> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Otevření Regionální akademie FAČR

vloženo: 20.12.2018           komentářů: 0

Otevření Regionální akademie FAČR na Bazalech se znovu přiblížilo

Důležitý krok v cestě za otevřením Regionální fotbalové akademie FAČR v Ostravě učinili zástupci statutárního města Ostrava, FC Baník Ostrava, městského obvodu Slezská Ostrava, FAČR a společnosti Vítkovice aréna, a.s. Na společné schůzce se zástupci všech těchto organizací dohodli na krocích, které je potřeba udělat pro to, aby se akademie od začátku nového školního roku zdárně rozběhla.

„Klíčové je nyní vyčíslení nákladů na vybudování učeben pro hráče na ZŠ Bohumínská a nákladů na pronájem SC Bazaly Nadačním fondem Regionální fotbalové akademie v Moravskoslezské kraji, který činnost Regionální fotbalové akademie FAČR realizuje, stejně jako v jiných krajích,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. Dodal, že projekt Regionální fotbalové akademie FAČR, která by se měla usídlit na zrekonstruovaném areálu na Bazalech, bude mimořádně prospěšný nejen pro Baník, ale pro celý Moravskoslezský kraj.

Moravskoslezský kraj mívá pravidelně nejvyšší nebo jedno z nejvyšších zastoupení klubů v profesionálních fotbalových soutěžích. Pokud nechtějí být kluby závislé na hráčích z Prahy či jiných regionů, pak je důležité, aby zde fungoval systém práce s talentovanou mládeží, které je v kraji dostatek. Vždyť jen ve věkové kategorii žáků U13, která je předstupněm kategorií v Regionální fotbalové akademii FAČR, je v kraji přibližně 1500 dětí.

Tato fakta jsou zároveň důvodem, proč nejen Baník Ostrava, ale celý Moravskoslezský kraj věří, že se potřebné finanční prostředky pro rozběhnutí celorepublikově úspěšného projektu najdou.

„Projekt by měl být financován tak jako v ostatních krajských městech, kde již funguje. To znamená kofinancováním kraje, statutárního města a FAČR,“ uvedl Michal Bělák.

Jak z uvedeného vyplývá, spuštění projektu Regionální akademie FAČR v Ostravě je úzce spojeno s otevřením zrekonstruovaného areálu na Bazalech. Ten bude domovem akademie, společně s ní jej bude využívat také FC Baník Ostrava , ale také veřejnost, což ocenil Roman Goryczka, místostarosta městského obvodu Slezská Ostrava. "Jsem za realizaci projektu na Bazalech nesmírně rád, protože areál budou moci využívat obyvatelé našeho obvodu i školy. Při nízké občanské vybavenosti našeho obvodu je chystané otevření Bazalů velmi důležitým mezníkem pro naši veřejnost," uvedl Roman Goryczka.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.