> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muzeum MHD nabídne řadu atrakcí

vloženo: 18.07.2018           komentářů: 0

Muzeum městské hromadné dopravy v Ostravě nebude statickou expozicí, nýbrž rodinným zážitkovým parkem. Návštěvníkům nabídne celou řadu atrakcí včetně těch adrenalinových. Dosud šedivý a stísněný přednádražní prostor se promění v atraktivní lokalitu.

Zábavní areál s muzeem nabídne návštěvníkům spoustu atrakcí.

Ideový návrh Muzea městské hromadné dopravy v Ostravě a úpravy přednádraží představili radní pro dopravu Lukáš Semerák a architekti vídeňského studia BWM Architekten. „Výstavbou muzea MHD obnovujeme význam lokality u hlavního nádraží. Přednádraží tvořilo bránu do Ostravy, postupem času však ztrácelo na významu. Díky muzeu a úpravám bude pravdu významným místem a turistickou atrakcí,“ uvedl radní pro dopravu Lukáš Semerák.

„Muzeum jsme nepojali jako statickou expozici s vystavenými starými tramvajemi, které přitáhnou jen úzce specializovanou skupinu zájemců, ale jako místo se zábavou pro celou rodinu,“ vysvětlil Johann Moser z vídeňského studia BWM Architekten, které vyhrálo ideovou soutěž vypsanou městem.

Kvůli vzniku zábavního areálu, který bude součástí muzea, se posune tramvajová smyčka a pár desítek metrů dál. Díky tomu vznikne nové bezbariérové nástupiště. Stávající nástupiště je totiž neumožňuje bezbariérový přístup. „Muzeum nabídne kromě desítek exponátů z historie ostravské městské hromadné dopravy také dětské dopravní hřiště, skatepark, adrenalinové atrakce, venkovní prostor pro koncerty a možnost pohybovat se po areálu na vozítku segway,“ popsal Lukáš Semerák. Osobně asi cení toho, že návrh vídeňských architektů počítá se zachováním co největšího počtu stávajících budov a jejich využitím pro potřeby muzea. „Těší mne, že většina budov zůstane zachována. V konečném důsledku to také zlevní celý projekt, protože se nemusí vše bourat a zase znovu stavět,“ dodal Lukáš Semerák. Plocha celého areálu má rozsah 25 tisíc metrů čtverečních.

Projekt je ve fázi, kdy bude potřebné dopracovat potřebnou dokumentaci a získat všechna povolení. Stavět by se mělo začít v roce 2020 a muzeum by mělo otevřít své brány o dva roky později.


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.