> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nejlepší světový para hokej

vloženo: 22.01.2019           komentářů: 0

Ostrava bude hostit Mistrovství světa v para hokeji

Nejlepší světový para hokej uvidí diváci na přelomu dubna a května v Ostravě. O titul mistrů světa s v Ostravar Aréně utká osm elitních mužstev světové skupiny A. V ní jsou kromě české reprezentace i týmy Kanady, USA, Norska, Itálie, Švédska, Koreje a Japonska.
Ostrava bude hostit Mistrovství světa v para hokeji

Primátor Tomáš Macura hovoří o podpoře handicapovaných osob v Ostravě. Foto: René Stejskal

Mistrovství světa v para hokeji se koná v České republice po 10 letech a pořadatelským městem se stala Ostrava. „Jsme rádi, že se nám podařilo právě do Ostravy opět po deseti letech dostat tuto prestižní mezinárodní akci, která svým rozměrem a charakterem odpovídá paralympijskému turnaji. Divácky je tento sport hodně atraktivní,” řekl předseda organizačního výboru Jiří Šindler,

„ Ostrava se v posledních letech stala městem, kde se konají ty nejprestižnější sportovní turnaje. My jsme rádi, že můžeme podpořit i elitní světovou soutěž pro handicapované hokejisty. Světový šampionát může být inspirací pro osoby s handicapem a návodem, jak aktivně a smysluplně trávit volný čas. Dlouhodobě a systematicky podporujeme handicapované občany, a to formou dotací organizacím, které těmto občanům pomáhají,“ zdůraznil primátor Tomáš Macura. Město poskytlo na pořádání turnaje částku sedm milionů korun, kraj přispěl šesti miliony.

„Součástí šampionátu budou workshopy, přednášky a vzdělávací akce a je dobře, že se podařilo propojit sport se vzděláváním,“ připomenula náměstkyně primátora Ostravy pro školství a sport Andrea Hoffmannová. „Několik desítek základních a středních škol z Ostravska se zapojí do Paralympijských školních dnů. Tento unikátní vzdělávací projekt přiblíží život handicapovaných sportovců i zdravým dětem,“ dodala náměstkyně. Děti navíc vytvoří fanouškovskou základnu šampionátu v para hokeji.

Tento program spojil Univerzitu Palackého v Olomouci a Ostravskou univerzitu, které vzdělávací Paralympijské školní dny společně připraví.

Nejen hokejové fanoušky může těšit, že se ambasadorem celého Mistrovství světa v para hokeji stal legendární hokejový brankář Dominik Hašek, který bude hostem turnaje. „To, jak hrají hokej lidé s handicapem, je obdivuhodné. Jejich zápasy mají vysokou úroveň,“ potvrdil Dominik Hašek.


autor: voj

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.