> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ve zrekonstruovaných prostorech

vloženo: 18.12.2018           komentářů: 0

Nově otevřená divadelní kavárna skýtá výhled na baziliku

Ve zrekonstruovaných prostorech Divadla Jiřího Myrona zahájila v neděli 16. prosince svůj provoz nová divadelní kavárna a předprodej vstupenek.
Nově otevřená divadelní kavárna skýtá výhled na baziliku

Interiér nově otevřené divadelní kavárny Národní dům. Foto: Lukáš Kaboň

Veřejnosti začaly 16. srpna sloužit další prostory v rekonstruovaném komplexu Divadla Jiřího Myrona – pasáž s prodejem vstupenek a kavárna, které je pojmenována původním jménem objektu – Národní dům.

„Kavárna nabízí krásný výhled na baziliku. Do budoucna chceme prostor před bazilikou důstojně upravit, aby vzniklo malé náměstí bez aut. Chci poděkovat všem, kteří se o kavárnu zasloužili, i stavební firmě, která musela překonat těžkosti, a i přesto dodržela stanovený termín,“ řekl během slavnostního zahájení provozu kavárny primátor Tomáš Macura.

„S nápadem zřídit divadelní kavárnu přišel před osmi lety scénograf a současný šéf výpravy David Bazika. Nápad se mi líbil. V těchto prostorech historicky sídlila kavárna a restaurace, nyní se sem kavárna navrátila. Za to patří velké poděkování vedení města, které rekonstrukci financuje,“ připomenul ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil. Dodal, že budova Divadla Jiřího Myrona je nejstarším ostravským objektem sloužícím kultuře. Národní dům, v němž divadlo sídlí, byl otevřen v roce 1894.

Provoz kavárny nebude omezen dny, kdy se v divadle konají představení, avšak v tyto dny bude kavárna přístupná návštěvníkům divadla i z foyer. Mimo představení je vstup do kavárny z nově vzniklé pasáže, v níž nově sídlí předprodej vstupenek.

Třetí adventní neděli uspořádal Ateliér při NDM na rohu Milíčovy ulice a třídy Čs. legií charitativnímu bazárek s programem. Výtěžek získá mobilní dětský hospic Ondrášek.

Divadlo Jiřího Myrona ještě čeká modernizace jeviště, hlediště a divadelní techniky.


autor: voj

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.