> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Toto vše má pokračování !!!

vloženo: 28.10.2018           komentářů: 0

Toto vše má pokračování. Minulý týden přijel generální ředitel průmyslové sekce Liberty Steel spersonálním ředitelem této sekce. Všichni jsme doufali, že nám naše obavy o naší huť rozptýlí. Bohužel opak je pravdou.Zaskočil nás jejich přístup, že to co je popsáno výše jim nevadí. Nevadí jim, že budou kupovat prázdnou schránku. Nevadí jim, že budeme do budoucna závislí na ArcelorMittal co se týče energetiky. Nevadí jim, že budou využívat k
prodeji svých výrobků obchodníky ArcelorMittal a to až tři roky. Co víc, sdělili nám, že nemají jasno, jakým způsobem budou celou transakci financovat. A tady by nám všem, co chceme, aby naše huť dále fungovala, mělo začít v hlavě blikat výstražné světlo. Hrozí nám, že naší firmu použijí jako zástavu k úvěru na koupi a tím nás natolik zatí-
ží, že nebudeme mít peníze na investice, které nutně potřebujeme k přežití. Ba co více, hrozí nám, že nový vlastník nebude schopný tento úvěr splácet a hrozí nám, že se dostaneme do problémů jako Poldi Kladno.
Pokud nám nový potencionální vlastník nevyvrátí tyto pochybnosti, budeme muset proti této transakci tvrdě protestovat. A to nejen u Evropské komise!
Rozloučení Mittala s Ostravou???¨

Petr Slanina
Při oznámení prodeje naší firmy jsme byli ujišťováni, že se nic nezmění, že naše huť pojede dál, jen pod jiným názvem. Informace z posledních dní jsou ale dosti odlišné.Vypadá to, že náš dosavadní majitel chce prodat nekonkurenceschopnou prázdnou schránku. AM Ostrava prodala podíl firmy TAMEH přímo ArcelorMittalu S.A. za peníze, které si ale Mittal z Ostravy opět stáhne zpět. Další věcí je to, že emisní povolenky, které byly státem zdarma přiděleny naší firmě, nejsou součásti prodeje. Tady se nabízí stejný scénář. Korporace AM od nás nakoupí emisní povolenky za tržní hodnotu, ale následně si tyto finance vytáhne zpět formou dividendy.
Po celou dobu, co nás Mittal vlastnil jsme poslouchali, že musíme šetřit na investice. Investovali jsme do ekologie, což mělo za následek, že jsme ušetřili na povolenkách. Další veliká investice byla do TAMEH. Z výsledku těchto investic chce těžit jen korporace ArcelorMittal S.A..
Ostravu chce nechat bez budoucnosti a to si nemůžeme nechat líbit!!!

autor: http://odboryam.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.