> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nezdražujeme!

vloženo: 15.12.2018           komentářů: 0

Ceny jízdného Dopravního podniku Ostrava zůstávají v roce 2019 stejné

Cestující Dopravního podniku Ostrava (DPO) nemusí ani v příštím roce počítat se zvýšenými náklady na dopravu. Stejná zůstane cena u krátkodobých i dlouhodobých jízdenek. Výši jízdného DPO změnil naposledy k 1. 1. 2017 v rámci sloučení zón v Ostravě.

„Lidé jsou v poslední době vystaveni oznámením o zdražování klíčových komodit, jako je například plyn nebo elektřina. Jsem rád, že naše jízdné jim v příštím roce náklady nezvýší a podařilo se nám udržet stejné ceny u všech typu jízdenek," říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.Dopravní podnik Ostrava (DPO) ale mění s platností od 1. ledna 2019 Smluvní přepravní podmínky. V praxi to znamená, že koupí-li si přistižený černý pasažér do 7 dnů nový roční kupón, zaplatí místo plné sazby
(1 500 korun) pouhou třetinu, tedy 500 korun. Jízdenka musí být platná v okamžiku předložení v zákaznickém centru a může být nahraná jak na bankovní platební kartě tak i na ODISce.„Loni jsme vyhlásili velkou amnestii, letos přicházíme s touto šancí za tisíc. Našim hlavním cílem není nikoho perzekvovat. My chceme, aby si naši cestující uvědomili, že platit za jízdu v MHD je normální. Zároveň pevně věříme, že jim naším přístupem, kvalitou služeb, komfortem a spolehlivostí umíme tuto investici vrátit," doplňuje generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.Novinkou je taky posunutí termínů pro dodatečné předložení jízdního dokladu z 3 pracovních dní na 7 pracovních dní a úhradu snížené tarifní přirážky ze 7 kalendářních dnů na 7 pracovních dnů.Příjemnou změnou pro uživatele ostravské MHD a karet ODISka je také nedávné spuštění nové verze Zákaznického portálu ODISky na adrese odiska.dpo.cz. Nový e-shop, ve kterém mohou cestující nakoupit a spravovat své jízdenky na ODISkách byl vytvořen ve spolupráci se společnostmi Koordinátor ODIS a Telmax.autor: Dopravní podnik Ostrava a.s.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.