Klikněte pro zvětšení...

Do odvetného zápasu CEV cupu

vloženo: 07.12.2018           komentářů: 0

CEV CUP WOMEN 2018: UVC Holding GRAZ (AUT) - TJ Ostrava (CZE) 3:1

Do odvetného zápasu CEV cupu si přivezla Ostrava výhru 3:2 z domácího zápasu. Ostravanky nepřijely do rakouského Grazu v dobrém rozpoložení, protože po víkendových zápasech extraligy klesly na poslední místo v tabulce. Družstvo Ostravy bohužel pokračovalo v matných výkonech, byť v některých fázích zápasu domácí přehrávalo, tak hlavně nedůrazným útokem se letos hned na začátku soutěže loučí s pohárovou Evropou.
UVC Holding GRAZ - TJ OSTRAVA 3:1 (25:23, 20:25, 25:17, 25:23)

Rozhodčí: MATEIZER Alin (ROU), MAIFOSHIS Christos (CYP)
Počet diváků: 200

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Konrad, Dumphart, Grebien, Dorfler, Nesimovic, Aichholzer, libera: Oberhauser, Radl. Střídaly:, Witsch, Schrotner, Ebster, Schwarzenberger, Ehrhart
Hosté: Zemanová, Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Zedníková, libera: Chevalierová. Střídaly: Lukáčová, Faltínová, Poláchová, Žolnerčíková, Adamčíková

Vyjádření:
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „V prvním a čtvrtém setu, které jsme prohráli 25:23, rozhodl nedůraz na útoku. Soupeř nás zatlačil servisem, tím jsme se hůře prosazovali. Nemůžu holkám vytknout, že by nebojovaly, ale musíme být více důrazní v koncovkách, a hlavně si více věřit.“

Popis utkání:
První set byl vyrovnaný do stavu 9:9, poté získali dvoubodové vedení hosté (9:11), ale pak se dostala na servis domácí hráčka Konrad a otočila díky našemu špatnému příjmu na 15:11. Graz utekl až na 19:14, pak trenér Ostravy poslal na hřiště v premiéře Ivu Poláchovou z juniorek, a i díky jejím dobrým servisům dotáhla Ostrava na 19:17 a záhy vedla 20:21 a 22:23. Ale díky třem chybám hostů na příjmu a útoku, set patřil domácím (25:23).
Druhý set byl od začátku jasnou záležitostí Ostravanek (2:6, 4:9, 9:18), byť domácí zbraně nesložili a korigovali stav až na 19:23. Koncovku hosté zvládli a srovnali stav na 1:1 (20:25).
V třetím setu však Ostrava nenavázala na dobrý výkon z předchozího setu a od začátku prohrávala (8:5, 12:8, 16:10, 21:12, 24:11) a i když v závěru odvrátila 6 setbolů, tak Graz se s přehledem ujal vedení 2:1 (25:17).
Ve čtvrtém setu byla hra dlouho vyrovnaná, pak Ostrava několikrát odskočila o 3 body (9:12, 14:17, 16:19), ale vždy vlastními chybami dovolila hostům dotáhnout stav. Naposledy vedla Ostrava 21:22, ale následovala „klasická“ koncovka Ostravanek, kdy dovolily domácím otočit třemi body v řadě a získat dva mečboly, přičemž druhý s přehledem proměnili a mohli se radovat z postupu do dalšího kola, kdy je čeká soupeř z jedné nejlepších lig v Evropě, z Itálie.

Miloš Matula

První zápas:
TJ OSTRAVA - UVC Holding GRAZ 3:2 (28:26, 16:25, 18:25, 25:15, 15:9)

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.