> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muzeum MHD nabídne řadu atrakcí

vloženo: 18.07.2018           komentářů: 0

Muzeum městské hromadné dopravy v Ostravě nebude statickou expozicí, nýbrž rodinným zážitkovým parkem. Návštěvníkům nabídne celou řadu atrakcí včetně těch adrenalinových. Dosud šedivý a stísněný přednádražní prostor se promění v atraktivní lokalitu.

Zábavní areál s muzeem nabídne návštěvníkům spoustu atrakcí.

Ideový návrh Muzea městské hromadné dopravy v Ostravě a úpravy přednádraží představili radní pro dopravu Lukáš Semerák a architekti vídeňského studia BWM Architekten. „Výstavbou muzea MHD obnovujeme význam lokality u hlavního nádraží. Přednádraží tvořilo bránu do Ostravy, postupem času však ztrácelo na významu. Díky muzeu a úpravám bude pravdu významným místem a turistickou atrakcí,“ uvedl radní pro dopravu Lukáš Semerák.

„Muzeum jsme nepojali jako statickou expozici s vystavenými starými tramvajemi, které přitáhnou jen úzce specializovanou skupinu zájemců, ale jako místo se zábavou pro celou rodinu,“ vysvětlil Johann Moser z vídeňského studia BWM Architekten, které vyhrálo ideovou soutěž vypsanou městem.

Kvůli vzniku zábavního areálu, který bude součástí muzea, se posune tramvajová smyčka a pár desítek metrů dál. Díky tomu vznikne nové bezbariérové nástupiště. Stávající nástupiště je totiž neumožňuje bezbariérový přístup. „Muzeum nabídne kromě desítek exponátů z historie ostravské městské hromadné dopravy také dětské dopravní hřiště, skatepark, adrenalinové atrakce, venkovní prostor pro koncerty a možnost pohybovat se po areálu na vozítku segway,“ popsal Lukáš Semerák. Osobně asi cení toho, že návrh vídeňských architektů počítá se zachováním co největšího počtu stávajících budov a jejich využitím pro potřeby muzea. „Těší mne, že většina budov zůstane zachována. V konečném důsledku to také zlevní celý projekt, protože se nemusí vše bourat a zase znovu stavět,“ dodal Lukáš Semerák. Plocha celého areálu má rozsah 25 tisíc metrů čtverečních.

Projekt je ve fázi, kdy bude potřebné dopracovat potřebnou dokumentaci a získat všechna povolení. Stavět by se mělo začít v roce 2020 a muzeum by mělo otevřít své brány o dva roky později.


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.