> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Toto vše má pokračování !!!

vloženo: 28.10.2018           komentářů: 0

Toto vše má pokračování. Minulý týden přijel generální ředitel průmyslové sekce Liberty Steel spersonálním ředitelem této sekce. Všichni jsme doufali, že nám naše obavy o naší huť rozptýlí. Bohužel opak je pravdou.Zaskočil nás jejich přístup, že to co je popsáno výše jim nevadí. Nevadí jim, že budou kupovat prázdnou schránku. Nevadí jim, že budeme do budoucna závislí na ArcelorMittal co se týče energetiky. Nevadí jim, že budou využívat k
prodeji svých výrobků obchodníky ArcelorMittal a to až tři roky. Co víc, sdělili nám, že nemají jasno, jakým způsobem budou celou transakci financovat. A tady by nám všem, co chceme, aby naše huť dále fungovala, mělo začít v hlavě blikat výstražné světlo. Hrozí nám, že naší firmu použijí jako zástavu k úvěru na koupi a tím nás natolik zatí-
ží, že nebudeme mít peníze na investice, které nutně potřebujeme k přežití. Ba co více, hrozí nám, že nový vlastník nebude schopný tento úvěr splácet a hrozí nám, že se dostaneme do problémů jako Poldi Kladno.
Pokud nám nový potencionální vlastník nevyvrátí tyto pochybnosti, budeme muset proti této transakci tvrdě protestovat. A to nejen u Evropské komise!
Rozloučení Mittala s Ostravou???¨

Petr Slanina
Při oznámení prodeje naší firmy jsme byli ujišťováni, že se nic nezmění, že naše huť pojede dál, jen pod jiným názvem. Informace z posledních dní jsou ale dosti odlišné.Vypadá to, že náš dosavadní majitel chce prodat nekonkurenceschopnou prázdnou schránku. AM Ostrava prodala podíl firmy TAMEH přímo ArcelorMittalu S.A. za peníze, které si ale Mittal z Ostravy opět stáhne zpět. Další věcí je to, že emisní povolenky, které byly státem zdarma přiděleny naší firmě, nejsou součásti prodeje. Tady se nabízí stejný scénář. Korporace AM od nás nakoupí emisní povolenky za tržní hodnotu, ale následně si tyto finance vytáhne zpět formou dividendy.
Po celou dobu, co nás Mittal vlastnil jsme poslouchali, že musíme šetřit na investice. Investovali jsme do ekologie, což mělo za následek, že jsme ušetřili na povolenkách. Další veliká investice byla do TAMEH. Z výsledku těchto investic chce těžit jen korporace ArcelorMittal S.A..
Ostravu chce nechat bez budoucnosti a to si nemůžeme nechat líbit!!!

autor: http://odboryam.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.