> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Je každoroční tradicí,...

vloženo: 02.01.2019           komentářů: 0

Je každoroční tradicí, že ostravský primátor a resortní náměstek pro zdravotnictví navštěvují první narozené občánky a jejich maminky s trvalým bydlištěm v Ostravě. Letos primátor Tomáš Macura ve Fakultní nemocnici Ostrava předal dárkové poukázky v hodnotě 4 tisíce korun na nákup zboží v ostravském obchodním centru, kytku, plyšáky a bonboniéru mamince malého Jáchyma Švásty.

Jeho rodiče – Alena a Michal - se dočkali svého prvního potomka první lednový den dopoledne.„Přeji vám, ať se vám oběma dobře daří a ať je Jáchym zdravý,“ blahopřál primátor mamince. „Pro syna tady máme dva plyšáky lemurů, kteří žijí v ostravské zoologické zahradě a jsou výjimeční, tak se na ně přijďte brzy podívat,“ dodal primátor.

Alena Švástová žije s manželem Michalem v Moravské Ostravě, kousek od Husova sadu. „Jsme spolu už devět let, manželé jsme tři roky. Jméno jsme vybírali tak, aby bylo křesťanské, a Jáchym se nám líbil nejvíce,“ prozradila maminka. Už se těší na procházky s kočárkem. „Určitě malého vezmu do Komenského sadů, nejen v kočárku, ale už mám nachystaný i šátek, v němž jej budu nosit. Chci moc poděkovat za skvělou péči ve Fakultní nemocnici, personál je tady skvělý,“ vyjádřila své díky Alena Švástová.Resortní náměstek Zbyněk Pražák se dnes odpoledne v Městské nemocnici Ostrava setkal s maminkou malého Richarda Poruby Denisou a tatínkem Zdeňkem, kteří mají trvalé bydliště v Ostravě-Porubě.

Také v tomto případě mezi dary nechyběly dárkové poukazy na nákup zboží, dětská kosmetika z nemocniční lékárny, plyšáci, kytka a bonboniéra.

„Je to naše první miminko. Jsme sice z Poruby, ale slyšela jsem na porodnické oddělení městské nemocnice jen samou chválou, proto jsem se rozhodla rodit tady. Jsem opravdu spokojena, vše je tady perfektní,“ zářila Denisa Porubová.

„Přeji vám oběma hodně zdraví a věřím, že nezůstane jen u jednoho miminka. Počet obyvatel našeho města trochu klesá, tak bych si přál co nejvíce takových krásných miminek,“ řekl s úsměvem Zbyněk Pražák.

Jméno vybrala maminka podle kamaráda z dětství. „Když jsem byla malá, kamarádila jsem se s klukem a maminka na něho vždycky volala „Rišánku“. Moc se mi to líbilo a řekla jsem si, že když budu mít jednou syna, chci, aby se jmenoval Ríša,“ dodala Denisa Porubová.

V MNO se vloni narodilo 1621 dětí, 781 holčiček a 840 chlapečků, ve 13 případech se jednalo o dvojčata.


Obou návštěv se zúčastnili také ředitelé nemocnic – ředitel Petr Vávra se setkal s maminkou ve FNO a ředitel Petr Uhlig v Městské nemocnici Ostrava.

autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.