> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jeden den na BiGy

vloženo: 19.01.2019           komentářů: 0

Biskupské gymnázium v Ostravě umožnilo žákům základních škol, kteří chtějí studovat na gymnáziu, prožít jeden den na BiGy. Zájemci se přihlásili přes webový formulář na stránkách BiGy a zvolili si jeden ze dvou nabízených dnů, ve kterém by chtěli prožít výuku na gymnáziu.

Pro zájemce byl připravený rozvrh hodin sestavený z předmětů, které se na gymnáziu učí. Kromě vyučovacích předmětů bylo do rozvrhu zapracováno i setkání uchazečů se Studentskou radou Biskupského gymnázia v Ostravě, která jim přiblížila svou činnost. Žáci základních škol měli ve svých rozvrzích cizí jazyky – angličtinu, francouzštinu a španělštinu, zajímavé setkání s literaturou proběhlo ve školní knihovně, došlo i na chemické pokusy v laboratoři, fyzikální pokusy v učebně fyziky či měření krevního tlaku a pozorování prvoků mikroskopem. Zajímavé ukázky hodin uchazeči zakusili v předmětech výchova k občanství, společenské vědy, zeměpis, matematika, dějepis a informatika. Rodiče měli možnost setkat se s vedením školy a získat tak potřebné informace o studiu na BiGy.

V závěru dne vyplnili zájemci o studium na gymnáziu anonymní dotazníky s hodnocením prožitého dne a také s vyjádřením, co od studia na BiGy očekávají. Nejčastěji pozitivně hodnotili přátelský přístup učitelů, atmosféru školy a kolektivu. Uchazeči očekávají na Biskupském gymnáziu v Ostravě v první řadě dobrý třídní kolektiv, kvalitní učitele a příjemnou pracovní atmosféru ve výuce. Rodiče žáků ocenili možnost poznat BiGy tímto zajímavým způsobem.

Jana Vylobová

autor: BiGy / Jana Vylobová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.