> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Je každoroční tradicí,...

vloženo: 02.01.2019           komentářů: 0

Je každoroční tradicí, že ostravský primátor a resortní náměstek pro zdravotnictví navštěvují první narozené občánky a jejich maminky s trvalým bydlištěm v Ostravě. Letos primátor Tomáš Macura ve Fakultní nemocnici Ostrava předal dárkové poukázky v hodnotě 4 tisíce korun na nákup zboží v ostravském obchodním centru, kytku, plyšáky a bonboniéru mamince malého Jáchyma Švásty.

Jeho rodiče – Alena a Michal - se dočkali svého prvního potomka první lednový den dopoledne.„Přeji vám, ať se vám oběma dobře daří a ať je Jáchym zdravý,“ blahopřál primátor mamince. „Pro syna tady máme dva plyšáky lemurů, kteří žijí v ostravské zoologické zahradě a jsou výjimeční, tak se na ně přijďte brzy podívat,“ dodal primátor.

Alena Švástová žije s manželem Michalem v Moravské Ostravě, kousek od Husova sadu. „Jsme spolu už devět let, manželé jsme tři roky. Jméno jsme vybírali tak, aby bylo křesťanské, a Jáchym se nám líbil nejvíce,“ prozradila maminka. Už se těší na procházky s kočárkem. „Určitě malého vezmu do Komenského sadů, nejen v kočárku, ale už mám nachystaný i šátek, v němž jej budu nosit. Chci moc poděkovat za skvělou péči ve Fakultní nemocnici, personál je tady skvělý,“ vyjádřila své díky Alena Švástová.Resortní náměstek Zbyněk Pražák se dnes odpoledne v Městské nemocnici Ostrava setkal s maminkou malého Richarda Poruby Denisou a tatínkem Zdeňkem, kteří mají trvalé bydliště v Ostravě-Porubě.

Také v tomto případě mezi dary nechyběly dárkové poukazy na nákup zboží, dětská kosmetika z nemocniční lékárny, plyšáci, kytka a bonboniéra.

„Je to naše první miminko. Jsme sice z Poruby, ale slyšela jsem na porodnické oddělení městské nemocnice jen samou chválou, proto jsem se rozhodla rodit tady. Jsem opravdu spokojena, vše je tady perfektní,“ zářila Denisa Porubová.

„Přeji vám oběma hodně zdraví a věřím, že nezůstane jen u jednoho miminka. Počet obyvatel našeho města trochu klesá, tak bych si přál co nejvíce takových krásných miminek,“ řekl s úsměvem Zbyněk Pražák.

Jméno vybrala maminka podle kamaráda z dětství. „Když jsem byla malá, kamarádila jsem se s klukem a maminka na něho vždycky volala „Rišánku“. Moc se mi to líbilo a řekla jsem si, že když budu mít jednou syna, chci, aby se jmenoval Ríša,“ dodala Denisa Porubová.

V MNO se vloni narodilo 1621 dětí, 781 holčiček a 840 chlapečků, ve 13 případech se jednalo o dvojčata.


Obou návštěv se zúčastnili také ředitelé nemocnic – ředitel Petr Vávra se setkal s maminkou ve FNO a ředitel Petr Uhlig v Městské nemocnici Ostrava.

autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.