> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nejlépe obsazený Zlatý kahan

vloženo: 31.07.2018           komentářů: 0

Petr Mašlej o Kahanu: Silní soupeři, spousta poznání


Byl to nejlépe obsazený Zlatý kahan, jaký historie tohoto turnaje pamatuje. Swansea City, West Bromwich Albion, Karpaty Lvov a další týmy, které do Ostravy přicestovaly soupeřit o trofej… A vítězem se stal Baník! Je to další potvrzení správnosti naší cesty, říká v následujícím rozhovoru Petr Mašlej, šéf sportovního úseku Baníku Ostrava.

Co vyplývá z faktu, že se Baníku podařilo vyhrát takto silně obsazený turnaj?

Že jdeme správným směrem. Turnaj zastihl náš tým v době, kdy už se jeho kádr docela stabilizoval a jeho členové prokázali, že jsou v týmu oprávněně. A že v nadcházející sezoně budou bojovat o umístění, která si představujeme. Ale to zásadní sdělení je: naše cesta je dlouhá, ale správná!

Vyplatí se Baníku zvát tak silné soupeře, jací se do Ostravy na Zlatý kahan sjeli letos?

Jednoznačně ano. Pro nás z toho plyne spousta poznání. Třeba Swansea přijelo s týmem U18. My jsme měli v kádru pro turnaj tři hráče ročníku 2000, oni žádného. Jen mladší. A viděli jsme všichni ten vzájemný zápas. Ač měli v týmu vesměs mladší hráče, hrál se tvrdý a vyrovnaný duel. A nás teď musí zajímat, jak to ve Swansea dělají. Anebo jiný příklad.

Karpaty Lvov…

Přesně tak. Jejich akademie plodí zajímavé hráče. Středního útočníka, který na Zlatém kahanu hrál, teď prodávají do Hoffenheimu za 600 tisíc eur! Nechtěl jsem tomu věřit, ale potvrdil mi to i skaut Hoffenheimu, který se přiletěl na Zlatý kahan podívat. Je to ale důsledek toho, že Karpaty už dnes těží ze systému, který chceme mít i my. Oni akorát tolik nedbají na školu, z toho ale my slevit nechceme. Mají ale své fungující tréninkové centrum, bázu... A zajímavé je, že oni mají akademii do sedmnácti let, a vedle toho mají i tým Karpaty Lvov do sedmnácti let. Oba ty týmy hrají stejnou soutěž. Takže i proti sobě, jsou si vzájemnými rivaly. A do devatenáctky, kterou už mají jen jednu, si z těch dvou týmů vyberou jen ty nejlepší hráče.

Turnaj se setkal i s pozoruhodným diváckým zájmem…

Ano, to jsme zaznamenali a můžeme se teď jen těšit na to, až bude postaveno tréninkové centrum s diváckým zázemím.

A co zájem ze strany zahraničních agentů?

Bylo jich tam hodně. Z Frankfurtu, z Hoffenheimu… Přiletěl i Jonathan Akpoborie, což je známý manažer původem z Nigérie, který pracuje pro skupinu Angličanů. Hrával kdysi za Hamburk nebo Wolfsburg. A jak jsem řekl, bylo tam těch agentů ještě víc. Třeba i z Dynama Kyjev.

V souvislosti s mládeží, která Baníku dorůstá, se s velkými nadějemi hovoří o mladších ročnících. Ale neprokázal tým, který uspěl na Zlatém kahanu, že zajímaví hráči dorůstají v Baníku i mezi těmi poněkud staršími?

Určitě ano! A nejen díky tomu, že si je už dokážeme vychovat. Baník už těží z toho jména, které za krátkou poslední dobu zase zpětně nabyl. A díky tomu se nám už začíná dařit získávat pro klub talentované mladé hráče ze vzdálenějšího okolí. Ne jen z našeho regionu.

Například?

Možná si diváci, kteří na Kahanu byli, všimli velice šikovného ofenzivního hráče Tomáše Nagyho. To je kluk, který už má zkušenosti ze slovenské mládežnické reprezentace a my jsme ho získali ze Slovanu Bratislava. Přivedli jsme Bohdana Prybludu, který hrál za Šachtar Doněck. Měli jsme tu několik hráčů na zkoušku, nebyli ale lepší než ti naši, ale z Mladé Boleslavi jsme přivedli talentovaného útočníka Honzu Plotnárka. Ano, už jsme v tomto směru přesáhli hranice regionu, ale já tvrdím, že Baník musí umět sbírat hráče z celého světa. No a abych se vrátil k vaší otázce, těch hráčů, kteří nám pozvolna dorůstají a vidíme v nich určitou naději, je víc. Já je ale nechci jmenovat. Je to předčasné, protože vývoj těch hráčů není ukončen, a ti kluci mají před sebou ještě hodně práce. Jejich vývoj může být ještě složitý a není třeba jim motat hlavu.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.