> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Exkurze pro neslyšící

vloženo: 02.01.2019           komentářů: 0

Exkurze pro neslyšící a nedoslýchavé v Tieto Czech

Ostravská pobočka finské firmy Tieto uspořádala v předvánoční době exkurzi pro klienty Centra služeb pro neslyšící a nedoslýchavé (CSNN). Moderní kanceláře IT společnosti navštívilo více než dvacet sluchově hendikepovaných osob různých věkových kategorií. Pro mnohé z nich představovalo mezinárodní IT prostředí zcela nový svět.
Zástupci společnosti ukázali návštěvníkům prakticky celou budovu Tieto Towers. Prohlídka začala na terase s výhledem na celou moravskoslezskou metropoli, následně se hosté podívali do open space kanceláří, kuchyněk, zasedacích místností, hracích koutků a prohlídku zakončili v místním fitcentru Individual Fitness.
Návštěvníky zajímalo, čím se Tieto zabývá a jaké služby poskytuje svým zákazníkům. Seznámili se také se specifiky severské firemní kultury a s tím, jak vlastně funguje v praxi – zejména v oblasti benefitů a work-life balance.
„Pro naše hosty představuje mezinárodní IT prostředí zcela nový svět. Exkurzi si užili a měli spoustu zvídavých otázek, které se týkaly především života zaměstnanců v praxi – jak dlouhá je pracovní doba, co jsou nezbytné předpoklady pro práci v Tietu apod.,“ říká Zuzana Mánková, komunikační specialistka společnosti.
„Jsme Tietu za takovou příležitost moc vděční. Od účastníků máme jen skvělé ohlasy, byli překvapeni, kolika oblastmi se činnost firmy prolíná, a potěšilo je, že se tak velká společnost zajímá o neziskový sektor a věnuje čas dobročinným aktivitám,“ uvádí Veronika Stálá z CSNN.

autor: Tereza Schneiderová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.