> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rekonstrukce stadionu se táhne

vloženo: 17.07.2018           komentářů: 0

Poruba má problém! Rekonstrukce stadionu se táhne, azyl poskytnou Vítkovice

Na jaře probíhaly na ledě RT TORAX ARENY líté boje o návrat do WSM Ligy. Další utkání na tomto stadionu se ale z důvodu přestavby střešní konstrukce odehrají nejdříve v listopadu. Nováček druhé nejvyšší soutěže tak řeší problém, kde do té doby odehrát svá domácí utkání. Přípravné zápasy proběhnou v tréninkové hale, pro mistrovská utkání to ale nepřipadá v úvahu. Řešení nabízí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA, která je domovem extraligové Ridery. I to má ale různé háčky.
Vloni řešil podobný problém ve druhé lize Šumperk, během sezony 2014/15 také Kladno. Oba celky se tehdy rozhodly vypořádat s nepříjemnou situací dlouhou sérií venkovních zápasů. Poruba sáhne k jinému řešení. Mistrovská utkání WSM Ligy bude hrát ve vítkovické OSTRAVAR ARÉNĚ. Ani to se ale bohužel neobejde bez komplikací.

„Byla zde varianta, že bychom se na celé dva měsíce přestěhovali do OSTRAVAR ARÉNY natrvalo, nicméně vzhledem ke kolizím s různými akcemi bychom zase museli šatny vyklízet a poté se zase stěhovat zpátky,“ uvádí případné nepříjemnosti generální manažer Poruby Pavel Hinner ve zprávě na klubovém webu.
Není zdaleka jisté, že se bude pokaždé hrát na ledě hlavní vítkovické haly. „Termínová listina se s extraligou nekryje, takže tam problém není. Problém je ovšem v pořádání například koncertů a dalších společenských akcí, které má OSTRAVAR ARÉNA nasmlouvané dlouho dopředu. Tam bychom museli ustoupit a zápas odehrát v malé hale, případně jej přeložit na jiný termín, nebo vyměnit pořadatelství,“ dodává Hinner.

Přípravné zápasy, kterých má ostravský tým v domácím prostředí odehrát hned sedm, se zvládnou v tréninkové hale Poruby. V ní bude nováček WSM Ligy následně trénovat i v průběhu soutěže. „V den zápasu se pak přesuneme dopoledne na led do OSTRAVAR ARÉNY, kde večer odehrajeme zápas. Pracujeme ještě také na tom, abychom měli ve Vítkovicích i trénink den před zápasem,“ přibližuje plány Hinner.
Vše tedy nasvědčuje tomu, že Poruba ve své premiérové prvoligové sezoně od roku 2009 odehraje až deset zápasů v prostorách vítkovické arény. Možná i o něco víc. Pokud by však rekonstrukce střechy v RT TORAX ARENĚ nabrala na obrátkách, nováček soutěže by se ihned vrátil domů. „V tom případě bychom ve Vítkovicích odehráli pouze některé zápasy, u jiných bychom požádali o výměnu pořadatelství,“ konstatuje Hinner.

„Všichni dělají maximum pro to, aby byla rekonstrukce dokončena ještě dříve, než je v plánu,“ ujišťuje generální manažer Poruby. Nejzazší termín pro dokončení prací na porubském stadionu je polovina listopadu.

autor: http://www.hokej.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

29.07.2018

Muž kradl čokolády pro děti od známých
Dne 29. července 2018 v rozmezí tří hodin vyjížděli strážníci ke krádežím do stejného nákupního místa v Ostravě-Zábřehu k velmi podobným oznámením. V obchodě měli totiž nenechavci v merku sladkosti. Nejprve hlídka oznamovala k příslušnému správnímu orgánu muže pro podezření z majetkového přestupku. Ten odcizil čokolády dle vlastních slov pro děti svých známých. Jednalo se o 9 kusů čokolád v celkové hodnotě více než 700 Kč. Žena byla oznámena za odcizení 18 kusů tentokráte oříškových čokolád

25.07.2018

Odhalila ho místní znalost strážníka
Hlídka městských policistů byla dne 25. července 2018 vyslána k události do ostravské městské části Poruba. Zde mělo dojít v jedné z prodejen potravin a smíšeného zboží ke krádeži.

23.07.2018

ozkopávali odpadky, pak ohrožovali BESIP
Dne 23. července 2018 byla vyslána hlídka do Ostravy-Třebovic na místo, kde se měli pohybovat dva mladíci, kteří ničili a vysypávali odpadkové koše. Sami podezřelí strhli na sebe pozornost vyslané motorizované hlídky v městské části Ostrava-Poruba. Zde naznačovali projíždějícím řidičům, že chtějí vejít bez rozmyslu do vozovky a následně na ně ukazovali vulgární gesta. Strážníci dostihli mladíky v nedaleké ulici. Zde jim bylo sděleno podezření z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

29.06.2018

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.