> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mistrovství ČR v beach korfbalu

vloženo: 29.07.2018           komentářů: 0

Náš Korfbal Klub Tj Sokol Koblov byl pořadajicím klubem společně s ČKS , tak jak letos už dvakrát na Beach centrum na Varenské !!!

Dnes se v Ostravě konalo druhé Mistrovství České republiky v beach korfbalu 2018 v kategorii dospělích a zároveň i v kategorii juniorské.
Plážovému mezinárodnímu republikovému mistrovství 2018, které se již podruhé konalo v areálu TJ Ostrava, udělili svou záštitu i náměstek primátora města Ostravy Mgr. Michal Mariánek a rovněž 1.náměstek hejtmana kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo.

Ve velmi horkém počasí odehráli plážový korfbalisté výborný turnaj, jehož se zúčastnilo celkem sedm družstev v elitní kategorii dospělých a čtyři družstva juniorská. V základních skupinách dominovala družstva SK RG Prostějov a VKC Kolín, která dokázala z prvních míst postoupit do semifinálových duelů, kam je doprovodily týmy SK Plhov Náchod a MS YMCA Znojmo z míst druhých. Oba moravské týmy dokázaly semifinále zvládnout lépe než týmy z Čech a finále pak přineslo napínavý souboj mezi SK RG Prostějov a MS YMCA Znojmo, který byl dlouho vyrovnaný, ale nakonec mohlo svůj historický mistrovský titul slavit družstvo SK RG Prostějov po finálové výhře 7:5. Bronz do své sbírky pak přidal jeden z nejúspěšnějších klubů české korfbalové historie VKC Kolín.

Výsledky:
Základní skupina A: 1. SK RG Prostějov Základní skupina B: 1. VKC Kolín „A“
2. MS YMCA Znojmo 2. SK Plhov Náchod
3. VKC Kolín „B“ 3. MAFC Budapest
4. KC ZŠ Šenov

Semifinále:
SK RG Prostějov – SK Plhov Náchod 11:5
VKC Kolín „A“ – MS YMCA Znojmo 6:10
Zápas o 3.místo:
VKC Kolín „A“ – SK Plhov Náchod 6:3
Finále:
SK RG Prostějov – MS YMCA Znojmo 7:5

Konečné pořadí:
1. SK RG Prostějov
2. MS YMCA Znojmo
3. VKC Kolín „A“
4. SK Plhov Náchod
5. VKC Kolín „B“
6. KC ZŠ Šenov
7. MAFC Budapest

Výsledky kategorie U19:
Základní skupina:
1. KK Brno
2. MS YMCA Znojmo
3. SK Plhov Náchod
4.Koblov.KK

Zápas o třetí místo:
KK Koblov – SK Plhov Náchod
Finále:
KK Brno – MS YMCA Znojmo

Konečné pořadí:
1. KK Brno
2. MS YMCA Znojmo
3. SK Plhov Náchod
4. Koblov.KK

Ještě nejlepší střelci:

muži:
1. Ivan Žák … 15košů
2. Patrik Nguyen … 13košů
3. Jan Tichý … 11košů
4. Jakub Novotný … 10košů
5. Petr Galíček … 7košů

ženy:
1. Kristýna Holubčíková … 13košů
2. Denisa Čejková … 12košů
3. Tereza Paďouková … 11košů
4. Denisa Kolářová … 10košů
5. Lucie Štefáková … 7košů
Pavlína Štěpánová … 7košů

junioři:
1. Jakub Novotný … 14košů
2. Filip Kovář … 11košů
3. Jiří Kohl … 9košů
Tomáš Toufar … 9košů
5. Jan Toufar … 7košů

juniorky:
1. Sára Sahatciu … 14košů
2. Lucie Šrůtová … 9košů
3. Vendula Jemelíková … 7košů
Michaela Nováková … 7košů
5. Ivana Vejtasová … 5košů

autor: Korfbal Klub Tj Sokol Koblov

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.