> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Toto vše má pokračování !!!

vloženo: 28.10.2018           komentářů: 0

Toto vše má pokračování. Minulý týden přijel generální ředitel průmyslové sekce Liberty Steel spersonálním ředitelem této sekce. Všichni jsme doufali, že nám naše obavy o naší huť rozptýlí. Bohužel opak je pravdou.Zaskočil nás jejich přístup, že to co je popsáno výše jim nevadí. Nevadí jim, že budou kupovat prázdnou schránku. Nevadí jim, že budeme do budoucna závislí na ArcelorMittal co se týče energetiky. Nevadí jim, že budou využívat k
prodeji svých výrobků obchodníky ArcelorMittal a to až tři roky. Co víc, sdělili nám, že nemají jasno, jakým způsobem budou celou transakci financovat. A tady by nám všem, co chceme, aby naše huť dále fungovala, mělo začít v hlavě blikat výstražné světlo. Hrozí nám, že naší firmu použijí jako zástavu k úvěru na koupi a tím nás natolik zatí-
ží, že nebudeme mít peníze na investice, které nutně potřebujeme k přežití. Ba co více, hrozí nám, že nový vlastník nebude schopný tento úvěr splácet a hrozí nám, že se dostaneme do problémů jako Poldi Kladno.
Pokud nám nový potencionální vlastník nevyvrátí tyto pochybnosti, budeme muset proti této transakci tvrdě protestovat. A to nejen u Evropské komise!
Rozloučení Mittala s Ostravou???¨

Petr Slanina
Při oznámení prodeje naší firmy jsme byli ujišťováni, že se nic nezmění, že naše huť pojede dál, jen pod jiným názvem. Informace z posledních dní jsou ale dosti odlišné.Vypadá to, že náš dosavadní majitel chce prodat nekonkurenceschopnou prázdnou schránku. AM Ostrava prodala podíl firmy TAMEH přímo ArcelorMittalu S.A. za peníze, které si ale Mittal z Ostravy opět stáhne zpět. Další věcí je to, že emisní povolenky, které byly státem zdarma přiděleny naší firmě, nejsou součásti prodeje. Tady se nabízí stejný scénář. Korporace AM od nás nakoupí emisní povolenky za tržní hodnotu, ale následně si tyto finance vytáhne zpět formou dividendy.
Po celou dobu, co nás Mittal vlastnil jsme poslouchali, že musíme šetřit na investice. Investovali jsme do ekologie, což mělo za následek, že jsme ušetřili na povolenkách. Další veliká investice byla do TAMEH. Z výsledku těchto investic chce těžit jen korporace ArcelorMittal S.A..
Ostravu chce nechat bez budoucnosti a to si nemůžeme nechat líbit!!!

autor: http://odboryam.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.