> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční sbírka NADACE AGEL

vloženo: 19.12.2018           komentářů: 0

Vítkovická nemocnice a Hornická poliklinika shromáždily ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 200 kilogramů oděvů pro potřebné lidi
Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Vítkovické nemocnice a Hornické polikliniky, putovaly tentokrát do Azylového domu pro muže po výkonu trestu Nová šance v Ostravě-Koblově a do charitativního obchůdku ADRA Ostrava.
„Naši zaměstnanci přinášeli oblečení i boty, které ještě mohou pomoci jiným. Bylo skvělé sledovat, jak se postupně plnily bedny věcmi od lidí snad ze všech profesí, které tady v nemocnici máme. Adventní čas je vždy skvělou příležitostí, jak myslet nejen na sebe a svou rodinu, ale i na ostatní lidi, kteří se třeba řízením osudu nemají tak dobře jako my,“ řekla PaedDr. Ivana Novosadová, specialista marketingu a PR Vítkovické nemocnice.
Celkově přitom zaměstnanci nemocnice naplnili pět beden pro azylový dům Nová Šance a tři bedny pro charitativní obchůdek ADRA. Dalších 10 pytlů pak naplnili zaměstnanci Hornické polikliniky v Ostravě. Odtud bude pomoc také směřovat do azylového domu Nová Šance. Celkem tak zaměstnanci obou zařízení nasbírali více jak 200 kilogramů oděvů a bot.
Nová šance je dobrovolnou neziskovou organizací, která provozuje azylové zařízení v Ostravě-Koblově a pomáhá lidem po výkonu trestu s adaptací a se znovu začleněním do společnosti. Zároveň hledá i účinné formy snižování recidivy a také se zaměřuje na pomoc lidem bez domova.
Charitní obchod ADRA se nachází v Ostravě naproti vchodu do Vítkovické nemocnice, ale také v ostravských částech Moravská Ostrava, Hrabůvka a Poruba. Obchod prodává věci, které mu lidé darují, od oblečení a bot až po keramiku, lůžkoviny a potřeby pro domácnost. Prodejem těchto věcí pak organizace ADRA získává finanční prostředky pro rozvoj dobrovolnických programů u osamělých a nemocných seniorů, dětí a osob s postižením v Ostravě.
 „Zájem o Vánoční sbírku ze strany zaměstnanců AGELu i široké veřejnosti je tradičně veliký. Moc si vážím všech, kteří rádi přispějí na dobrou věc a dělají tak vlastně svět zase o něco hezčím. Je to jasný důkaz toho, že solidarita mezi lidmi zdaleka nevymizela. Upřímně děkuji každému, kdo se do akce zapojil a přispěl do vánoční sbírky dle svých možností,“ dodala výkonná ředitelka NADACE AGEL Bc. Veronika Dostál

autor: Bc. Lucie Drahošová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.