> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Začíná cyklo handy maraton

vloženo: 29.07.2018           komentářů: 0

Ostravský tým nastoupí na start handy cyklo maratonu již popáté, pojede primátor, hasičský generál i ředitel nemocnice. Akce spojuje zdravé a handicapované závodníky a kromě toho podpoří potřebné nákupem rehabilitačních pomůcek. Zapojit se může i veřejnost, a to šlapáním na stacionárních kolem v úterý 31. července v ostravské zoo.

Do dobročinného projektu se může zapojit o veřejnost. Každý našlapaný kilometr se promění ve stokorunu věnovanou na nákup rehabilitačních pomůcek.

Další ročník cyklistického non-stop etapového závodu Metrostav handy cyklo maraton, který propojuje zdravé a handicapované jedince, odstartuje z Prahy v úterý 31. července po poledni. Týmy vyrazí na trať dlouhou 2222 kilometrů, které musí ujet do 111 hodin. V letošním roce je cesta zavede do 19 průjezdních bodů v České republice, včetně rakouského městysu Falkenstein.

Za Ostravu do závodu nastoupí primátor Tomáš Macura, ředitel HZS MSK Vladimír Vlček, ředitel Městské nemocnice Ostrava Petr Uhlig, ostravský zastupitel Martin Štěpánek, úředníci magistrátu a další sportovní nadšenci z Ostravy.

Akce má kromě sportovního také charitativní rozměr. Propojuje zdravé a handicapované závodníky. Za Ostravu v letošním roce pojede již popáté za sebou téměř nevidomý Tomáš Kráčalík a vicemistr České republiky v časovce o cenu Automotodromu Most Dominik Kotula, který má po vážné nehodě na motorce a poranění páteře omezenou hybnost rukou i nohou.

V letošním roce má Ostrava dva své patrony. Prvním je 24letý Lukáš Slováček z Frenštátu pod Radhoštěm. Profesionální řidič a vášnivý fotbalista je po pádu pacientem spinální jednotky Fakultní nemocnice Ostrava. Druhým patronem je 17letý Pavel Palkovič, kterému se změnil život před 11 měsíci po těžkém krvácení do mozku. Neschopen pohybu i komunikace je zcela odkázán na pomoc okolí. Ostravským patronům přispějí na nákup rehabilitačních pomůcek členové týmu, město Ostrava darem z rozpočtu na základě kilometrů ujetých na stacionárních kolech a veřejnost, která patrony podpoří svou energií a chutí - každý jimi vyšlapaný kilometr bude proměněn za stokorunu z ostravského rozpočtu. Dvě stacionární kola budou v úterý 31. července, v den startu závodu, umístěna v ostravské zoologické zahradě, od 10 do 17 hodin v lokalitě mezi pavilonem Safari a expozicí velbloudů.

Do závodu se přihlásilo celkem 40 týmů. Mezi nimi jsou zástupci měst nebo městských částí - Prahy, Prahy 6, Moravskoslezského kraje, ale také řady soukromých společností.

V letošním roce došlo k změně podmínek, kdy tři etapy startují v Praze
v základním táboře a závodníci se třikrát vrátí zpátky na stejné místo. Po přesunu do Brna, kde je také vytvořen základní tábor, absolvují týmy znovu tři etapy s návratem na místo výjezdu. Po absolvování tratě z Brna do Prahy jejich cesta skončí v hlavním městě na Kampě. Součástí sportovní akce je časovka jednotlivců, vrchařská prémie na Petřín dlouhá 1,7 kilometrů i časovka družstev. Každý z členů týmu musí ujet v průběhu závodu nejméně 100 kilometrů. Týmům budou odečteny bonusové minuty za vyšší počet kilometrů najetý handicapovanými závodníky.

Více o závodu a účasti ostravského týmu najdete na www.111hodin.cz, kde se dá sledovat průběh závodu a postup na trati u jednotlivých týmů.

Partnery Ostravy jsou společnosti Kodecar, Bikomatic a AMIX.

Foto: Hana Oborilová

autor: www.111hodin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).