> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník vyhrál v Trnavě

vloženo: 05.07.2018           komentářů: 0

Čtyři zápasy, čtyři výhry – Baník proplouvá letní přípravou se stoprocentní úspěšností. Sérii čtyř zápasů proti slovenským prvoligistům dnes v Trnavě zakončil vítězstvím 1:0 nad úřadujícím slovenským šampionem, který příští týden vstoupí do předkola Ligy mistrů a dnešní zápas byl pro něj generálkou. Jediný gól vstřelil Martin Fillo po centru Pedrinha. V pondělí Baník vyráží na herní soustředění do Rakouska.
Přátelská utkání, příprava, Trnava, st 4.7. , stadion: City Arena, diváci: 2100
FC Spartak Trnava - FC Baník Ostrava
FC Spartak Trnava
0:1
(0:0)
FC Baník Ostrava

Branka: 48. Fillo.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera (67. Mešaninov), Procházka (73. Pokorný), Stronati, Fleišman - de Azevedo (46. Fillo), Šindelář (79. Kaloč), Hrubý (46. Jirásek), Granečný (81. Bolf) - Baroš (46. Pedrinho), Diop (70. J. Šašinka).
Komentář

Patnáct minut se hráči srovnávali s úmorným vedrem, pak poprvé vážně zahrozil Spartak, který koučuje kapitán posledních baníkovských mistrů Radek Látal. Po náhodném a nevypočitatelném odrazu balonu uprostřed hřiště šli domácí zprava sami na bránu, ale Jan Laštůvka nepříjemnou ránu bravurně vyrazil.

Trnava měla následující dvacetiminutovku více ze hry, ale územní převahu ze dvou, tří nepříjemných situací gólově nezužitkovala. Baník vyrovnal hru ke konci poločasu a ve 44. minutě měl i stoprocentní šanci: kombinaci Jiřího Fleišmana s Milanem Barošem měl na zadní tyči zakončit Dyjan Carlos de Azevedo, ale tomu ve skluzu scházely opravdu centimetry k doražení balonu do prázdné brány.

Kouč Bohumil Páník provedl o přestávce tři změny a Martin Fillo hned zafungoval jako žolík, když už po třech minutách z malého vápna trknul hlavou k tyči ideální centr Pedrinha a rozjásal skupinku zhruba sedmdesáti ostravských fandů.

Baník od gólu nabral na sebevědomí a soupeře ve druhém poločasu vyjma několika standardních situací nepustil k ohrožení Laštůvkovy brány. To platilo až do 88. minuty: pak dostal jeden z trnavských útočníků pas za obranu, ale jeho koncovku v poslední chvíli výborným skluzem překazil Jakub Pokorný.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: „Byl to první soupeř, který nám prověřil defenzívu. Ale svoje situace nedohrál. My jsme gólem naopak jednu situaci dohráli, jinak jsme jich zase moc neměli. Byl to pro nás další test, jsme ještě tuzí, měli jsme spoustu technických chyb, kvůlli kterým jsme pak ztráceli síly. Ale postupně se to lepšilo a ve druhém poločase už jsme hráli daleko lépe.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).