimbálová muzika Tolar a MFS Ševčík byli součástí Souboru Ladislava Ševčíka, která vznikl v roce 1951. Tento soubor dosahoval mezinárodních a celostátních úspěchů, jezdil po celém světe. Dnes už fungují jako samostatné soubory. Vedoucí kapely Šajtar, pan Vladimír Herberk byl tanečník a choreograf a také patřil do Souboru Ladislava Ševčíka. Zdeněk Chlopčík působí v Akordu od roku 1977. Stal se dvakrát mistrem republiky v latinskoamerických tancích a deseti tancích. V roce 1990 založil Taneční klub Elán a dnes v Akordu provozuje známou Taneční školu Chlopčík. Také jeden z moderátorů, pan Zdeněk Kačor je s DK spjat od roku 1987. Mnoho let vytvářel skvěle působící Klub Tandem, později v roce 1997 vytvořil ochotnické divadlo Nahodile, které je známo svým secesním pořadem Hecoviny. V rámci výročního plesu proběhne křest 1. publikace Akordu a k dostání zde bude také nová kniha k 90 letům vítkovického hokeje. Dále se můžete těšit na výstavu historických dresů HC Vítkovice Ridera a netradiční „předtančení“ v podobě Vítkovicích roztleskávaček.
Vstupenky koupíte v pokladně Akordu nebo online na www.slavimespolecne.cz. Vybírat můžete ze tří kategorií. Základní vstupenka stojí 500 Kč a je v ní zahrnuta večeře a welcome drink. Silver vstupenka stojí 699 Kč. V ceně této vstupenky je večeře a welcome drink, dárkový balíček od oslavenců, nová publikace k 60. letům Akordu a volná vstupenka na jeden hokejový zápas HC Vítkovice Ridera v základní části. Nejprestižnější je golden vstupenka, která je za cenu 969 Kč. Vstupenka má stejný obsah jako silver + volný vstup na koncert Českého rozhlasu Ostrava.

autor: AKORD

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

30.01.2019

Hokejoví „fanoušci“ se porvali v MHD
Dne 30. ledna 2019 prováděli strážníci městské policie výkon služby v souvislosti s přesunem hokejových fanoušků dopravním prostředkem MHD v Ostravě-Porubě. Na jedné ze zastávek přiběhla k dopravnímu prostředku skupina osob, začala kopat do dveří, bušit do oken a po vstupu dovnitř napadla fanoušky soupeřícího týmu.

26.01.2019

Rozbil dveře v hotelu
Dne 26. ledna 2019 řešili strážníci v Ostravě-Vítkovicích oznámení z hotelu, kde se nacházela osoba, která vulgárně napadala hosty a odmítala prostory opustit. Hlídka na místě zjistila muže, který byl zde také ubytovaný, ale neustále bušil na dveře ostatních ubytovaných hostů a vulgárně je obtěžoval. Muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky, si nakonec sbalil své věci a objekt opustil. Před vchodem se však najednou rozběhl k vedlejším dveřím, které poškodil - rozbil skleněnou výplň a poškodil rám - a následně se rozběhl zpět do hotelu.

22.01.2019

Neměl jízdenku, ohrozil Asistenty
Na agresivního cestujícího narazili strážníci v noci dne 22. ledna 2019, kdy doprovázeli Asistenty přepravy DPO v tramvaji v Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách. Muž, který neměl platný jízdní doklad, byl z přepravy Asistenty vyloučen, což nesl velmi nelibě. Začal slovně napadat strážníky i Asistenty přepravy a vyhrožovat jim. S jedním z přítomných si celou situaci chtěl vyřídit i „ručně“. Nepomohlo ani uklidňování jiným cestujícím, který cestoval společně s agresorem. Strážníci se situaci s mladým mužem, který byl zjevně pod vlivem návykové látky, snažili uklidnit, ovšem bez výsledku. Mladý muž i nadále pokračoval v nadávkách směřující ke všem přítomným. Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy se muž ohnal po jednom ze strážníků a pokusil se ho udeřit. Na řadu musely přijít donucovací prostředky.

20.01.2019

Pavouci velcí jako pěst!
Nedělní odpoledne 20. ledna 2019 přišel na linku 156 netradiční hovor od jednoho muže z Ostravy-Poruby. Ten oznámil, že se pod jeho postelí nacházejí agresivní skákající pavouci, kteří jsou velcí jako lidská pěst. Strážníci však na místě našli pouze jednoho uhynulého pavouka o velikosti cca 1,5 cm. Muž byl náležitě poučen o možném dalším postupu, především aby v obdobných situacích kontaktoval deratizační firmu.

20.01.2019

Vrtal v neděli, porušil vyhlášku města
V neděli 20. ledna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Mariánských Hor. Zde si obyvatelé bytového domu stěžovali na stavební práce a vrtání, které se ozývalo z jednoho z bytů. Strážníci situaci na místě vyřešili pokutou příkazem na místě a osobu řádné poučili, aby nadále v činnosti nepokračovala.