> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Srazil na přechodu seniorku

vloženo: 30.07.2018           komentářů: 0

Řidič v Ostravě – Porubě srazil na přechodu seniorku, ta na místě zemřela

Ostravští policisté prověřují okolnosti nehody, ke které došlo 29. 7. 2018 kolem 16.45 hodin v Ostravě-Porubě na ulici Opavská.

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 54letý řidič osobního vozu zřejmě plně nesledoval situaci v provozu a automobil před vyznačeným přechodem pro chodce nezastavil, načež došlo ke střetu s 74letou chodkyní. Vůz měl jet před střetem v levém jízdním pruhu ulice (ve směru jízdy od ulice Porubská k ulici 17. listopadu).

Chodkyně utrpěla zranění, kterým podlehla. Tragickou událost sdělil blízkým zesnulé krizový intervent. Policisté provedli ohledání místa události, topografickou a fotografickou dokumentaci. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulé. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže pro trestný čin usmrcení z nedbalosti, řidiči policista rovněž zadržel řidičské oprávnění. Žádáme všechny svědky, kteří mohou sdělit informace k věci, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

Při srovnání s loňským rokem konstatujeme nárůst počtu usmrcených při dopravních nehodách v regionu. Letos zemřelo 27 účastníků silničního provozu, vloni 22 osob.

autor: mjr. Mgr. Gabriela Pokorná,

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.