> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník vyhrál v Trnavě

vloženo: 05.07.2018           komentářů: 0

Čtyři zápasy, čtyři výhry – Baník proplouvá letní přípravou se stoprocentní úspěšností. Sérii čtyř zápasů proti slovenským prvoligistům dnes v Trnavě zakončil vítězstvím 1:0 nad úřadujícím slovenským šampionem, který příští týden vstoupí do předkola Ligy mistrů a dnešní zápas byl pro něj generálkou. Jediný gól vstřelil Martin Fillo po centru Pedrinha. V pondělí Baník vyráží na herní soustředění do Rakouska.
Přátelská utkání, příprava, Trnava, st 4.7. , stadion: City Arena, diváci: 2100
FC Spartak Trnava - FC Baník Ostrava
FC Spartak Trnava
0:1
(0:0)
FC Baník Ostrava

Branka: 48. Fillo.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera (67. Mešaninov), Procházka (73. Pokorný), Stronati, Fleišman - de Azevedo (46. Fillo), Šindelář (79. Kaloč), Hrubý (46. Jirásek), Granečný (81. Bolf) - Baroš (46. Pedrinho), Diop (70. J. Šašinka).
Komentář

Patnáct minut se hráči srovnávali s úmorným vedrem, pak poprvé vážně zahrozil Spartak, který koučuje kapitán posledních baníkovských mistrů Radek Látal. Po náhodném a nevypočitatelném odrazu balonu uprostřed hřiště šli domácí zprava sami na bránu, ale Jan Laštůvka nepříjemnou ránu bravurně vyrazil.

Trnava měla následující dvacetiminutovku více ze hry, ale územní převahu ze dvou, tří nepříjemných situací gólově nezužitkovala. Baník vyrovnal hru ke konci poločasu a ve 44. minutě měl i stoprocentní šanci: kombinaci Jiřího Fleišmana s Milanem Barošem měl na zadní tyči zakončit Dyjan Carlos de Azevedo, ale tomu ve skluzu scházely opravdu centimetry k doražení balonu do prázdné brány.

Kouč Bohumil Páník provedl o přestávce tři změny a Martin Fillo hned zafungoval jako žolík, když už po třech minutách z malého vápna trknul hlavou k tyči ideální centr Pedrinha a rozjásal skupinku zhruba sedmdesáti ostravských fandů.

Baník od gólu nabral na sebevědomí a soupeře ve druhém poločasu vyjma několika standardních situací nepustil k ohrožení Laštůvkovy brány. To platilo až do 88. minuty: pak dostal jeden z trnavských útočníků pas za obranu, ale jeho koncovku v poslední chvíli výborným skluzem překazil Jakub Pokorný.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: „Byl to první soupeř, který nám prověřil defenzívu. Ale svoje situace nedohrál. My jsme gólem naopak jednu situaci dohráli, jinak jsme jich zase moc neměli. Byl to pro nás další test, jsme ještě tuzí, měli jsme spoustu technických chyb, kvůlli kterým jsme pak ztráceli síly. Ale postupně se to lepšilo a ve druhém poločase už jsme hráli daleko lépe.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.