> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tak to byl úvod jako hrom!

vloženo: 31.07.2018           komentářů: 0

Poruba dokonala obrat, pět sekund před koncem ji spasil Sladkovský.Poruba s mnoha mladíky v sestavě zpočátku na polský extraligový celek ztrácela, tříbodový Michal Vymazal, výstavní trefa Luboše Adama nebo um kata Lukáše Sladkovského, který spasil HC RT TORAX pět vteřin před koncem, nakonec rozhodly o vítězství 5:4 a prodloužení domácí neporazitelnosti proti celkům z polské nejvyšší soutěže. Nutno podotknout, že zápas si nenechali ujít opravdu jen věrní fanoušci Poruby.
CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. út 31.7.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
JKH GKS Jastrzębie
5:4(1:2, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 9. Vymazal, 35. Adam (Ballner), 45. Vymazal (Jankovský, Fojtík), 47. Fojtík (Vymazal), 60. Sladkovský (Finsterle) – 11. Komínek (Kulas), 15. Nahunko (Wróbel), 23. Komínek, 54. Kasperlík (Komínek). Rozhodčí: Janda R. – Cirkl, Gebauer. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 211. Střely na branku: 23:35 (5:11, 7:12, 11:12). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Puškár, Slavík; Adam, Stark; Karoch, Janeba; Janiczek – Fojtík, Vymazal, Ollender – Finsterle, Sladkovský, Häring – Ballner, Brodek, Smrčka – od 21. Janovský, od 21. Rubner
JKH GKS Jastrzębie: Raszka (od 41. Prokop) – Radzieńciak, Grof, Michałowski, Sulka, Gimiński, Kubeš, Matusik – Komínek, Kulas, Kasperlík – Pelaczyk, Wróbel, Nalewajka Ł. – Nahunko, Jarosz, Nalewajka R.

Hvězdy zápasu
Tomáš Komínek (JAS) (2+1)
Michal Vymazal (POR) (2+1)
Luboš Adam (POR) (1+0)

Vymazal unikl v oslabení, hosté dokonali obrat ještě před přestávkou

První přípravné utkání začalo z obou stran velmi opatrně. Do většího tlaku se dostávali hosté až na začátku deváté minuty, kdy jim hlavní sudí přisoudil přesilovku. V ní ale Michal Vymazal u modré čáry vystihl polskou rozehrávku a mazal sám na Ondřeje Raszku, kterého překvapil střelou nad vyrážečku – 1:0. Už za necelé dvě minuty ale bylo vyrovnáno. Tomáš Komínek unikl porubské obraně a ranou pod břevno nedal Andreasi Kubáňovi žádnou šanci – 1:1. Jastrzębie mělo dokonce na holi bleskový obrat, konkrétně Radosław Nalewajka, ten ale z pravého kruhu trefil jen tyč. Hosté ale i přesto zanedlouho slavili. Stalo se tak v 15. minutě, kdy napřáhl u modré čáry Dominik Nahunko, který přesně mířenou ranou k pravé tyči otočil skóre – 1:2.

Komínek exceloval, naději vykřesala akce Ballnera s Adamem

Ve 23. minutě šli hosté do trháku. Po pravé straně se do zakončení natlačil Tomáš Komínek, jenž střelou mezi betony nachytal porubského gólmana – 1:3. Tempo následně opadlo a obrany pracovaly přesně tak, jak jim trenéři naordinovali. Trochu vzruchu způsobil ve 35. minutě David Ballner, který najel do útočného pásma, mezi kruhy přenechal puk najíždějícímu Luboši Adamovi, který se trefil přesně pod víko – 2:3. V závěru třetiny dominovali hosté, Jakub Gimiński ale trestuhodně netrefil prázdnou branku. Polského obránce krátce nato napodobil i Radosław Nalewajka, kterého sedmnáct vteřin před druhou sirénou zázračně vychytal Andreas Kubáň.

Domácí dokonali obrat, pak je spasil Sladkovský

Poslední třetina byla ze začátku v dirigenci Porubských. Michal Vymazal zužitkoval pas Václava Jankovského a prvně jmenovaný srovnal střelou k tyči nad beton Oskara Prokopa – 3:3. Za dvě minuty šli podruhé do vedení domácí. Josef Fojtík plácl na pravém kruhu do odraženého kotouče a polský gólman promáchl – 4:3. Hosté však následně zvýšili agresivitu a s ním spojený i tlak do branky. Andreas Kubáň ale odolal veškerým snahám Jakuba Grofa, Tomáše Komínka i Kamila Wróbela. Co se nepovedlo této trojici v 52. minutě, to se podařilo o dvě minuty později Martinu Kasperlíkovi, který se natlačil mezi kruhy a bekhendem vyrovnal – 4:4. Když už utkání směřovalo do prodloužení, tak v čase 59:55 klepl před brankou do puku Lukáš Sladkovský, který prodloužil domácí neporazitelnost proti polským týmům – 5:4.
Ohlasy k utkání

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Byl to první zápas a my i v jeho průběhu hodně míchali sestavou, takže o nějaké souhře asi nemůže být úplně řeč. V podstatě nám šlo o bojovnost, což jsme klukům také o pauzách říkali, no a to se také v poslední třetině projevilo. Začali jsme je přehrávat, v té druhé třetině nás zase podržel gólman. Sice jsme tam dostali více branek, ale to bylo tím, že jsme špatně napadali. Bez bojovnosti to prostě nejde, jsem rád, že se to klukům podařilo otočit, i když to bylo s velkým štěstím. Historie se ale neptá.

Robert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie): Od pondělka jsme na ledě, ale na to, že to byl teprve první zápas, tak tempo bylo opravdu velké. Měli jsme v podstatě jen základní rozestavení hráčů bez nějakého propracovaného herního systému. Ty zkušenější jsme nechali doma a ve třetí třetině jsme vyzkoušeli mladého gólmana, který chytal v polské dvacítce, a chtěli jsme, aby dostal příležitost. Nejde o výsledek, ale o hru, a o to, abychom viděli všechny hráče. V závěru jsme udělali chybu, kdy jsme nevyhodili kotouč, z čehož pramenil faul, a následně jsme na chybu doplatili rozhodující brankou. Sice to trochu mrzí dostat pět sekund před koncem gól, ale chtěli jsme sice kluky vidět pod tlakem a od toho ta příprava je.

autor: http://hcporuba.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).