> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostrava zpívá gospel 2018

vloženo: 19.11.2018           komentářů: 0

Ostrava zpívá gospel 2018 se blíží do finále

Teprve před třemi týdny začaly zkoušky šestého ročníku populárního hudebního projektu pro všechny ostravské milovníky zpěvu a gospelové hudby s názvem Ostrava zpívá gospel 2018. (OZG). Letos se v tomto originálním sboru opět sešlo neuvěřitelných 170 zpěváků, od těch zkušených až po úplné amatéry, aby společně v rekordně krátkém čase secvičili hodinu a půl dlouhý program. S tím vystoupí už o prvním adventním víkendu v ostravské multifunkční aule Gong. I letos se návštěvníci mouhou těšit na tradiční gospelové písně stejně jako skladby, které v programu překvapivě překročí hranici žánru, aby ho svým osobitým způsobem podtrhly a doplnily.

Vstupenky na koncerty OZG jsou k dostání prostřednictvím sítě ostravainfo.cz a velmi rychle mizí, zatímco sbor i kapela, která ho bude jako vždy doprovázet, jsou právě v těchto dnech uprostřed intenzivních příprav a nacvičování všech čtrnácti písní, se kterými se letos představí ostravské veřejnosti. Po nečekaném loňském úspěchu OZG, který sklidil uznání dokonce v podobě nominace na Moravskoslezskou kulturní Cenu Jantar a postavil se tak po bok těch nejrenomovanějších regionálních umělců, stojí před účinkujícími laťka opravdu vysoko a všichni proto vyvíjejí tím větší úsilí, aby své fanoušky ani tentokrát nezklamali.

Ve sboru je letos celá třetina úplných nováčků, z nichž někteří se o projektu dozvěděli náhodou z médií, od známých, nebo byli v minulosti na koncertech OZG pouze v roli diváků. Pro více než šedesát ostraváků je tedy jejich letošní účinkování naprosto novou zkušeností a pro vetšinu z nich to bude dokonce jejich vůbec první veřejné vystoupení. Projekt Ostrava zpívá gospel je totiž jedinečný právě v tom, že se do něj může přihlásit opravdu každý zájemce. Jediným vstupním klíčem je nezmeškat podzimní registraci, při které v posledních letech rozhodují doslova minuty, a pak už jen rezervovat si termíny pro společné zkoušky sboru, kterých je každoročně pouze šest až sedm, a jsou proto pro členy všechny povinné.

Doprovodná kapela, která se sborem každoročně vystupuje, je uskupením čtrnácti vynikajících ostravských hudebníků, členů zdejších orchestrů a souborů, ke kterým se v průběhu programu přidá ještě dalších 12 mladých hráčů na smyčcové nástroje a 40 dětských zpěváčků z místních základních uměleckých škol. Na pódiu Gongu se tak během koncertů nakonec objeví celkem více než 220 účinkujících všeho věku, aby společnými silami vykouzlili onu charakteristickou atmosféru a rozproudili smršť energie, která je pro koncerty Ostrava zpívá gospel pověstná, a která sklízí u diváků každoročně velkou a zaslouženou odezvu.

Od loňského roku mají koncerty OZG také charitativní rozměr. Letos se členové sboru rozhodli podpořit z výtěžku koncertu osmnáctiletého Milana France z Ostravy, studenta 4. ročníku gymnázia Hladnov. Milan před dvěma lety ochrnul v důsledku náhlé cévní mozkové příhody a nyní složitě shání prostředky na nutnou intenzivní rehabilitaci. Ta mu prokazatelně pomáhá vracet se postupně zpátky do života, není ale bohužel hrazená z příspěvků veřejného zdravotního pojištění.

Vstupenky na koncerty je možné zakoupit prostřednictvím ostravainfo.cz on-line i na kamenných pobočkách. Ceny vstupenek se pohybují od 150 do 250 korun. Děti do 15 let mají na nedělní koncert v 15 hodin vstupné 50 korun. Veškeré potřebné informace o projektu a o koncertech jsou dostupné na webu www.ozg.cz a na facebookové stránce „Ostrava zpívá gospel“.

Projekt finančně podporuje Statutární město Ostrava.

autor: YMCA Ostrava-Poruba

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.