> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vlakem do Nošovického pivovaru

vloženo: 30.01.2019           komentářů: 0

Dámy a pánové, vážení příznivci vláčků a zlatavého pěnivého moku :)
Zveme vás na výlet historickým vlakem do Nošovického pivovaru v sobotu 23. února:

Součástí zpáteční jízdenky je tříhodinová exkurze v pivovaru, spojená se školou čepování piva pod vedením místních mistrů výčepních a malá svačinka v pivovarské věži.
Během prohlídky se návštěvníci dozví spoustu zajímavých věcí (například proč chovají ve vodárně kapry, nebo kolik je denní výstav piva z Nošovic), při škole čepování v pivovarské věži s fenomenálním výhledem na Beskydy se návštěvníci dozví spoustu zajímavostí ohledně správného čepování piva (jak správně načepovat šnytek, nebo jak se čepuje na hladinku) a připraveno máme i drobné pohoštění a degustaci ryze hořkého Nošovického tekutého chleba:)

Tentokrát bude vlak veden historickým motorovým vozem M 131.1, který byl vyroben v Tatře Kopřivnice v padesátých letech dvacátého století. Řazen ve vlaku bude i přípojný vagónek Clm s dřevěnými lavicemi, který pochází ze stejné epochy.

Po celou dobu jízdy se bude ve vlaku starat o dobrou pohodu našich pasažérů usměvavý personál, na palubě bude k dispozici občerstvení formou roznášky zahrnující nápoje určené k zahřátí (vařené i rozlévané), něco k zobnutí a chybět samozřejmě nebude ani ryze hořké osvěžení z Nošovické produkce :)

Radegast expres se vydá na svou jízdu z Ostravy střed v sobotu 23. února v 9:13 a směřovat bude přímo na pivovarskou vlečku pivovaru Radegast Nošovice.

Cestou zastaví pro nástup ve stanicích:
Ostrava Kunčice (9:24),
Havířov (9:36),
Havířov střed (9:39),
Albrechtice u Č. Těšína (9:48) a
Český Těšín (10:15).

Cena zpáteční jízdenky činí 350 Kč a pro děti od tří do 15 let 200 Kč.

Jízdenky do pivovaru lze online objednat na adrese:
...slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti/

Těšíme se na vás,
team SŽS :)

autor: www.slezskyzeleznicnispolek.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.