> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

VÍTKOVICE – SOKOLOV 2:0

vloženo: 28.07.2018           komentářů: 0

Podobně jako na jaře i ve druhém utkání nové sezony Vítkovice porazily Sokolov dvoubrankovým rozdílem. Na výhře 2:0 se brankami podíleli Martinové Macej a Motyčka. Rozhodnuto bylo po čtvrthodině zápasu.

Už podruhé v novém druholigovém ročníku se trefil Martin Macej. Teď už v základní sestavě a po devíti minutách hry, kdy se objevil přesně na rohu malého vápna, odkud míč poslal po přízemním centru skrz padajícího gólmana Belaně.Vítkovicím se úvod zápasu povedl na výbornou, jen chvíli po Macejově trefě se dostal do dobré šance záložník Dan Ožvolda, jemuž ale gólovou radost vzali sokolovští zadáci, kteří jeho střelu odvrátili na roh, po jehož rozehrání se do koncovky dostal nový člen základní sestavy Václav Cverna, jeho hlavičce ale chybělo o něco víc přesnosti.

O dalších pár desítek sekund dal na předchozí dvě neproměněné šance zapomenout Martin Motyčka, jenž hlavou po přesném Ožvoldově centru vlastně uzavřel brankový účet zápasu. Ke gólu se sice dopracovali i hosté, jenže Kosakovi vzal radost pomezní sudí Batík, jenž signalizoval ofsajd.Vítkovice musely do poločasu i v přestávce řešit jednu nepříjemnost, po střetu se sokolovským hráčem musel nakonec předčasně odstoupit gólman Josef Květon s bolavým kotníkem. Po pauze jeho místo obsadil Martin Šustr, který navzdory mírné herní převaze Sokolova žádnou stoprocentní příležitost hostí řešit nemusel.

Po domácí premiéře čekají Vítkovice další dva zápasy venku, v neděli 5. srpna hrají v Táboře a o pět dnů později v Hradci Králové. Doma se znovu představí až 17. srpna, kdy od 18 hodin budou bojovat proti Varnsdorfu.

MFK Vítkovice – FK Baník Sokolov 2:0 (2:0)

Branky: 9. Macej, 15. Motyčka. Rozhodčí: Dubravský – Horák, Batík. ŽK: Motyčka, Ožvolda, Pašek – Machek, Glaser, Vávra. Diváci: 697.

Vítkovice: Květon (46. Šustr) – Celba, V. Cverna, Mikula, Hýbl – Pašek, Motyčka, Ožvolda (83. Holiš), Vasiljev – Mišinský, Macej (73. Mrázek). Trenér: Balcárek.

Sokolov: Belaň – Ruml, Stropek, Mišůn, Beránek – Machek (57. Štípek), Hlavatý (46. Glaser) – Kosak (70. Voleský), Vávra, Dvořák – Vašíček. Trenéři: Hejret a Horváth.

Ohlas po utkání:

Jiří Balcárek (trenér Vítkovic): „Uvědomovali jsme si, že z prvních čtyř kol hrajeme třikrát venku. Proto bylo první domácí utkání pro nás hodně důležité. Proto jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany a utkání rozhodnout v prvních dvaceti minutách, což se nám podařilo. Chtěli jsme hrát poctivý fotbal zezadu a nepouštět soupeře do vyložených šancí. Což se nám, myslím, rovněž povedlo, stejně jako to, že hráči utkání příkladně odbojovali. Před klukama smekám klobouk, oni hrajou, na co mají. Na druhé straně jsme později ustoupili ze hřiště a nechali prostor soupeři. Ovšem hráli jsme poctivý blok, takže soupeř sice hraje, ale pokud si dobře vybavuju, do stoprocentní šance se nedostal. Pořád je vidět, že tady byla velká obměna kádru, odešlo hodně hráčů a ti stávající se mnohdy neznali, takže to pořád ještě není takové, jako bychom si představovali. Pořád ještě čekáme na doplnění kádru, abychom měli větší údernou sílu směrem dopředu.“
Další výsledek 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY:

Jihlava – Pardubice 1:0 (1:0)

Branka: Klobása. Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Zoubele, Turyna – Mužík, Čelůstka. Diváci: 680

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).