> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vítkovická nemocnice otevřela

vloženo: 23.12.2018           komentářů: 0

Vítkovická nemocnice otevřela novou jídelnu pro zaměstnance.Jídlo v příjemném a moderním prostředí si nově vychutnají zaměstnanci Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Nemocnice pro ně otevřela novou jídelnu, jejíž prostory prošly kompletní rekonstrukcí za 3,5 miliónu korun. Slavnostně se dveře jídelny otevřely právě dnes, ve čtvrtek 20. prosince.
V budově z roku 1921, po zrušení lékárny před pár lety, byl prostor přízemí v pavilonu ředitelství nevyužitý. To je ale dnes minulostí. Právě zde vznikla po výrazné rekonstrukci prostor nová zaměstnanecká jídelna, která již v těchto dnech slouží prvním strávníkům.
Před rekonstrukcí jídelny využívala stravování v nemocnici asi stovka zaměstnanců denně. Nárůst zájmu o obědy zaznamenalo vedení nemocnice již od 1. září, kdy změnili dodavatele.
„Stravu teď dovážíme z kuchyně gymnázia PORG, kvalita jídla i porce jsou na úplně jiné úrovni oproti předchozímu dodavateli. Zájem o stravování se tak v průběhu měsíce zvýšil ze 120 strávníků na více jak trojnásobek. Nyní je to kolem 450 strávníků,“ řekl ředitel Vítkovické nemocnice MUDr. Stanislav Jackanin a dodal, že je nesmírně rád, že se podařilo získat na moderní i estetickou rekonstrukci jídelny finanční prostředky.
„Nová jídelna s výdejnou stravy se dočkala nového kazetového stropu s osvětlením, nové podlahy i omítek. Vznikl nový průchod mezi výdejnou a jídelnou pro snadnější obslužnost prostor a přibyla například i klimatizace jídelny s tepelnou clonou u vstupních dveří a vzduchotechnika prostor jídelny a umývárny. Interiér navrhovala designérka Martina Rittmann, která doporučila jídelnu vybavit novými stoly, moderním sedacím nábytkem, designovou makrotapetou, věšáky, popisovou tabulí a drobnými dekoracemi v interiéru,“ řekl Ing. Tomáš Mikula, manažer technicko-provozního oddělení Vítkovické nemocnice, s tím, že nové jsou i výdejní pulty, myčka či konvektomat.
Jídelna vítkovické nemocnice procházela rekonstrukcí od začátku měsíce října, slavnostního otevření se dočkala ve čtvrtek 20. prosince za účasti vedení nemocnice i společnosti AGEL.

autor: Mgr. Alice Ručková /AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.