> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Parkoviště pod univerzitní budovou

vloženo: 16.12.2018           komentářů: 0

Parkoviště pod univerzitní budovou bude sloužit veřejnosti.

Jedním z dalších kroků města k oživení centra Ostravy je výstavba podzemního parkoviště pod plánovanou univerzitní budovou za Divadlem Antonína Dvořáka. Parkoviště bude z velké části sloužit veřejnosti a jeho výhodou je poloha v těsné blízkosti Černé louky a pěší zóny.

Vizualizace budovy Katedry studií lidského pohybu, pod níž město vybuduje podzemní parkoviště se 160 místy.

Nevzhledné pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka a u tramvajové smyčky se promění v moderní univerzitní areál. Pozemky darovalo město Ostravské univerzitě, která na nich postaví dvě univerzitní budovy – Fakultu umění a Katedru studií lidského pohybu.

„Původní projekt počítal s několika venkovními parkovacími místy pro potřeby univerzity. Navrhli jsme univerzitě, že zafinancujeme vybudování podzemního parkoviště se 160 místy, z nichž 40 bude určeno pro potřeby univerzity a zbývajících 120 míst bude sloužit veřejnosti,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Původně město chtělo poskytnout univerzitě dotaci, aby parkoviště pod budovou Katedry studií lidského pohybu postavila sama, avšak odvod DPH by parkoviště prodražil o 35 milionů korun. „Proto podzemní parkoviště postaví město a to po 99 letech přejde do majetku univerzity. Podstatné je, že univerzitní budova i parkoviště budou soutěženy najednou a projektovány jedním dodavatelem,“ dodal primátor Macura.

Pozemky, na nichž bude postaven univerzitní areál, dosud ležely ladem. Na části z nich je umístěna smyčka tramvají. Funkci smyčky dočasně převezme dopravní uzel Hranečník.

Výstavba obou univerzitních budov vyjde přibližně na miliardu korun a Ostravská univerzita pokryje tuto částku z dotací. Parkoviště vyjde odhadem na 160 milionů korun.

autor: voj

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.