> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

VÍTKOVICE – SOKOLOV 2:0

vloženo: 28.07.2018           komentářů: 0

Podobně jako na jaře i ve druhém utkání nové sezony Vítkovice porazily Sokolov dvoubrankovým rozdílem. Na výhře 2:0 se brankami podíleli Martinové Macej a Motyčka. Rozhodnuto bylo po čtvrthodině zápasu.

Už podruhé v novém druholigovém ročníku se trefil Martin Macej. Teď už v základní sestavě a po devíti minutách hry, kdy se objevil přesně na rohu malého vápna, odkud míč poslal po přízemním centru skrz padajícího gólmana Belaně.Vítkovicím se úvod zápasu povedl na výbornou, jen chvíli po Macejově trefě se dostal do dobré šance záložník Dan Ožvolda, jemuž ale gólovou radost vzali sokolovští zadáci, kteří jeho střelu odvrátili na roh, po jehož rozehrání se do koncovky dostal nový člen základní sestavy Václav Cverna, jeho hlavičce ale chybělo o něco víc přesnosti.

O dalších pár desítek sekund dal na předchozí dvě neproměněné šance zapomenout Martin Motyčka, jenž hlavou po přesném Ožvoldově centru vlastně uzavřel brankový účet zápasu. Ke gólu se sice dopracovali i hosté, jenže Kosakovi vzal radost pomezní sudí Batík, jenž signalizoval ofsajd.Vítkovice musely do poločasu i v přestávce řešit jednu nepříjemnost, po střetu se sokolovským hráčem musel nakonec předčasně odstoupit gólman Josef Květon s bolavým kotníkem. Po pauze jeho místo obsadil Martin Šustr, který navzdory mírné herní převaze Sokolova žádnou stoprocentní příležitost hostí řešit nemusel.

Po domácí premiéře čekají Vítkovice další dva zápasy venku, v neděli 5. srpna hrají v Táboře a o pět dnů později v Hradci Králové. Doma se znovu představí až 17. srpna, kdy od 18 hodin budou bojovat proti Varnsdorfu.

MFK Vítkovice – FK Baník Sokolov 2:0 (2:0)

Branky: 9. Macej, 15. Motyčka. Rozhodčí: Dubravský – Horák, Batík. ŽK: Motyčka, Ožvolda, Pašek – Machek, Glaser, Vávra. Diváci: 697.

Vítkovice: Květon (46. Šustr) – Celba, V. Cverna, Mikula, Hýbl – Pašek, Motyčka, Ožvolda (83. Holiš), Vasiljev – Mišinský, Macej (73. Mrázek). Trenér: Balcárek.

Sokolov: Belaň – Ruml, Stropek, Mišůn, Beránek – Machek (57. Štípek), Hlavatý (46. Glaser) – Kosak (70. Voleský), Vávra, Dvořák – Vašíček. Trenéři: Hejret a Horváth.

Ohlas po utkání:

Jiří Balcárek (trenér Vítkovic): „Uvědomovali jsme si, že z prvních čtyř kol hrajeme třikrát venku. Proto bylo první domácí utkání pro nás hodně důležité. Proto jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany a utkání rozhodnout v prvních dvaceti minutách, což se nám podařilo. Chtěli jsme hrát poctivý fotbal zezadu a nepouštět soupeře do vyložených šancí. Což se nám, myslím, rovněž povedlo, stejně jako to, že hráči utkání příkladně odbojovali. Před klukama smekám klobouk, oni hrajou, na co mají. Na druhé straně jsme později ustoupili ze hřiště a nechali prostor soupeři. Ovšem hráli jsme poctivý blok, takže soupeř sice hraje, ale pokud si dobře vybavuju, do stoprocentní šance se nedostal. Pořád je vidět, že tady byla velká obměna kádru, odešlo hodně hráčů a ti stávající se mnohdy neznali, takže to pořád ještě není takové, jako bychom si představovali. Pořád ještě čekáme na doplnění kádru, abychom měli větší údernou sílu směrem dopředu.“
Další výsledek 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY:

Jihlava – Pardubice 1:0 (1:0)

Branka: Klobása. Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Zoubele, Turyna – Mužík, Čelůstka. Diváci: 680

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.