Klikněte pro zvětšení...

Baník se veze na vítězné vlně

vloženo: 25.08.2018           komentářů: 0

Baník se veze na vítězné vlně, Dukla dál tápe a čeká na první bod

Fotbalisté Ostravy se v šestém ligovém kole vypořádali s poslední Duklou Praha a po výhře 2:0 se vyšvihli do čela neúplné tabulky. O branky Baníku se zasloužili Ondřej Šašinka a Dame Diop, který skóroval v ročníku počtvrté. Dukla ani na šestý pokus v sezoně pod koučem Pavlem Drskem nezabodovala a Ostravě ve vzájemných zápasech podlehla po více než čtyřech letech.
OVAFC Baník Ostrava6.kolo2:02:0FK Dukla PrahaDUK

Do kádru Ostravských se po zranění vrátil útočník Baroš, ale kouč Páník ho ještě ponechal na lavičce a důvěru stejně jako v Olomouci svěřil Diopovi s Ondřejem Šašinkou.

Baník do zápasu vlétnul jako vichr a na soupeře se valil jeden rychlý výpad za druhým. Hosté přežili ještě gólovou hlavičku Filla, ale ve 12. minutě náporu podlehli: bleskový kontr po ose Hrubý, Holzer zblízka do opuštěné brány zakončil Šašinka.

Pražané se pak vymanili z defenzívy a po půlhodině hry dokonce převzali otěže zápasu. Dukla měla minimálně na vyrovnání. Tetourovu nepříjemnou ránu z velkého vápna Laštůvka vyrazil, ale čistý gól měl v 35. minutě na noze především Brandner, který se sice vzorově zbavil obránce, ale sám před brankářem zvolil nepřesné zakončení.

Hosty navíc ještě více nalomil gól do šatny: Diop se ve 43. minutě důrazně vrhl do souboje s brankářem Radou, který balon nedokázal udržet, a senegalský útočník v pádu zvýšil na 2:0. I přes velké protesty Pražanů u sudího Machálka gól platil.

Diop odstartoval i druhou půli - středem hřiště se dostal za obranu, ale Rada si tentokrát s jeho střelou poradil. Hosté se i pak znovu snažili hrát aktivně a opticky s Baníkem drželi krok. Příležitostí ke skórování však měli poskrovnu. Do jedné zajímavé se v 57. minutě dostal smolař minulých kol Chlumecký, ale jeho tečovaná střela však skončila těsně vedle tyče.

Baník hrál údržbu a v poslední minutě ho z klidu málem vyvedl střídající Bezdička, který však ve vyložené příležitosti přestřelil bránu. Ostravský gólman Laštůvka tak už 405 minut na Městském stadionu neinkasoval a Baník doma neprohrál podeváté v řadě.
Ohlasy

Bohumil Páník (trenér Ostravy): "Pro nás nesmírně těžký zápas. Věděli jsme, že Dukla bude nepříjemná. V předešlých třech utkáních nebyla horší než její soupeři. Přežili jsme jejich první šanci, pak až tak vyložené šance neměla. Nějaké náznaky tam byly, ale obrana si s tím poradila. Po první půli jsme věděli, že když budeme hrát zodpovědně, tak vyhrajeme. Nebyl dnes na hřišti až tak velký rozdíl, snad jen v tom, že my tam máme hráče, kteří to umí dohrát a dát góly. Je to fajn, že po loňské sezoně jsme tam, kde jsme. Ale bereme to s pokorou a víme, že je před námi ještě spousta práce."

Pavel Drsek (trenér Dukly): "Přijeli jsme tu hrát nějaký způsob hry a dlouho to fungovalo. I když jsme dostali brzy gól po nedůrazu uprostřed hřiště a z následného brejku. Druhý gól byl podle mého faul, Diop nehrál ani náhodou míč. I přes tohle jsme gól nedali a Baník by stejně vyhrál 1:0. Musíme se v tréninku soustředit na zakončení. Hráči dřeli, měli jsme nějaké šance. Věděli jsme, že máme těžký los, já na hráčích vidím, že dřou."
FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 12. O. Šašinka. 43. Diop.
Rozhodčí: Machálek - Podaný, Boček.
ŽK: Pazdera - Preisler.
Diváci: 10.405.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer (79. Granečný) - O. Šašinka (64. Jirásek), Diop (89. J. Šašinka). Trenér: Páník.

Dukla: Rada - Miloševič, Bezpalec, Chlumecký, Preisler - Tetour, Hanousek - Douděra (81. Holík), Bilovský, Brandner (81. Bezdička) - Schranz. Trenér: Drsek.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

> > >  OSTRAVSKÁ 112

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.

07.07.2019

Rozbíjeli zaparkované vozidlo
Na základě oznámení, že skupina pěti mladých mužů poškozuje zaparkované motorové vozidlo, byla 7. července 2019 hlídka městské policie vyslána do Ostravy Vítkovic. Svědkové shodně uvedli, že tito muži do vozidla kopali a bouchali pěstmi, čímž na několika místech poškodili jeho karoserii.