> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostrava zpívá gospel 2018

vloženo: 19.11.2018           komentářů: 0

Ostrava zpívá gospel 2018 se blíží do finále

Teprve před třemi týdny začaly zkoušky šestého ročníku populárního hudebního projektu pro všechny ostravské milovníky zpěvu a gospelové hudby s názvem Ostrava zpívá gospel 2018. (OZG). Letos se v tomto originálním sboru opět sešlo neuvěřitelných 170 zpěváků, od těch zkušených až po úplné amatéry, aby společně v rekordně krátkém čase secvičili hodinu a půl dlouhý program. S tím vystoupí už o prvním adventním víkendu v ostravské multifunkční aule Gong. I letos se návštěvníci mouhou těšit na tradiční gospelové písně stejně jako skladby, které v programu překvapivě překročí hranici žánru, aby ho svým osobitým způsobem podtrhly a doplnily.

Vstupenky na koncerty OZG jsou k dostání prostřednictvím sítě ostravainfo.cz a velmi rychle mizí, zatímco sbor i kapela, která ho bude jako vždy doprovázet, jsou právě v těchto dnech uprostřed intenzivních příprav a nacvičování všech čtrnácti písní, se kterými se letos představí ostravské veřejnosti. Po nečekaném loňském úspěchu OZG, který sklidil uznání dokonce v podobě nominace na Moravskoslezskou kulturní Cenu Jantar a postavil se tak po bok těch nejrenomovanějších regionálních umělců, stojí před účinkujícími laťka opravdu vysoko a všichni proto vyvíjejí tím větší úsilí, aby své fanoušky ani tentokrát nezklamali.

Ve sboru je letos celá třetina úplných nováčků, z nichž někteří se o projektu dozvěděli náhodou z médií, od známých, nebo byli v minulosti na koncertech OZG pouze v roli diváků. Pro více než šedesát ostraváků je tedy jejich letošní účinkování naprosto novou zkušeností a pro vetšinu z nich to bude dokonce jejich vůbec první veřejné vystoupení. Projekt Ostrava zpívá gospel je totiž jedinečný právě v tom, že se do něj může přihlásit opravdu každý zájemce. Jediným vstupním klíčem je nezmeškat podzimní registraci, při které v posledních letech rozhodují doslova minuty, a pak už jen rezervovat si termíny pro společné zkoušky sboru, kterých je každoročně pouze šest až sedm, a jsou proto pro členy všechny povinné.

Doprovodná kapela, která se sborem každoročně vystupuje, je uskupením čtrnácti vynikajících ostravských hudebníků, členů zdejších orchestrů a souborů, ke kterým se v průběhu programu přidá ještě dalších 12 mladých hráčů na smyčcové nástroje a 40 dětských zpěváčků z místních základních uměleckých škol. Na pódiu Gongu se tak během koncertů nakonec objeví celkem více než 220 účinkujících všeho věku, aby společnými silami vykouzlili onu charakteristickou atmosféru a rozproudili smršť energie, která je pro koncerty Ostrava zpívá gospel pověstná, a která sklízí u diváků každoročně velkou a zaslouženou odezvu.

Od loňského roku mají koncerty OZG také charitativní rozměr. Letos se členové sboru rozhodli podpořit z výtěžku koncertu osmnáctiletého Milana France z Ostravy, studenta 4. ročníku gymnázia Hladnov. Milan před dvěma lety ochrnul v důsledku náhlé cévní mozkové příhody a nyní složitě shání prostředky na nutnou intenzivní rehabilitaci. Ta mu prokazatelně pomáhá vracet se postupně zpátky do života, není ale bohužel hrazená z příspěvků veřejného zdravotního pojištění.

Vstupenky na koncerty je možné zakoupit prostřednictvím ostravainfo.cz on-line i na kamenných pobočkách. Ceny vstupenek se pohybují od 150 do 250 korun. Děti do 15 let mají na nedělní koncert v 15 hodin vstupné 50 korun. Veškeré potřebné informace o projektu a o koncertech jsou dostupné na webu www.ozg.cz a na facebookové stránce „Ostrava zpívá gospel“.

Projekt finančně podporuje Statutární město Ostrava.

autor: YMCA Ostrava-Poruba

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.