> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vítkovická nemocnice otevřela

vloženo: 23.12.2018           komentářů: 0

Vítkovická nemocnice otevřela novou jídelnu pro zaměstnance.Jídlo v příjemném a moderním prostředí si nově vychutnají zaměstnanci Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Nemocnice pro ně otevřela novou jídelnu, jejíž prostory prošly kompletní rekonstrukcí za 3,5 miliónu korun. Slavnostně se dveře jídelny otevřely právě dnes, ve čtvrtek 20. prosince.
V budově z roku 1921, po zrušení lékárny před pár lety, byl prostor přízemí v pavilonu ředitelství nevyužitý. To je ale dnes minulostí. Právě zde vznikla po výrazné rekonstrukci prostor nová zaměstnanecká jídelna, která již v těchto dnech slouží prvním strávníkům.
Před rekonstrukcí jídelny využívala stravování v nemocnici asi stovka zaměstnanců denně. Nárůst zájmu o obědy zaznamenalo vedení nemocnice již od 1. září, kdy změnili dodavatele.
„Stravu teď dovážíme z kuchyně gymnázia PORG, kvalita jídla i porce jsou na úplně jiné úrovni oproti předchozímu dodavateli. Zájem o stravování se tak v průběhu měsíce zvýšil ze 120 strávníků na více jak trojnásobek. Nyní je to kolem 450 strávníků,“ řekl ředitel Vítkovické nemocnice MUDr. Stanislav Jackanin a dodal, že je nesmírně rád, že se podařilo získat na moderní i estetickou rekonstrukci jídelny finanční prostředky.
„Nová jídelna s výdejnou stravy se dočkala nového kazetového stropu s osvětlením, nové podlahy i omítek. Vznikl nový průchod mezi výdejnou a jídelnou pro snadnější obslužnost prostor a přibyla například i klimatizace jídelny s tepelnou clonou u vstupních dveří a vzduchotechnika prostor jídelny a umývárny. Interiér navrhovala designérka Martina Rittmann, která doporučila jídelnu vybavit novými stoly, moderním sedacím nábytkem, designovou makrotapetou, věšáky, popisovou tabulí a drobnými dekoracemi v interiéru,“ řekl Ing. Tomáš Mikula, manažer technicko-provozního oddělení Vítkovické nemocnice, s tím, že nové jsou i výdejní pulty, myčka či konvektomat.
Jídelna vítkovické nemocnice procházela rekonstrukcí od začátku měsíce října, slavnostního otevření se dočkala ve čtvrtek 20. prosince za účasti vedení nemocnice i společnosti AGEL.

autor: Mgr. Alice Ručková /AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.