> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Toto vše má pokračování !!!

vloženo: 28.10.2018           komentářů: 0

Toto vše má pokračování. Minulý týden přijel generální ředitel průmyslové sekce Liberty Steel spersonálním ředitelem této sekce. Všichni jsme doufali, že nám naše obavy o naší huť rozptýlí. Bohužel opak je pravdou.Zaskočil nás jejich přístup, že to co je popsáno výše jim nevadí. Nevadí jim, že budou kupovat prázdnou schránku. Nevadí jim, že budeme do budoucna závislí na ArcelorMittal co se týče energetiky. Nevadí jim, že budou využívat k
prodeji svých výrobků obchodníky ArcelorMittal a to až tři roky. Co víc, sdělili nám, že nemají jasno, jakým způsobem budou celou transakci financovat. A tady by nám všem, co chceme, aby naše huť dále fungovala, mělo začít v hlavě blikat výstražné světlo. Hrozí nám, že naší firmu použijí jako zástavu k úvěru na koupi a tím nás natolik zatí-
ží, že nebudeme mít peníze na investice, které nutně potřebujeme k přežití. Ba co více, hrozí nám, že nový vlastník nebude schopný tento úvěr splácet a hrozí nám, že se dostaneme do problémů jako Poldi Kladno.
Pokud nám nový potencionální vlastník nevyvrátí tyto pochybnosti, budeme muset proti této transakci tvrdě protestovat. A to nejen u Evropské komise!
Rozloučení Mittala s Ostravou???¨

Petr Slanina
Při oznámení prodeje naší firmy jsme byli ujišťováni, že se nic nezmění, že naše huť pojede dál, jen pod jiným názvem. Informace z posledních dní jsou ale dosti odlišné.Vypadá to, že náš dosavadní majitel chce prodat nekonkurenceschopnou prázdnou schránku. AM Ostrava prodala podíl firmy TAMEH přímo ArcelorMittalu S.A. za peníze, které si ale Mittal z Ostravy opět stáhne zpět. Další věcí je to, že emisní povolenky, které byly státem zdarma přiděleny naší firmě, nejsou součásti prodeje. Tady se nabízí stejný scénář. Korporace AM od nás nakoupí emisní povolenky za tržní hodnotu, ale následně si tyto finance vytáhne zpět formou dividendy.
Po celou dobu, co nás Mittal vlastnil jsme poslouchali, že musíme šetřit na investice. Investovali jsme do ekologie, což mělo za následek, že jsme ušetřili na povolenkách. Další veliká investice byla do TAMEH. Z výsledku těchto investic chce těžit jen korporace ArcelorMittal S.A..
Ostravu chce nechat bez budoucnosti a to si nemůžeme nechat líbit!!!

autor: http://odboryam.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.