> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muzeum MHD nabídne řadu atrakcí

vloženo: 18.07.2018           komentářů: 0

Muzeum městské hromadné dopravy v Ostravě nebude statickou expozicí, nýbrž rodinným zážitkovým parkem. Návštěvníkům nabídne celou řadu atrakcí včetně těch adrenalinových. Dosud šedivý a stísněný přednádražní prostor se promění v atraktivní lokalitu.

Zábavní areál s muzeem nabídne návštěvníkům spoustu atrakcí.

Ideový návrh Muzea městské hromadné dopravy v Ostravě a úpravy přednádraží představili radní pro dopravu Lukáš Semerák a architekti vídeňského studia BWM Architekten. „Výstavbou muzea MHD obnovujeme význam lokality u hlavního nádraží. Přednádraží tvořilo bránu do Ostravy, postupem času však ztrácelo na významu. Díky muzeu a úpravám bude pravdu významným místem a turistickou atrakcí,“ uvedl radní pro dopravu Lukáš Semerák.

„Muzeum jsme nepojali jako statickou expozici s vystavenými starými tramvajemi, které přitáhnou jen úzce specializovanou skupinu zájemců, ale jako místo se zábavou pro celou rodinu,“ vysvětlil Johann Moser z vídeňského studia BWM Architekten, které vyhrálo ideovou soutěž vypsanou městem.

Kvůli vzniku zábavního areálu, který bude součástí muzea, se posune tramvajová smyčka a pár desítek metrů dál. Díky tomu vznikne nové bezbariérové nástupiště. Stávající nástupiště je totiž neumožňuje bezbariérový přístup. „Muzeum nabídne kromě desítek exponátů z historie ostravské městské hromadné dopravy také dětské dopravní hřiště, skatepark, adrenalinové atrakce, venkovní prostor pro koncerty a možnost pohybovat se po areálu na vozítku segway,“ popsal Lukáš Semerák. Osobně asi cení toho, že návrh vídeňských architektů počítá se zachováním co největšího počtu stávajících budov a jejich využitím pro potřeby muzea. „Těší mne, že většina budov zůstane zachována. V konečném důsledku to také zlevní celý projekt, protože se nemusí vše bourat a zase znovu stavět,“ dodal Lukáš Semerák. Plocha celého areálu má rozsah 25 tisíc metrů čtverečních.

Projekt je ve fázi, kdy bude potřebné dopracovat potřebnou dokumentaci a získat všechna povolení. Stavět by se mělo začít v roce 2020 a muzeum by mělo otevřít své brány o dva roky později.


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).