> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tři zápasy a v nich dvě vítězství

vloženo: 01.07.2018           komentářů: 0

Kouč Balcárek: Teď budeme dělat další rozhodnutí

Tři zápasy a v nich dvě vítězství. Taková je bilance fotbalistů Vítkovic v první fázi přípravy na nový druholigový ročník. Do něj vstoupí tým trenéra Jiřího Balcárka sice až za tři týdny, ale už teď šlo hráčům o mnohé.
„Ukončili jsme blok tří zápasů v průběhu úvodních dvou týdnů společné přípravy. Byli jsme ve fázi, kdy jsme se navzájem poznávali. A teď budeme dělat další rozhodnutí, kdy by měli přijít hráči, které máme vytipované a domluvené. I proto budeme stávající kádr dál redukovat a budeme snažit o to, abychom měli na konci týdne už konečnou podobu kádru, se kterým půjdeme do mistrovských utkání,“ uvedl po výhře 1:0 nad Prostějovem nový hlavní trenér MFK Vítkovice.

Výsledkově povedené utkání proti hanáckému staronovému účastníkovi Fortuna národní ligy určitě není potřeba přeceňovat, leč na druhé straně může mít svou vlastní hodnotu. „Prostějov se také snaží o posílení, mají v týmu Kovaříka, který působil i tady ve Vítkovicích, mají tam zkušeného Janíčka, kluka působícího v Boleslavi nebo ve Zlíně,“ podotkl Jiří Balcárek.
Kouč Vítkovic má už více méně jasno o tom, kdo se po víkendu v kabině nově usadí, ale byl by rád, kdyby se to všechno jako první dozvěděli hráči od něj samotného. „Ani jména a ani konečný počet teď však ještě neřeknu. To je v tuhle chvíli dost obtížné,“ řekl.
V nejbližším přátelském utkání, ve středečním měření sil s polským druholigovým GKS Tychy, by už ale měl mít na hřišti možná i několik nových tváří. „Očekávám, že nově příchozí hráči nějakým způsobem do sestavy naskočí, mělo by to být tak, že by s námi ještě před tím aspoň něco málo odtrénovali. A v sobotu proti Karviné by už to mělo být komplet. Dá se říct, že nás čeká v podstatě rozhodující týden v přípravě, co se složení kádru týká,“ zdůraznil Jiří Balcárek, který se v závěru krátkého povídání zmínil i o našich mladých odchovancích: „U dorostenců je prozatím vidět velká propast mezi jejich soutěží a druhou ligou, což je jasné. Na druhé straně jsem ale určitě rád za to, že jsou s námi a v týmu fungují. Postupně sbírají zkušeností.“

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).