> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Exkurze pro neslyšící

vloženo: 02.01.2019           komentářů: 0

Exkurze pro neslyšící a nedoslýchavé v Tieto Czech

Ostravská pobočka finské firmy Tieto uspořádala v předvánoční době exkurzi pro klienty Centra služeb pro neslyšící a nedoslýchavé (CSNN). Moderní kanceláře IT společnosti navštívilo více než dvacet sluchově hendikepovaných osob různých věkových kategorií. Pro mnohé z nich představovalo mezinárodní IT prostředí zcela nový svět.
Zástupci společnosti ukázali návštěvníkům prakticky celou budovu Tieto Towers. Prohlídka začala na terase s výhledem na celou moravskoslezskou metropoli, následně se hosté podívali do open space kanceláří, kuchyněk, zasedacích místností, hracích koutků a prohlídku zakončili v místním fitcentru Individual Fitness.
Návštěvníky zajímalo, čím se Tieto zabývá a jaké služby poskytuje svým zákazníkům. Seznámili se také se specifiky severské firemní kultury a s tím, jak vlastně funguje v praxi – zejména v oblasti benefitů a work-life balance.
„Pro naše hosty představuje mezinárodní IT prostředí zcela nový svět. Exkurzi si užili a měli spoustu zvídavých otázek, které se týkaly především života zaměstnanců v praxi – jak dlouhá je pracovní doba, co jsou nezbytné předpoklady pro práci v Tietu apod.,“ říká Zuzana Mánková, komunikační specialistka společnosti.
„Jsme Tietu za takovou příležitost moc vděční. Od účastníků máme jen skvělé ohlasy, byli překvapeni, kolika oblastmi se činnost firmy prolíná, a potěšilo je, že se tak velká společnost zajímá o neziskový sektor a věnuje čas dobročinným aktivitám,“ uvádí Veronika Stálá z CSNN.

autor: Tereza Schneiderová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.