> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Bílovci rozsvítí vánoční strom

vloženo: 30.11.2018           komentářů: 0

Sváteční vánoční trhy, bohatý kulturní program pro děti na Mikulášském jarmarku, slavnostní rozsvícení vánočního stromu, výstava betlémů, koncert v kostele svatého Mikuláše a další akce, to je program na adventní čas pro obyvatele Bílovce a okolních obcí.

A začíná se již tuto sobotu, 1. prosince! Od rána bude Slezské náměstí v Bílovci oděno do vánoční nálady – budou zde stánky s nejrůznějšími pochutinami, drobnými dárky, ručně vyráběným zbožím, ale i voňavým svařákem. Děti pak mohou před zimou utéct do knihovny, kde na ně čeká Mikulášská zábava v podobě malování na obličej s čerticí Mišpulínkou, kouzlení s čertem Lamželezem, kreativní dílničky s Martinožkou nebo pekelné hry s kolem štěstí. Chybět zde nebude ani nebeská pošta, prostřednictvím níž mohou děti poslat svůj dopis, který si zde namalují nebo napíší, Ježíškovi.
Čas adventu v tomto městě pomyslně odstartují také andělé, jejichž přítomnost na bíloveckém náměstí umocní nádhernou předvánoční atmosféru. V 17 hodin pak vedení města slavnostně rozsvítí živý vánoční strom, který již léta stojí před kostelem. „Rádi bychom osobně občanům popřáli pohodový advent v kruhu přátel a rodiny a samozřejmě i spokojené svátky vánoční. A věřím, že k zítřejší dobré náladě přispějí i voňavé koláčky a teplý čaj pro všechny přítomné,“ hlásí starostka Mgr. Renata Mikolašová. Celý prosinec bude navíc v městském muzeu k zhlédnutí výstava betlémů.

O týden později, v neděli 9. prosince, se kostel sv. Mikuláše v Bílovci rozezní nádherným operním hlasem Evy Dřízgové, která zde od 15 hodin zazpívá v rámci Svatováclavského hudebního festivalu díla Johanna Sebastiana Bacha, George Friedricha Händela a dalších.

A ve středu 12. prosince se od 18 hodin připojí bílovečtí i k akci Česko zpívá koledy. Na nádvoří místního zámku se rozezní hlasy zpěváků Pěveckého sboru Bílovec, dechového souboru Rozmarýnka a dětských sborů na nádvoří zámku a samozřejmě i ostatních občanů, kteří sem zavítají.


autor: Lenka Hatlapatková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.