> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jeden den na BiGy

vloženo: 19.01.2019           komentářů: 0

Biskupské gymnázium v Ostravě umožnilo žákům základních škol, kteří chtějí studovat na gymnáziu, prožít jeden den na BiGy. Zájemci se přihlásili přes webový formulář na stránkách BiGy a zvolili si jeden ze dvou nabízených dnů, ve kterém by chtěli prožít výuku na gymnáziu.

Pro zájemce byl připravený rozvrh hodin sestavený z předmětů, které se na gymnáziu učí. Kromě vyučovacích předmětů bylo do rozvrhu zapracováno i setkání uchazečů se Studentskou radou Biskupského gymnázia v Ostravě, která jim přiblížila svou činnost. Žáci základních škol měli ve svých rozvrzích cizí jazyky – angličtinu, francouzštinu a španělštinu, zajímavé setkání s literaturou proběhlo ve školní knihovně, došlo i na chemické pokusy v laboratoři, fyzikální pokusy v učebně fyziky či měření krevního tlaku a pozorování prvoků mikroskopem. Zajímavé ukázky hodin uchazeči zakusili v předmětech výchova k občanství, společenské vědy, zeměpis, matematika, dějepis a informatika. Rodiče měli možnost setkat se s vedením školy a získat tak potřebné informace o studiu na BiGy.

V závěru dne vyplnili zájemci o studium na gymnáziu anonymní dotazníky s hodnocením prožitého dne a také s vyjádřením, co od studia na BiGy očekávají. Nejčastěji pozitivně hodnotili přátelský přístup učitelů, atmosféru školy a kolektivu. Uchazeči očekávají na Biskupském gymnáziu v Ostravě v první řadě dobrý třídní kolektiv, kvalitní učitele a příjemnou pracovní atmosféru ve výuce. Rodiče žáků ocenili možnost poznat BiGy tímto zajímavým způsobem.

Jana Vylobová

autor: BiGy / Jana Vylobová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.