> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Utkání UNIQA Extraligy žen

vloženo: 17.01.2019           komentářů: 0

TJ OSTRAVA - TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

Po delší pauze, vyplněné kvalifikací o ME, se v 16. kole UNIQA volejbalové extraligy žen utkala v derby družstva, která bojují o osmé místo. Domácím volejbalové prázdniny prospěly více a vítězstvím si výrazně řekli o účast v „osmičce“.

č.: 77 dne: 17. 1. 2019 v hod.: 18:00

TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (25:10,25:18,22:25,25:15)

Rozhodčí: Kostka M., Kubinec J.

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zemanová, Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Žolnerčíková, libera: Chevalierová, Červenková. Střídaly: Zedníková, Faltínová, Sedláčková, Lukáčová,.

Hosté: Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, Mitrega, Šípová, libero: Radivojevičová. Střídaly: Vašinová, Šprochová, Grygarová

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dneska jsme měly zápas, až na 3. set, kdy jsme polevily v koncentraci a soupeř se zlepšil v obraně, pod kontrolou. Zasloužené 3 body.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeře jsme zatlačili v domácím prostředí. Ve všech setech jsme si vytvořili náskok kvalitní obranou a servisem. Holkám chci poděkovat za přístup a jedeme dál!“

Hosté:

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Utkání jsme nezvládly hlavně v hlavách. Říkaly jsme si, že musíme, ale neudělaly jsme pro to maximum. Hrály jsme křečovitě, a když jsme se na soupeře dotáhly, tak jsme pokazily servis. „osmičku“ ještě můžeme uhrát, ale musíme předvést jiný výkon.“

Jaroslav Vlk (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): Bez komentáře.

Popis utkání:

Domácí hráčky do prvního zápasu letošního roku vstoupily pravou nohou. Hned od počátku 1. setu si nad soupeřkami z Frýdku-Místku vytvořily náskok a nepovolily jim přiblížit se na dostřel (6:1, 16:6, 22:9).

Sokolky se hladce prohraným 1. setem nenechaly znervóznit a v další sadě daly o sobě vědět hned na počátku (2:5, 4:8). Domácí kouč si za stavu 9:12 vyžádal oddechový čas a po něm se Ostravanky vrátily do hry při servisu Kašparové (14:12). Až dokonce setu již hosty nepustily do vedení a také druhý set s přehledem získaly na svou stranu (17:14, 18:15, 21:17, 24:17).

3. set se zpočátku vyvíjel lépe pro ostravské hráčky (6:1, 7:3, 13:6, 14:8) a vypadalo to, že zápas směřuje rychle ke konci. Hráčky Frýdku však využily toho, že se domácí nechali ukolébat vidinou vítězství a dokázaly stáhnout náskok (14:11) a byť Ostravanky ještě odskočily na 16:11 tak poté osmibodovou sérií při servisu ostravské odchovankyně Šípové převážil Frýdek misky vah na svou stranu (16:19) a náskok si udržel až do konce setu.

Ve 4. setu vstoupila opět lépe do hry Ostrava (5:2, 6:3, 8:6) a opět při servisu Kašparové utekla na 13:6. Poté již domácí jen navyšovali náskok a s přehledem set i utkání dotáhli do vítězného konce.

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.