> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nejlépe obsazený Zlatý kahan

vloženo: 31.07.2018           komentářů: 0

Petr Mašlej o Kahanu: Silní soupeři, spousta poznání


Byl to nejlépe obsazený Zlatý kahan, jaký historie tohoto turnaje pamatuje. Swansea City, West Bromwich Albion, Karpaty Lvov a další týmy, které do Ostravy přicestovaly soupeřit o trofej… A vítězem se stal Baník! Je to další potvrzení správnosti naší cesty, říká v následujícím rozhovoru Petr Mašlej, šéf sportovního úseku Baníku Ostrava.

Co vyplývá z faktu, že se Baníku podařilo vyhrát takto silně obsazený turnaj?

Že jdeme správným směrem. Turnaj zastihl náš tým v době, kdy už se jeho kádr docela stabilizoval a jeho členové prokázali, že jsou v týmu oprávněně. A že v nadcházející sezoně budou bojovat o umístění, která si představujeme. Ale to zásadní sdělení je: naše cesta je dlouhá, ale správná!

Vyplatí se Baníku zvát tak silné soupeře, jací se do Ostravy na Zlatý kahan sjeli letos?

Jednoznačně ano. Pro nás z toho plyne spousta poznání. Třeba Swansea přijelo s týmem U18. My jsme měli v kádru pro turnaj tři hráče ročníku 2000, oni žádného. Jen mladší. A viděli jsme všichni ten vzájemný zápas. Ač měli v týmu vesměs mladší hráče, hrál se tvrdý a vyrovnaný duel. A nás teď musí zajímat, jak to ve Swansea dělají. Anebo jiný příklad.

Karpaty Lvov…

Přesně tak. Jejich akademie plodí zajímavé hráče. Středního útočníka, který na Zlatém kahanu hrál, teď prodávají do Hoffenheimu za 600 tisíc eur! Nechtěl jsem tomu věřit, ale potvrdil mi to i skaut Hoffenheimu, který se přiletěl na Zlatý kahan podívat. Je to ale důsledek toho, že Karpaty už dnes těží ze systému, který chceme mít i my. Oni akorát tolik nedbají na školu, z toho ale my slevit nechceme. Mají ale své fungující tréninkové centrum, bázu... A zajímavé je, že oni mají akademii do sedmnácti let, a vedle toho mají i tým Karpaty Lvov do sedmnácti let. Oba ty týmy hrají stejnou soutěž. Takže i proti sobě, jsou si vzájemnými rivaly. A do devatenáctky, kterou už mají jen jednu, si z těch dvou týmů vyberou jen ty nejlepší hráče.

Turnaj se setkal i s pozoruhodným diváckým zájmem…

Ano, to jsme zaznamenali a můžeme se teď jen těšit na to, až bude postaveno tréninkové centrum s diváckým zázemím.

A co zájem ze strany zahraničních agentů?

Bylo jich tam hodně. Z Frankfurtu, z Hoffenheimu… Přiletěl i Jonathan Akpoborie, což je známý manažer původem z Nigérie, který pracuje pro skupinu Angličanů. Hrával kdysi za Hamburk nebo Wolfsburg. A jak jsem řekl, bylo tam těch agentů ještě víc. Třeba i z Dynama Kyjev.

V souvislosti s mládeží, která Baníku dorůstá, se s velkými nadějemi hovoří o mladších ročnících. Ale neprokázal tým, který uspěl na Zlatém kahanu, že zajímaví hráči dorůstají v Baníku i mezi těmi poněkud staršími?

Určitě ano! A nejen díky tomu, že si je už dokážeme vychovat. Baník už těží z toho jména, které za krátkou poslední dobu zase zpětně nabyl. A díky tomu se nám už začíná dařit získávat pro klub talentované mladé hráče ze vzdálenějšího okolí. Ne jen z našeho regionu.

Například?

Možná si diváci, kteří na Kahanu byli, všimli velice šikovného ofenzivního hráče Tomáše Nagyho. To je kluk, který už má zkušenosti ze slovenské mládežnické reprezentace a my jsme ho získali ze Slovanu Bratislava. Přivedli jsme Bohdana Prybludu, který hrál za Šachtar Doněck. Měli jsme tu několik hráčů na zkoušku, nebyli ale lepší než ti naši, ale z Mladé Boleslavi jsme přivedli talentovaného útočníka Honzu Plotnárka. Ano, už jsme v tomto směru přesáhli hranice regionu, ale já tvrdím, že Baník musí umět sbírat hráče z celého světa. No a abych se vrátil k vaší otázce, těch hráčů, kteří nám pozvolna dorůstají a vidíme v nich určitou naději, je víc. Já je ale nechci jmenovat. Je to předčasné, protože vývoj těch hráčů není ukončen, a ti kluci mají před sebou ještě hodně práce. Jejich vývoj může být ještě složitý a není třeba jim motat hlavu.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.