> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční strom na Prokešově náměstí

vloženo: 26.11.2018           komentářů: 0

Vánoční strom na Prokešově náměstí rozsvítí v sobotu andělé.Na Prokešově náměstí se v sobotu 1. prosince v 18 hodin rozsvítí vánoční strom, výzdoba náměstí a radnice, a to za účasti ostravského primátora Tomáše Macury. Město připravilo v předvečer adventu bohatý program, který začne už ve 14 hodin.
Vánoční strom na Prokešově náměstí rozsvítí v sobotu andělé.

Největším lákadlem sobotního programu spojeného se slavnostním rozsvícením vánočního stromu je snová andělská show. Nad hlavami návštěvníků se ve výšce 30 metrů budou vznášet andělé. Celou atmosféru dokreslí živý zpěv a obří svítící loutka anděla. Na závěr si všichni zazpívají koledy Tichá noc, Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny a další.

Ježíškova pošta pro děti

Pro děti je připravena Ježíškova pošta. Každé z nich může své přání napsat na speciální pohlednici a město Ostrava je pošle do Božího Daru. Pro rodiče s dětmi jsou připravena hravá soutěžní stanoviště. Děti si zábavnou formou připomenou tradice Vánoc v interaktivním představení s Poppy a Adélkou. Andělská show je naplánována na 16.15 a 17.45 hodin. Na pódiu během podvečera vystoupí Theatre Brass

Quintet se Simonou Mrázovou.

Vánoční výzdoba, kterou si obyvatelé města vybrali v internetové anketě, bude letos zdobit Prokešovo náměstí a radnici od soboty 1. prosince až do 6. ledna. Celkem na ni bude použito 3,7 kilometru světelných řetězů se 44 tisíci diodami. Umělý desetimetrový vánoční strom ozdobí 250 koulí a řetěz dlouhý 600 metrů.

Punč pro malé i velké

Na Prokešově náměstí nebude v sobotu chybět svařené víno, medovina, punč pro děti i dospělé, vánoční cukroví, perníčky, vánoční cupcakes nebo chleba se škvarky.

Program pro děti připravili ve výtvarných dílničkách pedagogové z ostravských středisek volného času z Moravské Ostravy, Poruby, Zábřehu a Mariánských Hor.
Vánoční dárky z chráněných dílen

Během dne si zájemci mohou zakoupit vánoční výrobky z chráněných dílen. Své výrobky nabídnou v rámci sobotního programu tyto chráněné dílny: Mens Sana, Výrobní družstvo krabičky, Sociální podnik Hanička, Charita sv. Alexandra. Jedná se o široký sortiment výrobků z textilu, dřeva, keramiky a kůže, které vytvořili jejich klienti. Jedná se o výrobky s vánoční tematikou (textil, svícny, ozdoby) nebo i předměty do domácnosti a kuchyně, kožené opasky a ozdoby, dřevěné stojánky na mobily, betlémy, trička a textilní tašky s ostravskou tématikou a hračky pro děti.
Vánončí atmosféra na Prokešově náměstí na snímku z loňského roku. Foto: Jiří Zerzoň
Andělé se proletí nad náměstím

autor: voj

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.