Klikněte pro zvětšení...

Baník se veze na vítězné vlně

vloženo: 25.08.2018           komentářů: 0

Baník se veze na vítězné vlně, Dukla dál tápe a čeká na první bod

Fotbalisté Ostravy se v šestém ligovém kole vypořádali s poslední Duklou Praha a po výhře 2:0 se vyšvihli do čela neúplné tabulky. O branky Baníku se zasloužili Ondřej Šašinka a Dame Diop, který skóroval v ročníku počtvrté. Dukla ani na šestý pokus v sezoně pod koučem Pavlem Drskem nezabodovala a Ostravě ve vzájemných zápasech podlehla po více než čtyřech letech.
OVAFC Baník Ostrava6.kolo2:02:0FK Dukla PrahaDUK

Do kádru Ostravských se po zranění vrátil útočník Baroš, ale kouč Páník ho ještě ponechal na lavičce a důvěru stejně jako v Olomouci svěřil Diopovi s Ondřejem Šašinkou.

Baník do zápasu vlétnul jako vichr a na soupeře se valil jeden rychlý výpad za druhým. Hosté přežili ještě gólovou hlavičku Filla, ale ve 12. minutě náporu podlehli: bleskový kontr po ose Hrubý, Holzer zblízka do opuštěné brány zakončil Šašinka.

Pražané se pak vymanili z defenzívy a po půlhodině hry dokonce převzali otěže zápasu. Dukla měla minimálně na vyrovnání. Tetourovu nepříjemnou ránu z velkého vápna Laštůvka vyrazil, ale čistý gól měl v 35. minutě na noze především Brandner, který se sice vzorově zbavil obránce, ale sám před brankářem zvolil nepřesné zakončení.

Hosty navíc ještě více nalomil gól do šatny: Diop se ve 43. minutě důrazně vrhl do souboje s brankářem Radou, který balon nedokázal udržet, a senegalský útočník v pádu zvýšil na 2:0. I přes velké protesty Pražanů u sudího Machálka gól platil.

Diop odstartoval i druhou půli - středem hřiště se dostal za obranu, ale Rada si tentokrát s jeho střelou poradil. Hosté se i pak znovu snažili hrát aktivně a opticky s Baníkem drželi krok. Příležitostí ke skórování však měli poskrovnu. Do jedné zajímavé se v 57. minutě dostal smolař minulých kol Chlumecký, ale jeho tečovaná střela však skončila těsně vedle tyče.

Baník hrál údržbu a v poslední minutě ho z klidu málem vyvedl střídající Bezdička, který však ve vyložené příležitosti přestřelil bránu. Ostravský gólman Laštůvka tak už 405 minut na Městském stadionu neinkasoval a Baník doma neprohrál podeváté v řadě.
Ohlasy

Bohumil Páník (trenér Ostravy): "Pro nás nesmírně těžký zápas. Věděli jsme, že Dukla bude nepříjemná. V předešlých třech utkáních nebyla horší než její soupeři. Přežili jsme jejich první šanci, pak až tak vyložené šance neměla. Nějaké náznaky tam byly, ale obrana si s tím poradila. Po první půli jsme věděli, že když budeme hrát zodpovědně, tak vyhrajeme. Nebyl dnes na hřišti až tak velký rozdíl, snad jen v tom, že my tam máme hráče, kteří to umí dohrát a dát góly. Je to fajn, že po loňské sezoně jsme tam, kde jsme. Ale bereme to s pokorou a víme, že je před námi ještě spousta práce."

Pavel Drsek (trenér Dukly): "Přijeli jsme tu hrát nějaký způsob hry a dlouho to fungovalo. I když jsme dostali brzy gól po nedůrazu uprostřed hřiště a z následného brejku. Druhý gól byl podle mého faul, Diop nehrál ani náhodou míč. I přes tohle jsme gól nedali a Baník by stejně vyhrál 1:0. Musíme se v tréninku soustředit na zakončení. Hráči dřeli, měli jsme nějaké šance. Věděli jsme, že máme těžký los, já na hráčích vidím, že dřou."
FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 12. O. Šašinka. 43. Diop.
Rozhodčí: Machálek - Podaný, Boček.
ŽK: Pazdera - Preisler.
Diváci: 10.405.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer (79. Granečný) - O. Šašinka (64. Jirásek), Diop (89. J. Šašinka). Trenér: Páník.

Dukla: Rada - Miloševič, Bezpalec, Chlumecký, Preisler - Tetour, Hanousek - Douděra (81. Holík), Bilovský, Brandner (81. Bezdička) - Schranz. Trenér: Drsek.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

> > >  OSTRAVSKÁ 112

19.10.2018

Pálení biologického odpadu
V posledních dnech stále častěji vyjíždějí hlídky městské policie k událostem souvisejícím s porušováním obecně závazné vyhlášky zakazující spalování suchého rostlinného materiálu na území města. Problém se týká především okrajových částí města a upozorňují na něj samotní občané. Obtěžují je zplodiny spalovaného zahradního odpadu. Přivolaní strážníci při zjištění protiprávního jednání vyzvou dotyčné k uhašení ohně a přestupkové jednání vyřeší uložením pokuty příkazem na místě.

13.10.2018

Odhodili živé kotě do kontejneru
Dne 13. října 2018 byla vyslána hlídka do Ostravy-Hrušova, kde se mělo nacházet kotě uvězněné v kontejneru se sklem. Na tento nepříjemný případ upozornila žena, která zasahující hlídce místo s kotětem ukázala. Strážníci se po posouzení situace rozhodli na místo přivolat hasiče, kterým se kotě z kontejneru podařilo v pořádku vyprostit. Svědkové události se shodovali, že kotě do kontejneru bylo úmyslně vhozeno, ale nedokázali strážníkům označit nebo popsat osobu, která se tohoto skutku dopustila.

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.