> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

VÍTKOVICE – SOKOLOV 2:0

vloženo: 28.07.2018           komentářů: 0

Podobně jako na jaře i ve druhém utkání nové sezony Vítkovice porazily Sokolov dvoubrankovým rozdílem. Na výhře 2:0 se brankami podíleli Martinové Macej a Motyčka. Rozhodnuto bylo po čtvrthodině zápasu.

Už podruhé v novém druholigovém ročníku se trefil Martin Macej. Teď už v základní sestavě a po devíti minutách hry, kdy se objevil přesně na rohu malého vápna, odkud míč poslal po přízemním centru skrz padajícího gólmana Belaně.Vítkovicím se úvod zápasu povedl na výbornou, jen chvíli po Macejově trefě se dostal do dobré šance záložník Dan Ožvolda, jemuž ale gólovou radost vzali sokolovští zadáci, kteří jeho střelu odvrátili na roh, po jehož rozehrání se do koncovky dostal nový člen základní sestavy Václav Cverna, jeho hlavičce ale chybělo o něco víc přesnosti.

O dalších pár desítek sekund dal na předchozí dvě neproměněné šance zapomenout Martin Motyčka, jenž hlavou po přesném Ožvoldově centru vlastně uzavřel brankový účet zápasu. Ke gólu se sice dopracovali i hosté, jenže Kosakovi vzal radost pomezní sudí Batík, jenž signalizoval ofsajd.Vítkovice musely do poločasu i v přestávce řešit jednu nepříjemnost, po střetu se sokolovským hráčem musel nakonec předčasně odstoupit gólman Josef Květon s bolavým kotníkem. Po pauze jeho místo obsadil Martin Šustr, který navzdory mírné herní převaze Sokolova žádnou stoprocentní příležitost hostí řešit nemusel.

Po domácí premiéře čekají Vítkovice další dva zápasy venku, v neděli 5. srpna hrají v Táboře a o pět dnů později v Hradci Králové. Doma se znovu představí až 17. srpna, kdy od 18 hodin budou bojovat proti Varnsdorfu.

MFK Vítkovice – FK Baník Sokolov 2:0 (2:0)

Branky: 9. Macej, 15. Motyčka. Rozhodčí: Dubravský – Horák, Batík. ŽK: Motyčka, Ožvolda, Pašek – Machek, Glaser, Vávra. Diváci: 697.

Vítkovice: Květon (46. Šustr) – Celba, V. Cverna, Mikula, Hýbl – Pašek, Motyčka, Ožvolda (83. Holiš), Vasiljev – Mišinský, Macej (73. Mrázek). Trenér: Balcárek.

Sokolov: Belaň – Ruml, Stropek, Mišůn, Beránek – Machek (57. Štípek), Hlavatý (46. Glaser) – Kosak (70. Voleský), Vávra, Dvořák – Vašíček. Trenéři: Hejret a Horváth.

Ohlas po utkání:

Jiří Balcárek (trenér Vítkovic): „Uvědomovali jsme si, že z prvních čtyř kol hrajeme třikrát venku. Proto bylo první domácí utkání pro nás hodně důležité. Proto jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany a utkání rozhodnout v prvních dvaceti minutách, což se nám podařilo. Chtěli jsme hrát poctivý fotbal zezadu a nepouštět soupeře do vyložených šancí. Což se nám, myslím, rovněž povedlo, stejně jako to, že hráči utkání příkladně odbojovali. Před klukama smekám klobouk, oni hrajou, na co mají. Na druhé straně jsme později ustoupili ze hřiště a nechali prostor soupeři. Ovšem hráli jsme poctivý blok, takže soupeř sice hraje, ale pokud si dobře vybavuju, do stoprocentní šance se nedostal. Pořád je vidět, že tady byla velká obměna kádru, odešlo hodně hráčů a ti stávající se mnohdy neznali, takže to pořád ještě není takové, jako bychom si představovali. Pořád ještě čekáme na doplnění kádru, abychom měli větší údernou sílu směrem dopředu.“
Další výsledek 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY:

Jihlava – Pardubice 1:0 (1:0)

Branka: Klobása. Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Zoubele, Turyna – Mužík, Čelůstka. Diváci: 680

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.