> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Začíná cyklo handy maraton

vloženo: 29.07.2018           komentářů: 0

Ostravský tým nastoupí na start handy cyklo maratonu již popáté, pojede primátor, hasičský generál i ředitel nemocnice. Akce spojuje zdravé a handicapované závodníky a kromě toho podpoří potřebné nákupem rehabilitačních pomůcek. Zapojit se může i veřejnost, a to šlapáním na stacionárních kolem v úterý 31. července v ostravské zoo.

Do dobročinného projektu se může zapojit o veřejnost. Každý našlapaný kilometr se promění ve stokorunu věnovanou na nákup rehabilitačních pomůcek.

Další ročník cyklistického non-stop etapového závodu Metrostav handy cyklo maraton, který propojuje zdravé a handicapované jedince, odstartuje z Prahy v úterý 31. července po poledni. Týmy vyrazí na trať dlouhou 2222 kilometrů, které musí ujet do 111 hodin. V letošním roce je cesta zavede do 19 průjezdních bodů v České republice, včetně rakouského městysu Falkenstein.

Za Ostravu do závodu nastoupí primátor Tomáš Macura, ředitel HZS MSK Vladimír Vlček, ředitel Městské nemocnice Ostrava Petr Uhlig, ostravský zastupitel Martin Štěpánek, úředníci magistrátu a další sportovní nadšenci z Ostravy.

Akce má kromě sportovního také charitativní rozměr. Propojuje zdravé a handicapované závodníky. Za Ostravu v letošním roce pojede již popáté za sebou téměř nevidomý Tomáš Kráčalík a vicemistr České republiky v časovce o cenu Automotodromu Most Dominik Kotula, který má po vážné nehodě na motorce a poranění páteře omezenou hybnost rukou i nohou.

V letošním roce má Ostrava dva své patrony. Prvním je 24letý Lukáš Slováček z Frenštátu pod Radhoštěm. Profesionální řidič a vášnivý fotbalista je po pádu pacientem spinální jednotky Fakultní nemocnice Ostrava. Druhým patronem je 17letý Pavel Palkovič, kterému se změnil život před 11 měsíci po těžkém krvácení do mozku. Neschopen pohybu i komunikace je zcela odkázán na pomoc okolí. Ostravským patronům přispějí na nákup rehabilitačních pomůcek členové týmu, město Ostrava darem z rozpočtu na základě kilometrů ujetých na stacionárních kolech a veřejnost, která patrony podpoří svou energií a chutí - každý jimi vyšlapaný kilometr bude proměněn za stokorunu z ostravského rozpočtu. Dvě stacionární kola budou v úterý 31. července, v den startu závodu, umístěna v ostravské zoologické zahradě, od 10 do 17 hodin v lokalitě mezi pavilonem Safari a expozicí velbloudů.

Do závodu se přihlásilo celkem 40 týmů. Mezi nimi jsou zástupci měst nebo městských částí - Prahy, Prahy 6, Moravskoslezského kraje, ale také řady soukromých společností.

V letošním roce došlo k změně podmínek, kdy tři etapy startují v Praze
v základním táboře a závodníci se třikrát vrátí zpátky na stejné místo. Po přesunu do Brna, kde je také vytvořen základní tábor, absolvují týmy znovu tři etapy s návratem na místo výjezdu. Po absolvování tratě z Brna do Prahy jejich cesta skončí v hlavním městě na Kampě. Součástí sportovní akce je časovka jednotlivců, vrchařská prémie na Petřín dlouhá 1,7 kilometrů i časovka družstev. Každý z členů týmu musí ujet v průběhu závodu nejméně 100 kilometrů. Týmům budou odečteny bonusové minuty za vyšší počet kilometrů najetý handicapovanými závodníky.

Více o závodu a účasti ostravského týmu najdete na www.111hodin.cz, kde se dá sledovat průběh závodu a postup na trati u jednotlivých týmů.

Partnery Ostravy jsou společnosti Kodecar, Bikomatic a AMIX.

Foto: Hana Oborilová

autor: www.111hodin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.