> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Začíná cyklo handy maraton

vloženo: 29.07.2018           komentářů: 0

Ostravský tým nastoupí na start handy cyklo maratonu již popáté, pojede primátor, hasičský generál i ředitel nemocnice. Akce spojuje zdravé a handicapované závodníky a kromě toho podpoří potřebné nákupem rehabilitačních pomůcek. Zapojit se může i veřejnost, a to šlapáním na stacionárních kolem v úterý 31. července v ostravské zoo.

Do dobročinného projektu se může zapojit o veřejnost. Každý našlapaný kilometr se promění ve stokorunu věnovanou na nákup rehabilitačních pomůcek.

Další ročník cyklistického non-stop etapového závodu Metrostav handy cyklo maraton, který propojuje zdravé a handicapované jedince, odstartuje z Prahy v úterý 31. července po poledni. Týmy vyrazí na trať dlouhou 2222 kilometrů, které musí ujet do 111 hodin. V letošním roce je cesta zavede do 19 průjezdních bodů v České republice, včetně rakouského městysu Falkenstein.

Za Ostravu do závodu nastoupí primátor Tomáš Macura, ředitel HZS MSK Vladimír Vlček, ředitel Městské nemocnice Ostrava Petr Uhlig, ostravský zastupitel Martin Štěpánek, úředníci magistrátu a další sportovní nadšenci z Ostravy.

Akce má kromě sportovního také charitativní rozměr. Propojuje zdravé a handicapované závodníky. Za Ostravu v letošním roce pojede již popáté za sebou téměř nevidomý Tomáš Kráčalík a vicemistr České republiky v časovce o cenu Automotodromu Most Dominik Kotula, který má po vážné nehodě na motorce a poranění páteře omezenou hybnost rukou i nohou.

V letošním roce má Ostrava dva své patrony. Prvním je 24letý Lukáš Slováček z Frenštátu pod Radhoštěm. Profesionální řidič a vášnivý fotbalista je po pádu pacientem spinální jednotky Fakultní nemocnice Ostrava. Druhým patronem je 17letý Pavel Palkovič, kterému se změnil život před 11 měsíci po těžkém krvácení do mozku. Neschopen pohybu i komunikace je zcela odkázán na pomoc okolí. Ostravským patronům přispějí na nákup rehabilitačních pomůcek členové týmu, město Ostrava darem z rozpočtu na základě kilometrů ujetých na stacionárních kolech a veřejnost, která patrony podpoří svou energií a chutí - každý jimi vyšlapaný kilometr bude proměněn za stokorunu z ostravského rozpočtu. Dvě stacionární kola budou v úterý 31. července, v den startu závodu, umístěna v ostravské zoologické zahradě, od 10 do 17 hodin v lokalitě mezi pavilonem Safari a expozicí velbloudů.

Do závodu se přihlásilo celkem 40 týmů. Mezi nimi jsou zástupci měst nebo městských částí - Prahy, Prahy 6, Moravskoslezského kraje, ale také řady soukromých společností.

V letošním roce došlo k změně podmínek, kdy tři etapy startují v Praze
v základním táboře a závodníci se třikrát vrátí zpátky na stejné místo. Po přesunu do Brna, kde je také vytvořen základní tábor, absolvují týmy znovu tři etapy s návratem na místo výjezdu. Po absolvování tratě z Brna do Prahy jejich cesta skončí v hlavním městě na Kampě. Součástí sportovní akce je časovka jednotlivců, vrchařská prémie na Petřín dlouhá 1,7 kilometrů i časovka družstev. Každý z členů týmu musí ujet v průběhu závodu nejméně 100 kilometrů. Týmům budou odečteny bonusové minuty za vyšší počet kilometrů najetý handicapovanými závodníky.

Více o závodu a účasti ostravského týmu najdete na www.111hodin.cz, kde se dá sledovat průběh závodu a postup na trati u jednotlivých týmů.

Partnery Ostravy jsou společnosti Kodecar, Bikomatic a AMIX.

Foto: Hana Oborilová

autor: www.111hodin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.