> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nejlepší světový para hokej

vloženo: 22.01.2019           komentářů: 0

Ostrava bude hostit Mistrovství světa v para hokeji

Nejlepší světový para hokej uvidí diváci na přelomu dubna a května v Ostravě. O titul mistrů světa s v Ostravar Aréně utká osm elitních mužstev světové skupiny A. V ní jsou kromě české reprezentace i týmy Kanady, USA, Norska, Itálie, Švédska, Koreje a Japonska.
Ostrava bude hostit Mistrovství světa v para hokeji

Primátor Tomáš Macura hovoří o podpoře handicapovaných osob v Ostravě. Foto: René Stejskal

Mistrovství světa v para hokeji se koná v České republice po 10 letech a pořadatelským městem se stala Ostrava. „Jsme rádi, že se nám podařilo právě do Ostravy opět po deseti letech dostat tuto prestižní mezinárodní akci, která svým rozměrem a charakterem odpovídá paralympijskému turnaji. Divácky je tento sport hodně atraktivní,” řekl předseda organizačního výboru Jiří Šindler,

„ Ostrava se v posledních letech stala městem, kde se konají ty nejprestižnější sportovní turnaje. My jsme rádi, že můžeme podpořit i elitní světovou soutěž pro handicapované hokejisty. Světový šampionát může být inspirací pro osoby s handicapem a návodem, jak aktivně a smysluplně trávit volný čas. Dlouhodobě a systematicky podporujeme handicapované občany, a to formou dotací organizacím, které těmto občanům pomáhají,“ zdůraznil primátor Tomáš Macura. Město poskytlo na pořádání turnaje částku sedm milionů korun, kraj přispěl šesti miliony.

„Součástí šampionátu budou workshopy, přednášky a vzdělávací akce a je dobře, že se podařilo propojit sport se vzděláváním,“ připomenula náměstkyně primátora Ostravy pro školství a sport Andrea Hoffmannová. „Několik desítek základních a středních škol z Ostravska se zapojí do Paralympijských školních dnů. Tento unikátní vzdělávací projekt přiblíží život handicapovaných sportovců i zdravým dětem,“ dodala náměstkyně. Děti navíc vytvoří fanouškovskou základnu šampionátu v para hokeji.

Tento program spojil Univerzitu Palackého v Olomouci a Ostravskou univerzitu, které vzdělávací Paralympijské školní dny společně připraví.

Nejen hokejové fanoušky může těšit, že se ambasadorem celého Mistrovství světa v para hokeji stal legendární hokejový brankář Dominik Hašek, který bude hostem turnaje. „To, jak hrají hokej lidé s handicapem, je obdivuhodné. Jejich zápasy mají vysokou úroveň,“ potvrdil Dominik Hašek.


autor: voj

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.