Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vítkovice hrály ve druhém poločase

vloženo: 25.08.2018           komentářů: 0

Jihlava stáhla v posledních minutách dvoubodové manko, s Vítkovicemi se rozešla smírně

Jihlava – Vítkovicím se v utkání 6. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Jihlavě povedl závěr prvního poločasu, v poslední minutě otevřel skóre Macej. Ještě lépe bylo pro hosty v 83. minutě, kdy jejich vedení navýšil Holiš. Jihlava se ovšem nevzdala, a to se jí vyplatilo. Nejprve Urblík v 88. minutě snížil na rozdíl jediné trefy a o tři minuty později se stejný hráč postaral o srovnání z pokutového kopu.
Sestavy
Vejmola – Vaculík (63. Turyna), Tlustý, Štěpánek, F. Novotný (78. Vedral) – Urblík, Levin (81. Nerad) – Fulnek, Zoubele, Javůrek – Jiří Klíma.
Trenér: Martin Svědík
Šustr – Celba, Mikula, V. Cverna, Končal (84. Hýbl) – Pašek, Motyčka, Holiš, Súkenník, Vasiljev (90+2. O. Cverna) – Macej (88. Mrázek).
Trenér: Jiří Balcárek
Rozhodčí: Marek – Caletka, Ratajová, Cieslar • Stadion: Stadion v Jiráskově ulici • Diváci: 1379
Komentář

Do první vážnější šance zápasu se dostal po osmi minutách hry na pravé straně vápna domácí Vaculík, zkoušel obstřelit obránce, což se mu ale nepovedlo a míč skončil vedle branky. V první půli diváci příliš zajímavých šancí neviděli, ve 39. minutě se rychlým naznačením uvolnil od bránícího hráče pro střelu před velkým vápnem Urblík, ten svou ranou mířící na levou tyč protáhl gólmana Šustra, balon však prolétl půl metru vedle tyče.

Vítkovice se po celý první poločas převážně bránily, v poslední minutě první půle ovšem otevřely skóre. Domácí přišli na útočné polovině o míč, vítkovičtí fotbalisté založili rychlý protiútok, který zakončil po sprintu od poloviny hřiště z levé strany do vzdálenějšího rohu branky Martin Macej.

Vítkovice hrály ve druhém poločase dobře takticky, hlídaly si své těsné vedení a Jihlavě se nedařilo vytvářet si výraznější šance. Po hodině hry se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu za hru rukou, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře. Fotbalisté se museli srovnat s mokrým terénem, jelikož se pětadvacet minut před koncem utkání výrazně rozpršelo. I kvůli tomu se Vítkovicím v 71. minutě příliš nepovedla souhra při rychlém protiútoku, i přesto se dostaly do zakončení, míč však zamířil nad branku.

V 80. minutě mohly vést Vítkovice o dvě branky, Súkenník dostal ve vápně přihrávku patičkou, udělal zasekávačku bránícímu hráči, který šel do skluzu, jenže na vyběhnuvšího brankáře Vejmolu už nevyzrál. O tři minuty později už ale domácí podruhé kapitulovali. Jihlava se vehementně snažila snížit, což se jí vymstilo a podruhé v zápase inkasovala z rychlého protiútoku. Jihlavští sice nejprve zastavili vítkovického hráče s míčem na levé straně na hranici malého vápna, ten ho však dokázal mezi nimi posunout směrem na branku, do ní ho pak dorazil zcela osamocený Roman Holiš.

Vítkovice se snažily uklidnit dvěma střídáními, ani to jim ale nepomohlo. V 88. minutě poprvé inkasovaly, po hlavičce z pravé strany dostal sklepnutý míč na hranici vápna Jozef Urblík a poslal skákající balon přesně k pravé tyči, kam gólman nedosáhl. O tři minuty později přišlo srovnání, hlavní rozhodčí Marek nařídil pokutový kop ve prospěch Vysočiny, jeho exekuce se ujal Jozef Urblík a střelou do pravé části branky srovnal skóre. Jihlava tak v závěru zachránila alespoň bod, s Vítkovicemi se rozešla smírně 2:2.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

> > >  OSTRAVSKÁ 112

19.10.2018

Pálení biologického odpadu
V posledních dnech stále častěji vyjíždějí hlídky městské policie k událostem souvisejícím s porušováním obecně závazné vyhlášky zakazující spalování suchého rostlinného materiálu na území města. Problém se týká především okrajových částí města a upozorňují na něj samotní občané. Obtěžují je zplodiny spalovaného zahradního odpadu. Přivolaní strážníci při zjištění protiprávního jednání vyzvou dotyčné k uhašení ohně a přestupkové jednání vyřeší uložením pokuty příkazem na místě.

13.10.2018

Odhodili živé kotě do kontejneru
Dne 13. října 2018 byla vyslána hlídka do Ostravy-Hrušova, kde se mělo nacházet kotě uvězněné v kontejneru se sklem. Na tento nepříjemný případ upozornila žena, která zasahující hlídce místo s kotětem ukázala. Strážníci se po posouzení situace rozhodli na místo přivolat hasiče, kterým se kotě z kontejneru podařilo v pořádku vyprostit. Svědkové události se shodovali, že kotě do kontejneru bylo úmyslně vhozeno, ale nedokázali strážníkům označit nebo popsat osobu, která se tohoto skutku dopustila.

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.