Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK KRÁLOVO POLE

vloženo: 13.10.2018           komentářů: 0

Ve 3. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se v Ostravě představil tradiční soupeř z Brna, s kterým domácí odehráli za poslední léta několik soubojů o medaile. Oba týmy před sezónou výrazně obměnily kádr a zápas ukázal, že momentálně se lépe podařilo sehrát Královu Poli.

č.: 12 dne: 13. 10. 2018 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - VK Královo Pole 1:3 (24:26, 23:25, 25:21, 20:25)

Rozhodčí: Pecháček L., Ištvanech M.

Počet diváků: 270

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zemanová, Lukáčová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Zedníková, libero: Chevalierová, Červenková. Střídaly: Kašparová, Faltínová, Žolnerčíková.

Hosté: Nichol B., Skiba, Podhrázká, Fricano, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Kvapilová, Pavlíková, Šloufová.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Velká škoda dnešní prohry, rozhodlo to, kdo udělal méně chyb a navíc jsme byly málo agresivní na síti. V důležitých pasážích nám odešel příjem. Na všem zapracujeme, musíme přepnout na pohár a dobře se připravit na Frýdek – Místek. Děkuji výborným fanouškům, jste nejlepší!!!“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Byli jsme absolutně nedůrazní v prvních dvou setech, udělali jsme obrovské množství chyb. My se stále sehráváme a Brno nás v klíčových momentech přehrálo agresivitou. Byli jsme slabší na příjmu, také jsme hůř podávali.“

Hosté:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Důležité tři body. Přes naše chyby, kterých bylo hodně, jsme urvaly koncovky prvních dvou setů, a i když třetí set patřil domácím, my jsme dokázaly získat čtvrtý set, což bylo rozhodující. Jsme rády za vítězství. “

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Věděli jsme, že to bude jako vždy v Ostravě těžký zápas. Gratuluji holkám k vítězství. Už v úterý hrajeme Český pohár.“

Popis utkání:

První set se již od počátku odvíjel jako přetahovaná o každý bod se spoustou zkažených servisů na obou stranách. Teprve zásluhou servisu Zemanové se domácím podařilo získat bodovou převahu (18:15), kterou se hostům nepodařilo zvrátit ani dvěma oddechovými časy (20:17, 22:18). Pak ovšem zaúřadovala Vyklická esem a dalšími dobrými servisy a hosté srovnali na 22:22. Následně se misky vah opět přechylovaly ze strany a stranu, i díky chybám na obou stranách (23:22, 23:24, 24:24). Pak už družstvo Brna nepustilo Ostravu ke slovu a v setu zvítězilo.

Počátek druhého setu se vyvíjel slibněji pro domácí (9:6, 11:7, 12:8, 14:11, 15:13,17:15). Brňankám se však podařilo srovnat a následně dostat do vedení i díky dalšímu esu Vyklické (17:20). Trenér domácích si vzal oddechový čas, aby uklidnil své svěřenkyně, což se mu nakrátko podařilo a Ostrava dotáhla a po té srovnala (19:20, 22:22). Na to si vzal time out trenér hostů, což se hned neprojevilo (23:22), ale záhy přineslo žádané ovoce a Královo Pole druhý set vyhrálo.

I ve třetím setu od počátku vedla Ostrava (9:6, 13:8, 14:12). Brnu se opět podařilo srovnat, avšak ne na dlouho (14:14, 17:15, 21:18). Koncovku třetího setu konečně lépe zvládli domácí (22:19, 24:20).

Ve čtvrtém setu se rozpoutal boj o každý bod a až za stavu 12:14, kdy si vzal time out trenér domácích, kdy jedno družstvo odskočilo o více než jeden bod. Za stavu 17:17 agresivnější hosté získali čtyřbodový náskok, a byť ještě domácí hráčky donutily hostujícího trenéra vzít si oddechový čas za stavu 19:21, tak set ani zápas už Brno nepustilo.

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.