> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Podnikatelka se na kurzu naučila

vloženo: 25.07.2018           komentářů: 0

Podnikatelka se na kurzu naučila, jak se zviditelnit

Nadační fond RESIDOMO si klade za cíl pomáhat smysluplným projektům nejen nájemníkům bytů. Nebytové prostory společnosti jsou sídlem mnoha drobných živnostníků, kteří mnohdy marně hledají inspiraci i finanční prostředky k tomu, aby jejich provozovna přilákala více zákazníků.
Jedním z projektů Nadačního fondu RESIDOMO je i program s názvem Podpora podnikatelů. Drobní podnikatelé, kteří sídlí v nebytových prostorách RESIDOMO, mohli vloni na podzim navštěvovat sérii přednášek, kde se dozvěděli o možnostech lepší propagace a komunikace se zákazníky. Absolventi kurzu se mohli přihlásit o dotaci na rozvoj podnikání. Sedmnáct úspěšných žadatelů získalo na podporu splnění svých podnikatelských cílů a vizí v součtu rovný milion korun.
Jedním z žadatelů byla i Radmila Panáčková, provozovatelka atelieru FOTOSTUDIO v Porubě na třídě 17. listopadu. „Schválený finanční příspěvek jsem využila k zakoupení moderní inkoustové tiskárny EPSON sureLab D700. Díky tomu tak mohu svým zákazníkům a přátelům tištěné fotografie dopřát velice kvalitní tisk zpracovaný v různých formátech a provedeních. Ukázky tištěné podoby digitálních záběrů zpracované na zmiňované tiskárně si navíc mohou všichni prohlédnout v osvětlených výlohách studia. Příspěvek Nadačního fondu RESIDOMO jsem totiž využila i na pořízení ledkové osvětlení výloh, ve kterých mohu fotografie prezentovat. Možnosti studia jsou díky finančnímu příspěvku výrazně vyšší, mohu nabízet kvalitnější práci a v neposlední řadě se firma i zviditelnila, “ uvedla Radmila Panáčková.


autor: www.fotostudioostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).