> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Stará garda v derby těsně prohrála

vloženo: 28.12.2018           komentářů: 0

Série neporazitelnosti skončila. Stará garda Baníku podlehla v tradičním silvestrovském derby Vítkovicím 3:4 a po sedmi letech znovu zakusila v závěrečném souboji roku hořkost prohry.

Baníkovcům na poslední chvíli vypadli ze sestavy René Bolf a Karel Kula a na umělé trávě Městského stadionu jim nepomohlo ani rychlé dvougólové vedení, o které se už v první čtvrthodině postaral ve vápně pohotový Libor Žůrek. Domácí celek v utkání hraném na 2x35 minut manko ještě do přestávky srovnal, a to paradoxně zásluhou baníkovského odchovance a nováčka v derby Daniela Rygela.

Za stálého drobného deště se ve druhé půli Baník ještě jednou a naposledy dostal gólově napřed, když v 55. minutě se prosadil tradiční „silvestrovský“ střelec Václav Daněk. Ale soupeř, který oproti minulým ročníkům omladil sestavu, tentokrát vydržel kousat až do poslední minuty a druhý poločas zápasu zvládl lépe. Rozhon v 60. minutě nejprve vyrovnal a za další čtyři minuty přidal z pokutového kopu i rozhodující branku.

Baník tak ve čtrnáctém derby starých gard po sedmi zápasech bez porážky musel sklonit hlavu.

"Samozřejmě nás to mrzí, protože jsme určitě nechtěli prohrát, na druhé straně takový je fotbal. Vítkovice měly omlazený mančaft s nižším věkovým průměrem. Mohlo to dopadnout i pro nás, ale oni si za tím šli a my to tak musíme vzít," řekl Václav Daněk.

"Vedli jsme brzy dva nula a vypadalo to, že by to mohlo být celkem v klidu, ale trochu nás dorazila poslední minuta prvního poločasu, kdy Vítkovice vyrovnaly. Druhý poločas byl otevřený, dal jsem gól a vypadalo, že bychom mohli vyhrát, ale Vítkovice zvýšily úsilí, začaly nás napadat, vyrovnaly po krásném gólu. Nakonec daly vítězný gól v penalty."

Výsledek:

Vítkovice – Baník 4:3 (2:2)

Branky: 60. z pen. a 64. Rozhon, 17. a 35. Rygel – 7. a 14. Žůrek, 55. Daněk. Rozhodčí: Svatonský. Diváci: 600.

Sestavy:

Vítkovice: A. Twardzik – Zajíc, Freisler, Martinčok, Kutty, Harazim, Levčík, Valenčin, Rygel, Derych, Baránek, Mydlo, Rozhon, Kovář, Trval, Langer. Trenéři: Dunaj, Vlk, Kalus.

Baník: Bernady – J. Zajaroš, Antalík, Drozd, Veselý, Staš, Šlachta, Kiša, Tchuř, Pěcháček, Čáp, Knapp ml., Vrťo, Daněk, Žůrek, Korytář, P. Zajaroš ml. Trenéři: Galásek, Gürtler, Kosňovský.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.