> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dnes v neděli opět doma

vloženo: 13.01.2019           komentářů: 0

Dnes v neděli opět doma, po roční odmlce hostí Vítkovice Karlovy Vary

Vítkovičtí dnes v neděli rozhodně nemají volno. Po náročném derby je čeká opět domácí bitva, tentokrát s Karlovými Vary. Hokejový víkend pokračuje. Zápas 35. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Energie Karlovy Vary se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v neděli 13. ledna od 16 hodin. Také toto utkání je věnováno moravskoslezské policii a fandové se mohou těšit na atraktivní doprovodný program.

Ani ne čtyřiadvacet hodin po těžkém derby se Ostravané opět představí na vlastním ledě. Ve druhém zápase víkendu přivítají mistra z roku 2009 a staronového extraligového účastníka HC Energii Karlovy Vary.

VÍTKOVICE VE STRHUJÍCÍM ZÁVĚRU URVALY DERBY
Sobota měla pro Vítkovice sladkou příchuť, Ostravané před téměř vyprodanou Arénou bojovali s favorizovaným Třincem. Dvakrát v zápase dokázali stáhnout vedení rivala, aby v 58. minutě zlomil utkání na stranu modro-bílých ve svém 600. extraligovém zápase útočník Rastislav Dej. Vítkovice poprvé v sezoně hostily Třinec na svém ledě a také poprvé v sezoně získaly vítězství v derby! Euforie bylo dost, ale nyní musí stranou, Ostravany čeká další těžký duel, byť s týmem z druhé poloviny tabulky.

ENERGETICI SE MOHOU VYHNOUT BARÁŽI, STEJNĚ TAK MOHOU OHROZIT DESÍTKU
Karlovy Vary po jednom roce v první lize vybojovali návrat do nejvyšší soutěže. V současné sezoně se jim i přes jen spíše menší obměnu prvoligového kádru daří. Snaží se vyhnout baráži a nenápadně pokukují i po play off. Trenér Martin Pešout má k ruce kádr, který není totožný s tím, který uspěl loni v baráži, ale na druhou stranu, velká obměna se neudála. Dále v týmu figurují hráči jako Jakub Flek, Stanislav Balán, Vladimír Sičák, Tomáš Rachůnek, Roman Vlach a další. Energetici zažili povedenou první polovinu soutěže, dokonce v samotné polovině základní části je od šestého místa dělilo pouze pět bodů. Docílili toho poctivou pílí, pokorou. Jediným cílem je udržet extraligu, což by teoreticky při současném rozpoložení Pardubic a Chomutova nemusel být problém, respektive Varští by se mohli a nejspíš i měli vyhnout barážovým problémům, udrží-li rozběhnutý trend. Navíc, pokud se týmu povede poslední čtvrtina soutěže, nikde není napsáno, že nemohou proklouznout i do desítky. Vyrovnaná tabulka tomu rozhodně může napomoci. A tak se Energetici z aktuálně 12. místa dívají na obě strany. Hlídají si záda, ale po očku mohou sledovat i týmy před sebou a případně číhat na jejich klopýtnutí. Jednou z klíčových událostí posledních dní v souvislosti s hokejovými Karlovými Vary je prodloužení smlouvy s brankářem Filipem Novotným. Ten je letos nezpochybnitelnou jedničkou v bráně Varů. Jeho výkony – téměř 92% úspěšnosti zákroku a průměr kolem 2,5 gólu na zápas – nejsou rozhodně zanedbatelné. Je oporou svého týmu. Produktivitu mužstva už sice převzal útočník Jakub Flek, ale přesto je úctyhodné, že obránce Petr Šenkeřík drží s 19 kanadskými body 2. příčku týmové statistiky, a to ji dokonce ještě nedávno vedl. Vary přijely do Ostravy po pátečním utkání na ledě Komety Brno, kde padly 1:3.VÍTKOVICE NEMĚNÍ PŘÍSTUP, HRAJÍ O STEJNÉ BODY JAKO V DERBY
Jestliže před derby hlásil kouč Jakub Petr, že jde o jeden z dvaapadesáti zápasů, to samé říká o utkání s Karlovými Vary s tím, že jeho mužstvo nebude dělat mezi víkendovými soupeři rozdíl a do nedělního utkání půjde stejně bojovně, jako proti Třinci. „Rozdíl v přístupu neděláme. Náš přístup musí být k oběma zápasům a oběma soupeřům stejný. Samozřejmě Třinec má větší jména a tím pádem papírově by měl mít větší kvalitu. Vary jsou ale také těžkým soupeřem, bruslivý, agresivní hokej, maximální jednoduchost v zakončení, aktivní hokej. Přístupem soupeře je to možná i hodně podobné. Třinec je samozřejmě zkušenost a vyšperkovaná sestava. Každý zápas bude trochu o něčem jiném, ale pro nás je to stále jeden příběh, kterým jsou čtyři domácí zápasy a snaha dvanáct bodů vytěžit.“VÍKEND S MORAVSKOSLEZSKOU POLICIÍ
Také bitva s Karlovými Vary bude mít i jiný, než sportovní podtext. Celý víkendový dvojzápas je koncipován jako Víkend s moravskoslezskou policií. Vítkovice tímto vzdají poctu příslušníkům policejních složek. Před zápasem s Třincem byli přímo na ledě oceněni dva policisté, kteří s nasazením vlastního života zachraňovali obyvatele hořícího bytu. Po obě utkání bude k vidění policejní technika a různé doprovodné aktivity.
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ENERGIE KARLOVY VARY
NEDĚLE 13. 1. 2019, 16:00, OSTRAVAR ARÉNA, OSTRAVA
Zápas 35. kola Tipsport Extraligy 2018/2019 mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Energie Karlovy Vary, hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA v neděli 13. ledna od 16:00 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal.cz, na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY budou v prodeji v den utkání od 9:00 hodin.

autor: www.hc-vitkovice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.