> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Oprava tramvajové trati

vloženo: 02.08.2018           komentářů: 0

Oprava tramvajové trati na ul. 17. listopadu vrcholí

Dopravní podnik Ostrava (DPO) dokončuje opravu frekventovaného úseku tramvajové tratě na ul. 17. listopadu. Stavební práce mají být ukončeny 19. srpna 2018. Opravená část tratě bude díky použití moderních technologií kvalitnější a především tišší.

Od 9. července probíhá celková oprava úseku tramvajové trati mezi zastávkami „Vřesinská" a „Hlavní třída", která zahrnuje kompletní výměnu kolejnic, pražců, krytu tratě i štěrkového lože.

„Oprava byla naplánována na prázdninové měsíce, protože jsme si vědomi, že v těchto měsících způsobíme nezbytnými omezeními tramvajové i silniční dopravy těžkosti menšímu počtu obyvatel než jindy. Chápeme, že pro cestující je to komplikace, ale oprava byla již nezbytná. Věříme, že obyvatelé Poruby i cestující ocení především tišší provoz na opravené trati," říká generální ředitel DPO Daniel Morys.

Zhotovitel prací, firma Strabag Rail, dodržela plánovaný harmonogram a provoz na trati byl po nezbytné výluce obnoven v neděli 22. července. Dokončení celé stavby by mělo nastat 19. srpna. Od tohoto termínu bude komunikace opět sloužit tramvajové i silniční dopravě. Při výluce bylo provedeno předem naplánované vytěžení staré konstrukce trati v délce 700 m dvojkolejně a položení zcela nové trati. Přitom byly použity také antivibrační rohože, které snižují negativní účinky tramvajového provozu na okolí.

„Nová kolej byla urovnána a stabilizována podbíječkou do konečné výškové a směrové polohy. Neplánovaně muselo být vyřešeno i uložení krátkého kolejového úseku na mostě přes řeku Porubku, kde výška konstrukce mostu nedovolovala uložit kolej na pražce, jako ve zbývající části trati. Díky našim zkušenostem i zkušenostem zhotovitele se zde podařilo najít řešení, které neohrozilo termín ukončení výluky," popisuje technické řešení ředitel úseku technického DPO Martin Chovanec. Uložení koleje na mostě bude stabilizováno do finální podoby společně s dalšími dokončovacími pracemi, jako je oprava hran nástupišť, svaření kolejí a položení asfaltobetonového krytu tratě. Tyto činnosti by již neměly způsobit zdržení a provoz bude spuštěn ve stanoveném termínu.

autor: Dopravní podnik Ostrava a.s.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).