> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tři zápasy a v nich dvě vítězství

vloženo: 01.07.2018           komentářů: 0

Kouč Balcárek: Teď budeme dělat další rozhodnutí

Tři zápasy a v nich dvě vítězství. Taková je bilance fotbalistů Vítkovic v první fázi přípravy na nový druholigový ročník. Do něj vstoupí tým trenéra Jiřího Balcárka sice až za tři týdny, ale už teď šlo hráčům o mnohé.
„Ukončili jsme blok tří zápasů v průběhu úvodních dvou týdnů společné přípravy. Byli jsme ve fázi, kdy jsme se navzájem poznávali. A teď budeme dělat další rozhodnutí, kdy by měli přijít hráči, které máme vytipované a domluvené. I proto budeme stávající kádr dál redukovat a budeme snažit o to, abychom měli na konci týdne už konečnou podobu kádru, se kterým půjdeme do mistrovských utkání,“ uvedl po výhře 1:0 nad Prostějovem nový hlavní trenér MFK Vítkovice.

Výsledkově povedené utkání proti hanáckému staronovému účastníkovi Fortuna národní ligy určitě není potřeba přeceňovat, leč na druhé straně může mít svou vlastní hodnotu. „Prostějov se také snaží o posílení, mají v týmu Kovaříka, který působil i tady ve Vítkovicích, mají tam zkušeného Janíčka, kluka působícího v Boleslavi nebo ve Zlíně,“ podotkl Jiří Balcárek.
Kouč Vítkovic má už více méně jasno o tom, kdo se po víkendu v kabině nově usadí, ale byl by rád, kdyby se to všechno jako první dozvěděli hráči od něj samotného. „Ani jména a ani konečný počet teď však ještě neřeknu. To je v tuhle chvíli dost obtížné,“ řekl.
V nejbližším přátelském utkání, ve středečním měření sil s polským druholigovým GKS Tychy, by už ale měl mít na hřišti možná i několik nových tváří. „Očekávám, že nově příchozí hráči nějakým způsobem do sestavy naskočí, mělo by to být tak, že by s námi ještě před tím aspoň něco málo odtrénovali. A v sobotu proti Karviné by už to mělo být komplet. Dá se říct, že nás čeká v podstatě rozhodující týden v přípravě, co se složení kádru týká,“ zdůraznil Jiří Balcárek, který se v závěru krátkého povídání zmínil i o našich mladých odchovancích: „U dorostenců je prozatím vidět velká propast mezi jejich soutěží a druhou ligou, což je jasné. Na druhé straně jsem ale určitě rád za to, že jsou s námi a v týmu fungují. Postupně sbírají zkušeností.“

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.