> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník vyhrál v Trnavě

vloženo: 05.07.2018           komentářů: 0

Čtyři zápasy, čtyři výhry – Baník proplouvá letní přípravou se stoprocentní úspěšností. Sérii čtyř zápasů proti slovenským prvoligistům dnes v Trnavě zakončil vítězstvím 1:0 nad úřadujícím slovenským šampionem, který příští týden vstoupí do předkola Ligy mistrů a dnešní zápas byl pro něj generálkou. Jediný gól vstřelil Martin Fillo po centru Pedrinha. V pondělí Baník vyráží na herní soustředění do Rakouska.
Přátelská utkání, příprava, Trnava, st 4.7. , stadion: City Arena, diváci: 2100
FC Spartak Trnava - FC Baník Ostrava
FC Spartak Trnava
0:1
(0:0)
FC Baník Ostrava

Branka: 48. Fillo.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera (67. Mešaninov), Procházka (73. Pokorný), Stronati, Fleišman - de Azevedo (46. Fillo), Šindelář (79. Kaloč), Hrubý (46. Jirásek), Granečný (81. Bolf) - Baroš (46. Pedrinho), Diop (70. J. Šašinka).
Komentář

Patnáct minut se hráči srovnávali s úmorným vedrem, pak poprvé vážně zahrozil Spartak, který koučuje kapitán posledních baníkovských mistrů Radek Látal. Po náhodném a nevypočitatelném odrazu balonu uprostřed hřiště šli domácí zprava sami na bránu, ale Jan Laštůvka nepříjemnou ránu bravurně vyrazil.

Trnava měla následující dvacetiminutovku více ze hry, ale územní převahu ze dvou, tří nepříjemných situací gólově nezužitkovala. Baník vyrovnal hru ke konci poločasu a ve 44. minutě měl i stoprocentní šanci: kombinaci Jiřího Fleišmana s Milanem Barošem měl na zadní tyči zakončit Dyjan Carlos de Azevedo, ale tomu ve skluzu scházely opravdu centimetry k doražení balonu do prázdné brány.

Kouč Bohumil Páník provedl o přestávce tři změny a Martin Fillo hned zafungoval jako žolík, když už po třech minutách z malého vápna trknul hlavou k tyči ideální centr Pedrinha a rozjásal skupinku zhruba sedmdesáti ostravských fandů.

Baník od gólu nabral na sebevědomí a soupeře ve druhém poločasu vyjma několika standardních situací nepustil k ohrožení Laštůvkovy brány. To platilo až do 88. minuty: pak dostal jeden z trnavských útočníků pas za obranu, ale jeho koncovku v poslední chvíli výborným skluzem překazil Jakub Pokorný.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: „Byl to první soupeř, který nám prověřil defenzívu. Ale svoje situace nedohrál. My jsme gólem naopak jednu situaci dohráli, jinak jsme jich zase moc neměli. Byl to pro nás další test, jsme ještě tuzí, měli jsme spoustu technických chyb, kvůlli kterým jsme pak ztráceli síly. Ale postupně se to lepšilo a ve druhém poločase už jsme hráli daleko lépe.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.