> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nezdražujeme!

vloženo: 15.12.2018           komentářů: 0

Ceny jízdného Dopravního podniku Ostrava zůstávají v roce 2019 stejné

Cestující Dopravního podniku Ostrava (DPO) nemusí ani v příštím roce počítat se zvýšenými náklady na dopravu. Stejná zůstane cena u krátkodobých i dlouhodobých jízdenek. Výši jízdného DPO změnil naposledy k 1. 1. 2017 v rámci sloučení zón v Ostravě.

„Lidé jsou v poslední době vystaveni oznámením o zdražování klíčových komodit, jako je například plyn nebo elektřina. Jsem rád, že naše jízdné jim v příštím roce náklady nezvýší a podařilo se nám udržet stejné ceny u všech typu jízdenek," říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.Dopravní podnik Ostrava (DPO) ale mění s platností od 1. ledna 2019 Smluvní přepravní podmínky. V praxi to znamená, že koupí-li si přistižený černý pasažér do 7 dnů nový roční kupón, zaplatí místo plné sazby
(1 500 korun) pouhou třetinu, tedy 500 korun. Jízdenka musí být platná v okamžiku předložení v zákaznickém centru a může být nahraná jak na bankovní platební kartě tak i na ODISce.„Loni jsme vyhlásili velkou amnestii, letos přicházíme s touto šancí za tisíc. Našim hlavním cílem není nikoho perzekvovat. My chceme, aby si naši cestující uvědomili, že platit za jízdu v MHD je normální. Zároveň pevně věříme, že jim naším přístupem, kvalitou služeb, komfortem a spolehlivostí umíme tuto investici vrátit," doplňuje generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.Novinkou je taky posunutí termínů pro dodatečné předložení jízdního dokladu z 3 pracovních dní na 7 pracovních dní a úhradu snížené tarifní přirážky ze 7 kalendářních dnů na 7 pracovních dnů.Příjemnou změnou pro uživatele ostravské MHD a karet ODISka je také nedávné spuštění nové verze Zákaznického portálu ODISky na adrese odiska.dpo.cz. Nový e-shop, ve kterém mohou cestující nakoupit a spravovat své jízdenky na ODISkách byl vytvořen ve spolupráci se společnostmi Koordinátor ODIS a Telmax.autor: Dopravní podnik Ostrava a.s.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.