> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mistrovství ČR v beach korfbalu

vloženo: 29.07.2018           komentářů: 0

Náš Korfbal Klub Tj Sokol Koblov byl pořadajicím klubem společně s ČKS , tak jak letos už dvakrát na Beach centrum na Varenské !!!

Dnes se v Ostravě konalo druhé Mistrovství České republiky v beach korfbalu 2018 v kategorii dospělích a zároveň i v kategorii juniorské.
Plážovému mezinárodnímu republikovému mistrovství 2018, které se již podruhé konalo v areálu TJ Ostrava, udělili svou záštitu i náměstek primátora města Ostravy Mgr. Michal Mariánek a rovněž 1.náměstek hejtmana kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo.

Ve velmi horkém počasí odehráli plážový korfbalisté výborný turnaj, jehož se zúčastnilo celkem sedm družstev v elitní kategorii dospělých a čtyři družstva juniorská. V základních skupinách dominovala družstva SK RG Prostějov a VKC Kolín, která dokázala z prvních míst postoupit do semifinálových duelů, kam je doprovodily týmy SK Plhov Náchod a MS YMCA Znojmo z míst druhých. Oba moravské týmy dokázaly semifinále zvládnout lépe než týmy z Čech a finále pak přineslo napínavý souboj mezi SK RG Prostějov a MS YMCA Znojmo, který byl dlouho vyrovnaný, ale nakonec mohlo svůj historický mistrovský titul slavit družstvo SK RG Prostějov po finálové výhře 7:5. Bronz do své sbírky pak přidal jeden z nejúspěšnějších klubů české korfbalové historie VKC Kolín.

Výsledky:
Základní skupina A: 1. SK RG Prostějov Základní skupina B: 1. VKC Kolín „A“
2. MS YMCA Znojmo 2. SK Plhov Náchod
3. VKC Kolín „B“ 3. MAFC Budapest
4. KC ZŠ Šenov

Semifinále:
SK RG Prostějov – SK Plhov Náchod 11:5
VKC Kolín „A“ – MS YMCA Znojmo 6:10
Zápas o 3.místo:
VKC Kolín „A“ – SK Plhov Náchod 6:3
Finále:
SK RG Prostějov – MS YMCA Znojmo 7:5

Konečné pořadí:
1. SK RG Prostějov
2. MS YMCA Znojmo
3. VKC Kolín „A“
4. SK Plhov Náchod
5. VKC Kolín „B“
6. KC ZŠ Šenov
7. MAFC Budapest

Výsledky kategorie U19:
Základní skupina:
1. KK Brno
2. MS YMCA Znojmo
3. SK Plhov Náchod
4.Koblov.KK

Zápas o třetí místo:
KK Koblov – SK Plhov Náchod
Finále:
KK Brno – MS YMCA Znojmo

Konečné pořadí:
1. KK Brno
2. MS YMCA Znojmo
3. SK Plhov Náchod
4. Koblov.KK

Ještě nejlepší střelci:

muži:
1. Ivan Žák … 15košů
2. Patrik Nguyen … 13košů
3. Jan Tichý … 11košů
4. Jakub Novotný … 10košů
5. Petr Galíček … 7košů

ženy:
1. Kristýna Holubčíková … 13košů
2. Denisa Čejková … 12košů
3. Tereza Paďouková … 11košů
4. Denisa Kolářová … 10košů
5. Lucie Štefáková … 7košů
Pavlína Štěpánová … 7košů

junioři:
1. Jakub Novotný … 14košů
2. Filip Kovář … 11košů
3. Jiří Kohl … 9košů
Tomáš Toufar … 9košů
5. Jan Toufar … 7košů

juniorky:
1. Sára Sahatciu … 14košů
2. Lucie Šrůtová … 9košů
3. Vendula Jemelíková … 7košů
Michaela Nováková … 7košů
5. Ivana Vejtasová … 5košů

autor: Korfbal Klub Tj Sokol Koblov

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).