> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MBL – VIT 4:1

vloženo: 27.12.2018           komentářů: 0

Štěpánskou bitvu ve městě automobilů vyhráli domácí

Zprvu vyrovnaný duel a pak jednoznačné odskočení a následná výhra domácích. Štěpánské kolo nepřineslo hokejistům Vítkovic žádný bodový zisk, Ostravané nevyužili sérii přesilovek v prostřední části, domácí Mladá Boleslav byla mnohem efektivnější, ve třetí třetině odskočila na rozdíl tří branek a vedení si už nenechala vzít.

BK Mladá BoleslavNa Štěpána opět do víru extraligových bojů. Vítkovičtí hokejisté se na druhý svátek vánoční vypravili do Mladé Boleslavi. V sestavě učinili jedinou změnu, to když na centru třetí útočné formaci nahradil Pytlíka Toman. Nechyběl ani Jan Výtisk, který sice výroční předvánoční zápas se Spartou po osobním trestu nedohrál, ale penalizace do konce utkání byla dostačující a disciplinární komise k dalšímu distanci nepřistoupila.

Po výročním duelu v replikách historicky prvních černo-bílých dresů se Vítkovičtí po Vánocích vrátili do své pro současné dny tradičnější modré barvy. Oba týmy se na úvod zápasu dostaly do útočného pásma a prvotními pokusy otestovaly připravenost obrany svého soupeře. Na první vyloženou šanci si ale diváci na mladoboleslavském stadionu počkali až do 7. minuty, kdy po přečíslení Schleisse se Zdráhalem musel domácí gólman Pavel Kantor nadvakrát likvidovat vítkovickou příležitost. Krátce na to musel Kantor hasit únik Romana Szturce, ale zasáhl úspěšně betonem. Za domácí se poprvé vážněji připomenul Tomáš Knotek, ale nemířil přesně. V 15. minutě se znovu opakoval duel Szturce s Kantorem, když se vítkovický atak celé formace dostal až před brankoviště a byl to právě Szturc, který mohl nadvakrát střílet, Kantor obstál i nyní, nicméně domácí se dostali pod velký tlak. Až 17. minuta přinesla velkou šanci pro Burslaře, konkrétně to byl Pavel Kousal, který se prosmýkl před Patrika Bartošáka, ale ani on nezapříčinil změnu bezbrankového stavu. Až Pavol Skalický uspěl, když si sjel po pravé straně na přihrávku Tomáše Knotka do protipohybu celé vítkovické defenzivy i zasahujícího Bartošáka – 1:0.

Vstup do druhé třetiny byl jednoznačně přívětivější pro domácí hráče. Lukáš Žejdl si už ve 22. minutě sjel do mezikruží a individuální akci zakončil přesnou střelou k tyči – 2:0. Ostravané následně nevyužili první početní výhodu večera ke snížení. Pětivteřinová přesilovka pěti proti třem zůstala rovněž neproměněna. Bruslaři navíc ve svém vlastním oslabení dokázali udržet puk mimo své obranné pásmo hodnou chvíli. Vítkovičtí se snažili přitlačit soupeře, z čehož pramenily fauly ze strany domácích. Modro-bílí v početních výhodách ovšem nijak nevynikali a psychická výhoda tak zásluhou dvoubrankového vedení stále zůstávala na hokejkách Bruslařů. Po zásahu Pláňka na Schleisse se naskytla hostům další zdvojená početní výhoda, navíc s pětiminutovým podtextem. Minuta a půl přesilovky pěti proti třem byla slibnou, jenže i ve třech dokázali Středočeši vyrazit do přečíslení! Až po následné konsolidaci zaujali Ostravané palebné pozice, ale nedokázali blok prorazit. Nedisciplinovanost domácích si však přece jen vyžádalo své. Při signalizovaném vyloučení našlápl na modré Roman Szturc a tvrdou střelou zpoza kruhů propálil Kantora – 2:1. A to přitom vítkovická přesilovka pěti proti třem pokračovala, protože Sztrcova trefa přišla v ponechané výhodě a tudíž stav hráčů na ledě se neměnil, změnil se jen časový poměr, byly z toho najednou kompletní dvě minuty pěti proti třem. Pozičně už druhá, respektive třetí zdvojená výhoda modro-bílých vypadala lépe. Jakub Lev během ní nastřelil tyč, teč Ivana Baranky z předbrankového prostoru poskočila těsně vedle. Boleslavská trojice se tak ubránila, a tak vítkovická velká šance na srovnání byla úspěšná pouze z poloviny. Aktivita hosty neopouštěla ani v rovnovážném stavu, domácí si naproti tomu dokázali uchovat úspěšné bránění se proti modro-bílému tlaku.

Série vyloučení z druhé třetiny a těsný stav zápasu způsobily, že třetí perioda se od prvních okamžiků odehrávala ve vyhrocené atmosféře, především ze zaplněného hlediště. Mladoboleslavští s jednobrankovým náskokem chtěli utkání dohnat co nejrychleji do konce. Vítkovičtí hráli v defenzivě velice dobře, obětavě, pozorně, nicméně deficit znamenal, že museli přidat především v ofenzivním směru. Útočné plány jim hatila nedisciplinovanost, v úvodu třetiny ustáli první oslabení zápasu, při tom druhém zvonila po několika sekundách tyč a pak už přišla rána Davida Bernada, která znamenala znovu dvoubrankové vedení pro Bruslaře – 3:1. V 50. minutě se hnal na Bartošáka ze strany Němeček a taktéž rozezvučel brankovou konstrukci. Vítkovičtí museli zabrat. Bitva se blížila ke svému vrcholu. Hosté přidali na důrazu i na střelecké aktivitě, Boleslavští se vrhali do dravých protiútoků. Ostravané se odhodlali k téměř bezhlavé útočné hře, kterou také domácí potrestali. V 56. minutě se opět mezi bránícími hráči prodral hbitě Lukáš Žejdl a podruhé v zápase prostřelil Patrika Bartošáka – 4:1. Snaha o snížení modro-bílým vůbec nevycházela, další nebezpečný atak směrem k bráně přišel z pokusu Skalického. Hostující brankář proti němu vyrazil holí a byl z toho trest pro Bartošáka a početní výhoda na závěr třetí třetiny. Nervy logicky na modro-bílé straně pracovaly. V 58. minutě hrála Boleslav zkrácenou výhodu pěti proti třem. Vítkovice dvojité vyloučení ustály, ale s ohledem na porážku se jednalo o zanedbatelný úspěch.
Ohlasy trenérů po utkání

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Celou první třetinu jsme tahali za kratší konec a byla velká klika, že jsme ji vyhráli 1:0. Samozřejmě tam pak bylo klíčové to, že jsme tři a půl minuty hráli prakticky ve třech a dostali jsme jen jeden gól a šli jsme do třetí třetiny za stavu 2:1. Myslím si, že rozhodl ten třetí gól, pak už jsme si to pohlídali. Disciplína hráčů byla trochu na štíru, ale ceníme tu snahu, za tu musíme kluky pochválit. Jsme rádi za tři body.

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): Myslím si, že z naší strany to bylo úplně diametrálně odlišné utkání než které jsme sehráli s Boleslaví v předehrávce u nás na začátku prosince. Oboustranně to byl atraktivní hokej. Vyzdvihl bych několik okamžiků z utkání – prvním bylo 8 minut v první třetině, kdy jsme se prezentovali pohyblivým hokejem, měli jsme šance, byly tam dvě tutovky. Ale vždycky to tak bývá, že to vánoční utkání domácí mužstvo nepodcení. My jsme to tak měli loni s Boleslaví taky. Ale samozřejmě, že když dáte první gól, tak toho domácího zneklidníte. Druhým okamžikem byla ta druhá třetina, kdy jsme se dostali do dlouhých přesilovek, dali jsme bohužel jen jednu branku a tam byl ten klíč k tomu úspěchu. Třetí – domácí dostali přesilovky a třetí branka v přesilovce je uklidnila a potom už jsme s tím zápasem nedokázali nic udělat. Gratulace domácím, kteří byli v těchto momentech lepší. Pak už si ten zápas v koncovce užívali a my už jsme se k ničemu nezmohli.Tipsport Extraliga
BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 18. Skalický (T. Knotek, Vondrka), 22. Žejdl, 49. Bernad (P. Musil), 56. Žejdl (Pabiška, Vondrka) – 32. Szturc (O. Roman). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:4, navíc Němeček (MBL) 10 minut osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku, Pláněk (MBL) 5 minut a do konce utkání za vražení na hrazení. Využití: 1:1. Diváci: 3 369. Střely na branku: 33:24

BK Mladá Boleslav: Kantor – Kotvan, Pláněk, Bernad, Němeček, Dlapa, Eminger, Hrdinka – Vondrka, T. Knotek, Skalický – Pacovský, Musil, Látal – Pabiška, Žejdl, D. Šťastný – Flynn, Najman, Kousal

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Toman, Szturc – Schleiss, Š. Stránský, Zdráhal

autor: HC VÍTKOVICE RIDERA

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.