> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dnes v neděli opět doma

vloženo: 13.01.2019           komentářů: 0

Dnes v neděli opět doma, po roční odmlce hostí Vítkovice Karlovy Vary

Vítkovičtí dnes v neděli rozhodně nemají volno. Po náročném derby je čeká opět domácí bitva, tentokrát s Karlovými Vary. Hokejový víkend pokračuje. Zápas 35. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Energie Karlovy Vary se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v neděli 13. ledna od 16 hodin. Také toto utkání je věnováno moravskoslezské policii a fandové se mohou těšit na atraktivní doprovodný program.

Ani ne čtyřiadvacet hodin po těžkém derby se Ostravané opět představí na vlastním ledě. Ve druhém zápase víkendu přivítají mistra z roku 2009 a staronového extraligového účastníka HC Energii Karlovy Vary.

VÍTKOVICE VE STRHUJÍCÍM ZÁVĚRU URVALY DERBY
Sobota měla pro Vítkovice sladkou příchuť, Ostravané před téměř vyprodanou Arénou bojovali s favorizovaným Třincem. Dvakrát v zápase dokázali stáhnout vedení rivala, aby v 58. minutě zlomil utkání na stranu modro-bílých ve svém 600. extraligovém zápase útočník Rastislav Dej. Vítkovice poprvé v sezoně hostily Třinec na svém ledě a také poprvé v sezoně získaly vítězství v derby! Euforie bylo dost, ale nyní musí stranou, Ostravany čeká další těžký duel, byť s týmem z druhé poloviny tabulky.

ENERGETICI SE MOHOU VYHNOUT BARÁŽI, STEJNĚ TAK MOHOU OHROZIT DESÍTKU
Karlovy Vary po jednom roce v první lize vybojovali návrat do nejvyšší soutěže. V současné sezoně se jim i přes jen spíše menší obměnu prvoligového kádru daří. Snaží se vyhnout baráži a nenápadně pokukují i po play off. Trenér Martin Pešout má k ruce kádr, který není totožný s tím, který uspěl loni v baráži, ale na druhou stranu, velká obměna se neudála. Dále v týmu figurují hráči jako Jakub Flek, Stanislav Balán, Vladimír Sičák, Tomáš Rachůnek, Roman Vlach a další. Energetici zažili povedenou první polovinu soutěže, dokonce v samotné polovině základní části je od šestého místa dělilo pouze pět bodů. Docílili toho poctivou pílí, pokorou. Jediným cílem je udržet extraligu, což by teoreticky při současném rozpoložení Pardubic a Chomutova nemusel být problém, respektive Varští by se mohli a nejspíš i měli vyhnout barážovým problémům, udrží-li rozběhnutý trend. Navíc, pokud se týmu povede poslední čtvrtina soutěže, nikde není napsáno, že nemohou proklouznout i do desítky. Vyrovnaná tabulka tomu rozhodně může napomoci. A tak se Energetici z aktuálně 12. místa dívají na obě strany. Hlídají si záda, ale po očku mohou sledovat i týmy před sebou a případně číhat na jejich klopýtnutí. Jednou z klíčových událostí posledních dní v souvislosti s hokejovými Karlovými Vary je prodloužení smlouvy s brankářem Filipem Novotným. Ten je letos nezpochybnitelnou jedničkou v bráně Varů. Jeho výkony – téměř 92% úspěšnosti zákroku a průměr kolem 2,5 gólu na zápas – nejsou rozhodně zanedbatelné. Je oporou svého týmu. Produktivitu mužstva už sice převzal útočník Jakub Flek, ale přesto je úctyhodné, že obránce Petr Šenkeřík drží s 19 kanadskými body 2. příčku týmové statistiky, a to ji dokonce ještě nedávno vedl. Vary přijely do Ostravy po pátečním utkání na ledě Komety Brno, kde padly 1:3.VÍTKOVICE NEMĚNÍ PŘÍSTUP, HRAJÍ O STEJNÉ BODY JAKO V DERBY
Jestliže před derby hlásil kouč Jakub Petr, že jde o jeden z dvaapadesáti zápasů, to samé říká o utkání s Karlovými Vary s tím, že jeho mužstvo nebude dělat mezi víkendovými soupeři rozdíl a do nedělního utkání půjde stejně bojovně, jako proti Třinci. „Rozdíl v přístupu neděláme. Náš přístup musí být k oběma zápasům a oběma soupeřům stejný. Samozřejmě Třinec má větší jména a tím pádem papírově by měl mít větší kvalitu. Vary jsou ale také těžkým soupeřem, bruslivý, agresivní hokej, maximální jednoduchost v zakončení, aktivní hokej. Přístupem soupeře je to možná i hodně podobné. Třinec je samozřejmě zkušenost a vyšperkovaná sestava. Každý zápas bude trochu o něčem jiném, ale pro nás je to stále jeden příběh, kterým jsou čtyři domácí zápasy a snaha dvanáct bodů vytěžit.“VÍKEND S MORAVSKOSLEZSKOU POLICIÍ
Také bitva s Karlovými Vary bude mít i jiný, než sportovní podtext. Celý víkendový dvojzápas je koncipován jako Víkend s moravskoslezskou policií. Vítkovice tímto vzdají poctu příslušníkům policejních složek. Před zápasem s Třincem byli přímo na ledě oceněni dva policisté, kteří s nasazením vlastního života zachraňovali obyvatele hořícího bytu. Po obě utkání bude k vidění policejní technika a různé doprovodné aktivity.
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ENERGIE KARLOVY VARY
NEDĚLE 13. 1. 2019, 16:00, OSTRAVAR ARÉNA, OSTRAVA
Zápas 35. kola Tipsport Extraligy 2018/2019 mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Energie Karlovy Vary, hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA v neděli 13. ledna od 16:00 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal.cz, na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY budou v prodeji v den utkání od 9:00 hodin.

autor: www.hc-vitkovice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.