> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Memoriál Evžena Hadamczika vyhrál

vloženo: 26.11.2018           komentářů: 0

Memoriál Evžena Hadamczika vyhrál domácí Baník Ostrava!!!

Memoriál Evžena Hadamczika byl v letošním roce nejlépe obsazeným turnajem v jednačtyřicetileté historii. Týmy ze sedmi zemí kategorie U11 včetně věhlasného AC Milán, anglického West Hamu United či Dynama Kyjev bojovali o tuto trofej. Vítězem se stal k naší obrovské radosti domácí pořádající Baník Ostrava!!

Tomuto turnaji nechybělo vůbec nic. Kvalitní špičkové obsazení, výkony hráčů, radost, slzy štěstí i smutku a v neposlední řadě fantastická kulisa, která provázela většinu zápasů a zvláště zápasy domácího Baníku, kde se desetiletí kluci setkali s dosud nepoznaným.... Chachaři včetně rodičů a rodinných příslušníků jim vytvořili takovou atmosféru, kterou mohou slyšet a zažít pouze a jen na zápasech "A" mužstva. A mladé naděje se jim odvděčili tím nejlepším možným způsobem. Z devíti zápasů prohráli pouze jediný - v základní skupině s AC Milán 1:2. Zbylých osm zápasů vyhráli a zaslouženě ovládli celý 41. ročník Memoriálu Evžena Hadamczika.

Už všechny čtvrtfinálové duely měly obrovský náboj a kvalitu. Prvním semifinalistou se stali hráči Dynama Kyjev, kteří porazili MŠK Žilinu 5:3. Poté došlo na první souboj ostravského týmu s pražským, konkrétně MFK Vítkovice vs. AC Sparta Praha. Slavily Vítkovice, když Spartu porazily 4:0. Následoval druhý souboj mezi Ostravou a Prahou v podání hráčů Baníku a obhájce loňského titulu - Slavii Praha. Zde to bylo větší drama. Baník nakonec postoupil mezi 4 nejlepší po výhře 2:1. V posledním čtvrtfinále čekal na diváky velmi atraktivní duel mezi AC Milán a West Ham United. Po odehraných skupinách se pro mnohé zdál být favoritem italský velkoklub, který jako jediný neztratil ani bod a vyhrál skupinu "B" právě před Baníkem, za to anglický tým ve skupině "A" obsadil až poslední čtvrtou postupovou pozici. V utkání to ale vypadalo jinak. West Ham byl aktivnější, důraznější a zaslouženě se dostal do vedení 5:1. Rosoneri v závěru dvěmi brankami jen korigovali výhru a postup "kladivářů".

Opět před elektrizující atmosférou se prvním finalistou stal domácí Baník, který si po výsledku 4:0 připsal skalp ukrajinského velkoklubu Dynama Kyjev. Kluci dřeli, makali a i přesto, že síly ubývaly, tak ukázali fanouškům pravé baníkovské srdce. A tak jako po každém zápase následovala děkovačka a zpívání s "kotlem".

Druhé semifinále mělo dramatičtější průběh. Ačkoliv tomu nic nenapovídalo, jelikož minutu před koncem vedl West Ham 2:0. Poté ale Vítkovice snížili a 20 vteřin před koncem dokonce vyrovnaly. Následovaly pokutové kopy - jako první a vůbec poslední ve všech vyřazovacích zápasech. Šťastnějšími se stali hráči MFK, kteří se tak postarali o to, že finále bude ryze ostravskou záležitostí a že v Ostravě máme vynikající fotbalisty.

Dynamo Kyjev nakonec bralo bramborovou medaili, protože v souboji o třetí místo opět nedokázali skórovat a prohráli 0:1 s West Ham United. Ti si tak při své premiérové účasti na Memoriálu přibalili do letadla bronzové medaile.

Dlouho očekávané městské finále trumflo vše. Atmosféra a skandování z obou táborů bylo neuvěřitelné. Hráči v podstatě ani nemohli slyšet pokyny svých trenérů... Lepší start do utkání měl domácí Baník, který se brzy ujal vedení. Poté následovaly šance na obou stranách, ale ujala se až vyrovnávací střela Vítkovic. V hale to vřelo. Misky vah na stranu Baníku hrajících v bílých dresech naklonil dobře zahraný přímý kop a následně střela z 20-ti metrů, která zapadla za brankovou čáru od břevna. Zdálo se být rozhodnuto, ale Vítkovičtí hráči již nejednou ukázali silný charakter a brankou snížili na jednobrankový rozdíl.

Pak už to bylo marné dobývání domácí svatyně, stejně tak se nedařilo náskok pojistit. Hala byla na nohou a poslední vteřiny celého turnaje fanoušci Baníku hlasitě odpočítávali. Následně propukla obrovská radost mladých baníkovských nadějí a zároveň smutek a pláč hráčů Vítkovic.

Při vyhlášení byl přítomen šéf mládeže Akademie Baníku Ostrava Petr Mašlej a patron turnaje - sportovní ředitel Baníku Ostrava Marek Jankulovski, který také vítězům předal pohár za vítězství včetně toho putovního. Ceny předávali i hráči ligového mužstva. Pro všechny a hlavně pro kluky nezapomenutelný zážitek.

Příjemným překvapením bylo pro hráče i to, že společnost MLK Tours ocenila prvních šest týmů vouchery na nákup zboží v prodejnách Adidas v celkové výši 60 000,-Kč, přičemž vítězný tým 20 000,-Kč, finalista 15 000,-Kč, bronzový tým 10 000,-Kč a zbývající týmy po pěti tisících.

I přesto, že 41.ročník teprve skončil, již nyní se všechny týmy těší na další ročník!!

JEŠTĚ JEDNOU VELKÉ DÍKY VŠEM, HLAVNĚ VEDENÍ BANÍKU, SPONZORŮM, ORGANIZÁTORŮM, TRENÉRŮM, HRÁČŮM, RODIČŮM, FANOUŠKŮM A CHAHARŮM ZA PODPORU, JELIKOŽ BEZ TOHOTO VŠEHO BY TOHLE USPOŘÁDAT NEŠLO.

Konečné pořadí turnaje:

1. FC Baník Ostrava

2. MFK Vítkovice

3. West Ham United F.C.

4. FC Dynamo Kyjev

5. SK Slavia Praha

6. AC Sparta Praha

7. AC Milán

8. MŠK Žilina

9. ETO Gyor

10. AS Trenčín

11. FK Karpaty Lvov

12. Wisla Krakow

13. Górnik Zabrze

14. MFK Karviná


autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.