> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Toto vše má pokračování !!!

vloženo: 28.10.2018           komentářů: 0

Toto vše má pokračování. Minulý týden přijel generální ředitel průmyslové sekce Liberty Steel spersonálním ředitelem této sekce. Všichni jsme doufali, že nám naše obavy o naší huť rozptýlí. Bohužel opak je pravdou.Zaskočil nás jejich přístup, že to co je popsáno výše jim nevadí. Nevadí jim, že budou kupovat prázdnou schránku. Nevadí jim, že budeme do budoucna závislí na ArcelorMittal co se týče energetiky. Nevadí jim, že budou využívat k
prodeji svých výrobků obchodníky ArcelorMittal a to až tři roky. Co víc, sdělili nám, že nemají jasno, jakým způsobem budou celou transakci financovat. A tady by nám všem, co chceme, aby naše huť dále fungovala, mělo začít v hlavě blikat výstražné světlo. Hrozí nám, že naší firmu použijí jako zástavu k úvěru na koupi a tím nás natolik zatí-
ží, že nebudeme mít peníze na investice, které nutně potřebujeme k přežití. Ba co více, hrozí nám, že nový vlastník nebude schopný tento úvěr splácet a hrozí nám, že se dostaneme do problémů jako Poldi Kladno.
Pokud nám nový potencionální vlastník nevyvrátí tyto pochybnosti, budeme muset proti této transakci tvrdě protestovat. A to nejen u Evropské komise!
Rozloučení Mittala s Ostravou???¨

Petr Slanina
Při oznámení prodeje naší firmy jsme byli ujišťováni, že se nic nezmění, že naše huť pojede dál, jen pod jiným názvem. Informace z posledních dní jsou ale dosti odlišné.Vypadá to, že náš dosavadní majitel chce prodat nekonkurenceschopnou prázdnou schránku. AM Ostrava prodala podíl firmy TAMEH přímo ArcelorMittalu S.A. za peníze, které si ale Mittal z Ostravy opět stáhne zpět. Další věcí je to, že emisní povolenky, které byly státem zdarma přiděleny naší firmě, nejsou součásti prodeje. Tady se nabízí stejný scénář. Korporace AM od nás nakoupí emisní povolenky za tržní hodnotu, ale následně si tyto finance vytáhne zpět formou dividendy.
Po celou dobu, co nás Mittal vlastnil jsme poslouchali, že musíme šetřit na investice. Investovali jsme do ekologie, což mělo za následek, že jsme ušetřili na povolenkách. Další veliká investice byla do TAMEH. Z výsledku těchto investic chce těžit jen korporace ArcelorMittal S.A..
Ostravu chce nechat bez budoucnosti a to si nemůžeme nechat líbit!!!

autor: http://odboryam.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).