> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Podnikatelka se na kurzu naučila

vloženo: 25.07.2018           komentářů: 0

Podnikatelka se na kurzu naučila, jak se zviditelnit

Nadační fond RESIDOMO si klade za cíl pomáhat smysluplným projektům nejen nájemníkům bytů. Nebytové prostory společnosti jsou sídlem mnoha drobných živnostníků, kteří mnohdy marně hledají inspiraci i finanční prostředky k tomu, aby jejich provozovna přilákala více zákazníků.
Jedním z projektů Nadačního fondu RESIDOMO je i program s názvem Podpora podnikatelů. Drobní podnikatelé, kteří sídlí v nebytových prostorách RESIDOMO, mohli vloni na podzim navštěvovat sérii přednášek, kde se dozvěděli o možnostech lepší propagace a komunikace se zákazníky. Absolventi kurzu se mohli přihlásit o dotaci na rozvoj podnikání. Sedmnáct úspěšných žadatelů získalo na podporu splnění svých podnikatelských cílů a vizí v součtu rovný milion korun.
Jedním z žadatelů byla i Radmila Panáčková, provozovatelka atelieru FOTOSTUDIO v Porubě na třídě 17. listopadu. „Schválený finanční příspěvek jsem využila k zakoupení moderní inkoustové tiskárny EPSON sureLab D700. Díky tomu tak mohu svým zákazníkům a přátelům tištěné fotografie dopřát velice kvalitní tisk zpracovaný v různých formátech a provedeních. Ukázky tištěné podoby digitálních záběrů zpracované na zmiňované tiskárně si navíc mohou všichni prohlédnout v osvětlených výlohách studia. Příspěvek Nadačního fondu RESIDOMO jsem totiž využila i na pořízení ledkové osvětlení výloh, ve kterých mohu fotografie prezentovat. Možnosti studia jsou díky finančnímu příspěvku výrazně vyšší, mohu nabízet kvalitnější práci a v neposlední řadě se firma i zviditelnila, “ uvedla Radmila Panáčková.


autor: www.fotostudioostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.