> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Parkoviště pod univerzitní budovou

vloženo: 16.12.2018           komentářů: 0

Parkoviště pod univerzitní budovou bude sloužit veřejnosti.

Jedním z dalších kroků města k oživení centra Ostravy je výstavba podzemního parkoviště pod plánovanou univerzitní budovou za Divadlem Antonína Dvořáka. Parkoviště bude z velké části sloužit veřejnosti a jeho výhodou je poloha v těsné blízkosti Černé louky a pěší zóny.

Vizualizace budovy Katedry studií lidského pohybu, pod níž město vybuduje podzemní parkoviště se 160 místy.

Nevzhledné pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka a u tramvajové smyčky se promění v moderní univerzitní areál. Pozemky darovalo město Ostravské univerzitě, která na nich postaví dvě univerzitní budovy – Fakultu umění a Katedru studií lidského pohybu.

„Původní projekt počítal s několika venkovními parkovacími místy pro potřeby univerzity. Navrhli jsme univerzitě, že zafinancujeme vybudování podzemního parkoviště se 160 místy, z nichž 40 bude určeno pro potřeby univerzity a zbývajících 120 míst bude sloužit veřejnosti,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Původně město chtělo poskytnout univerzitě dotaci, aby parkoviště pod budovou Katedry studií lidského pohybu postavila sama, avšak odvod DPH by parkoviště prodražil o 35 milionů korun. „Proto podzemní parkoviště postaví město a to po 99 letech přejde do majetku univerzity. Podstatné je, že univerzitní budova i parkoviště budou soutěženy najednou a projektovány jedním dodavatelem,“ dodal primátor Macura.

Pozemky, na nichž bude postaven univerzitní areál, dosud ležely ladem. Na části z nich je umístěna smyčka tramvají. Funkci smyčky dočasně převezme dopravní uzel Hranečník.

Výstavba obou univerzitních budov vyjde přibližně na miliardu korun a Ostravská univerzita pokryje tuto částku z dotací. Parkoviště vyjde odhadem na 160 milionů korun.

autor: voj

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.