> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Další ztracený náskok šesti gólů

vloženo: 04.02.2019           komentářů: 0

Další ztracený náskok šesti gólů přinesl první domácí porážku

Stejně jako o devět dní dříve na Slavii se povedl úvod a vedly až o šest branek, opět si z utkání ale neberou ani bod. Házenkářky Poruby nestačily v nedělním střetnutí 14. kola MOL Ligy na vedoucí Michalovce 20:24 (13:12) a poprvé v sezoně doma prohrály.

Domácí hráčky prožily doslova úvod snů, když po sedmi a půl minutách se ujaly nečekaného vedení 5:0 a velmi brzy donutily hostující střídačku vybrat si oddechový čas.

Krátce po něm se Ostravanky dostaly dokonce do šestibrankového náskoku (7:1), ten však začaly poté favoritky dotahovat a v šestnácté minutě si za stavu 8:6 musel time-out vzít pro změnu domácí kouč Dušan Daniš.

A ten Porubě prospěl. Navíc ji pomohlo i štěstí v podobě dvou tyček a zejména pak střelecká forma Alžběty Michalíkové, která za dvacet minut stihla nasázet pět branek.

Michalovcům však v této fázi utkání vycházelo to, co se čekalo spíše ze strany domácích - rychlé brejky - a nadále se držely na dostřel.

Vyrovnat (13:13) se pak slovenskému celku podařilo nedlouho po obrátce, kdy se dokonce dostal i do vedení, ale Poruba na to - na rozdíl od minulého zápasu na Slavii - našla odpověď, nesesypala se a dál hrála s lídrem tabulky vyrovnaný duel.

Ten nakonec na svou stranu Michalovce naklonily až v závěrečné desetiminutovce, kdy přežily několik šancí domácího týmu a samy potrestaly mezery v obraně soupeře.

Ohlasy trenérů:
Dušan Daniš (Poruba): „Michalovce prospaly začátek, my jsme toho důkladně využili, šli do vedení, i když bylo samozřejmě jen otázkou času, kdy přepnou na druhý rychlostní stupeň a začnou nás dohánět. Je jen škoda, že jsme nedokázali vzdorovat až do konce zápasu, ale musíme uznat kvalitu na straně soupeře. Třeba na spojkách, těm našim se dařilo jen střídavě. Tam byly Michalovce dominantní a zaslouženě zápas dovedly do vítězného konce."
Peter Hatalčík (Michalovce): „Na horké půdě se těžko hraje. My jsme doslova zaspali úvod, místy se mi zdálo, že jsme ještě v autobuse. Samozřejmě to bylo i tím, že družstvo Poruby začalo výborně, nátlakově a rychle, a jejich náskok byl v jednu chvíli už hrozivý. Pak jsme se uklidnili, dali jsme nějaké góly z kontrů a do poločasu jsme se vrátili do zápasu. Poté už to bylo o tom, kdo udělá víc chyb, která brankářka bude mít více zákroků, a kdo bude úspěšnější v samotné realizaci střelby. Nám se to podařilo, a proto jsem rád, že jsme vyhráli, protože tady se lehko vyhrávat nebude."

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 20:24 (13:12)
Branky: Michalíková 6, Desortová 5, Konečná 4 - Habánková 6/3, Kišíková 4, Fiľková-Trehubovová 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Vyloučení: 3:6. Diváci: 150.

autor: DHC Sokol Poruba

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.