> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ve zrekonstruovaných prostorech

vloženo: 18.12.2018           komentářů: 0

Nově otevřená divadelní kavárna skýtá výhled na baziliku

Ve zrekonstruovaných prostorech Divadla Jiřího Myrona zahájila v neděli 16. prosince svůj provoz nová divadelní kavárna a předprodej vstupenek.
Nově otevřená divadelní kavárna skýtá výhled na baziliku

Interiér nově otevřené divadelní kavárny Národní dům. Foto: Lukáš Kaboň

Veřejnosti začaly 16. srpna sloužit další prostory v rekonstruovaném komplexu Divadla Jiřího Myrona – pasáž s prodejem vstupenek a kavárna, které je pojmenována původním jménem objektu – Národní dům.

„Kavárna nabízí krásný výhled na baziliku. Do budoucna chceme prostor před bazilikou důstojně upravit, aby vzniklo malé náměstí bez aut. Chci poděkovat všem, kteří se o kavárnu zasloužili, i stavební firmě, která musela překonat těžkosti, a i přesto dodržela stanovený termín,“ řekl během slavnostního zahájení provozu kavárny primátor Tomáš Macura.

„S nápadem zřídit divadelní kavárnu přišel před osmi lety scénograf a současný šéf výpravy David Bazika. Nápad se mi líbil. V těchto prostorech historicky sídlila kavárna a restaurace, nyní se sem kavárna navrátila. Za to patří velké poděkování vedení města, které rekonstrukci financuje,“ připomenul ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil. Dodal, že budova Divadla Jiřího Myrona je nejstarším ostravským objektem sloužícím kultuře. Národní dům, v němž divadlo sídlí, byl otevřen v roce 1894.

Provoz kavárny nebude omezen dny, kdy se v divadle konají představení, avšak v tyto dny bude kavárna přístupná návštěvníkům divadla i z foyer. Mimo představení je vstup do kavárny z nově vzniklé pasáže, v níž nově sídlí předprodej vstupenek.

Třetí adventní neděli uspořádal Ateliér při NDM na rohu Milíčovy ulice a třídy Čs. legií charitativnímu bazárek s programem. Výtěžek získá mobilní dětský hospic Ondrášek.

Divadlo Jiřího Myrona ještě čeká modernizace jeviště, hlediště a divadelní techniky.


autor: voj

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.