> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Kuriozity z řešení oznámení občanů

vloženo: 30.12.2018           komentářů: 0

Kuriozity z řešení oznámení občanů nebo výňatek ze záznamu strážníka MP Ostrava


V průběhu roku strážníci MP řeší nespočet oznámení občanů. Některá oznámení jsou již svým obsahem kuriózní nebo zjištění při jejich prověření byla úsměvná. Mezi ně patřily například:

Pozor! Kočka!
V únoru na linku 156 oznámil muž podezřelou kočku. Podezřelá pak byla proto, že seděla uprostřed chodníku a na kolemjdoucí prskala. Vyslaná hlídka podezřelé zvíře na místě již nenalezla.

Po uhynulém havranovi zbylo jen peří
Na linku 156 jsme rovněž obdrželi informaci o uhynulém havranovi, kdy po nebožtíkovi bylo strážníky na místě nalezeno již jen peří, které sesbírali a vyhodili do kontejneru.

Našla jsem hada!
V červenci pak všímavá oznamovatelka zahlédla v trávě hada. Strážníci proto rychle vyrazili na místo, kde se opravdu nacházel had, ovšem pouze ve formě staré plastové hračky, kterou následně vyhodili do kontejneru.

Kotě v autě
V červenci MP také přijala oznámení o uvízlém kotěti v autě. Strážníci, stejně jako majitel, který se k vozidlu dostavil, však žádnou kočku nenalezli. Řidič přesto pro jistotu odjel s vozidlem na kontrolu ještě do servisu.

Při vybírání peněz z bankomatu se žena zapotila
V září na linku 156 oznámila žena velké horko v místnosti, ve které se nachází bankomat. Vyslaná hlídka zjistila, že jde o teplý vzduch vycházející z klimatizace, ale že by šlo o nějakou závadu, nezjistili. Přesto o stížnosti na teplý vzduch v místnosti vyrozuměli příslušný bankovní dům.

Žena měla obavy o život či zdraví řidiče
Tři hodiny po půlnoci oznámila žena na linku 156 ležící motocykl ve dvoře a obávala se, zda tam není někde i řidič. Hlídka vyslána na místo však zjistila, že to, co žena viděla z okna svého bytu, bylo dětské odrážedlo a staré dětské kolo. Žádné dítko, ani jiný uživatel vozidel se na místě nenacházel.

Malátný zajíc na komunikaci
Vyslané hlídce MP oznamovatel označil u komunikace sedícího zajíce. Ten nebyl nijak zraněn. Navíc měl štěstí, neboť se jednalo o období, kdy jsou zajíci hájení, proto jej strážníci dle instrukcí člena mysliveckého sdružení ponechali na místě.

Perličky rovněž vznikají „z per“ strážníků při sepisování nejrůznějších záznamů. Mezi nejkurióznější patřilo vyjádření k řešení stacionární dopravy a to ve znění: „…za současné situace, byť je toto jednání jednáním přestupkovým a nelze jej opomíjet, či omlouvat, a musí být dle zákona řešeno, postoj snahy poukazovat na toto přestupkové jednání je minimálně snahou, podobně jak se říká v lidovém rčení – cezením komára a polykáním velblouda.“

autor: MP Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.