> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Začíná cyklo handy maraton

vloženo: 29.07.2018           komentářů: 0

Ostravský tým nastoupí na start handy cyklo maratonu již popáté, pojede primátor, hasičský generál i ředitel nemocnice. Akce spojuje zdravé a handicapované závodníky a kromě toho podpoří potřebné nákupem rehabilitačních pomůcek. Zapojit se může i veřejnost, a to šlapáním na stacionárních kolem v úterý 31. července v ostravské zoo.

Do dobročinného projektu se může zapojit o veřejnost. Každý našlapaný kilometr se promění ve stokorunu věnovanou na nákup rehabilitačních pomůcek.

Další ročník cyklistického non-stop etapového závodu Metrostav handy cyklo maraton, který propojuje zdravé a handicapované jedince, odstartuje z Prahy v úterý 31. července po poledni. Týmy vyrazí na trať dlouhou 2222 kilometrů, které musí ujet do 111 hodin. V letošním roce je cesta zavede do 19 průjezdních bodů v České republice, včetně rakouského městysu Falkenstein.

Za Ostravu do závodu nastoupí primátor Tomáš Macura, ředitel HZS MSK Vladimír Vlček, ředitel Městské nemocnice Ostrava Petr Uhlig, ostravský zastupitel Martin Štěpánek, úředníci magistrátu a další sportovní nadšenci z Ostravy.

Akce má kromě sportovního také charitativní rozměr. Propojuje zdravé a handicapované závodníky. Za Ostravu v letošním roce pojede již popáté za sebou téměř nevidomý Tomáš Kráčalík a vicemistr České republiky v časovce o cenu Automotodromu Most Dominik Kotula, který má po vážné nehodě na motorce a poranění páteře omezenou hybnost rukou i nohou.

V letošním roce má Ostrava dva své patrony. Prvním je 24letý Lukáš Slováček z Frenštátu pod Radhoštěm. Profesionální řidič a vášnivý fotbalista je po pádu pacientem spinální jednotky Fakultní nemocnice Ostrava. Druhým patronem je 17letý Pavel Palkovič, kterému se změnil život před 11 měsíci po těžkém krvácení do mozku. Neschopen pohybu i komunikace je zcela odkázán na pomoc okolí. Ostravským patronům přispějí na nákup rehabilitačních pomůcek členové týmu, město Ostrava darem z rozpočtu na základě kilometrů ujetých na stacionárních kolech a veřejnost, která patrony podpoří svou energií a chutí - každý jimi vyšlapaný kilometr bude proměněn za stokorunu z ostravského rozpočtu. Dvě stacionární kola budou v úterý 31. července, v den startu závodu, umístěna v ostravské zoologické zahradě, od 10 do 17 hodin v lokalitě mezi pavilonem Safari a expozicí velbloudů.

Do závodu se přihlásilo celkem 40 týmů. Mezi nimi jsou zástupci měst nebo městských částí - Prahy, Prahy 6, Moravskoslezského kraje, ale také řady soukromých společností.

V letošním roce došlo k změně podmínek, kdy tři etapy startují v Praze
v základním táboře a závodníci se třikrát vrátí zpátky na stejné místo. Po přesunu do Brna, kde je také vytvořen základní tábor, absolvují týmy znovu tři etapy s návratem na místo výjezdu. Po absolvování tratě z Brna do Prahy jejich cesta skončí v hlavním městě na Kampě. Součástí sportovní akce je časovka jednotlivců, vrchařská prémie na Petřín dlouhá 1,7 kilometrů i časovka družstev. Každý z členů týmu musí ujet v průběhu závodu nejméně 100 kilometrů. Týmům budou odečteny bonusové minuty za vyšší počet kilometrů najetý handicapovanými závodníky.

Více o závodu a účasti ostravského týmu najdete na www.111hodin.cz, kde se dá sledovat průběh závodu a postup na trati u jednotlivých týmů.

Partnery Ostravy jsou společnosti Kodecar, Bikomatic a AMIX.

Foto: Hana Oborilová

autor: www.111hodin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.