> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tři zápasy a v nich dvě vítězství

vloženo: 01.07.2018           komentářů: 0

Kouč Balcárek: Teď budeme dělat další rozhodnutí

Tři zápasy a v nich dvě vítězství. Taková je bilance fotbalistů Vítkovic v první fázi přípravy na nový druholigový ročník. Do něj vstoupí tým trenéra Jiřího Balcárka sice až za tři týdny, ale už teď šlo hráčům o mnohé.
„Ukončili jsme blok tří zápasů v průběhu úvodních dvou týdnů společné přípravy. Byli jsme ve fázi, kdy jsme se navzájem poznávali. A teď budeme dělat další rozhodnutí, kdy by měli přijít hráči, které máme vytipované a domluvené. I proto budeme stávající kádr dál redukovat a budeme snažit o to, abychom měli na konci týdne už konečnou podobu kádru, se kterým půjdeme do mistrovských utkání,“ uvedl po výhře 1:0 nad Prostějovem nový hlavní trenér MFK Vítkovice.

Výsledkově povedené utkání proti hanáckému staronovému účastníkovi Fortuna národní ligy určitě není potřeba přeceňovat, leč na druhé straně může mít svou vlastní hodnotu. „Prostějov se také snaží o posílení, mají v týmu Kovaříka, který působil i tady ve Vítkovicích, mají tam zkušeného Janíčka, kluka působícího v Boleslavi nebo ve Zlíně,“ podotkl Jiří Balcárek.
Kouč Vítkovic má už více méně jasno o tom, kdo se po víkendu v kabině nově usadí, ale byl by rád, kdyby se to všechno jako první dozvěděli hráči od něj samotného. „Ani jména a ani konečný počet teď však ještě neřeknu. To je v tuhle chvíli dost obtížné,“ řekl.
V nejbližším přátelském utkání, ve středečním měření sil s polským druholigovým GKS Tychy, by už ale měl mít na hřišti možná i několik nových tváří. „Očekávám, že nově příchozí hráči nějakým způsobem do sestavy naskočí, mělo by to být tak, že by s námi ještě před tím aspoň něco málo odtrénovali. A v sobotu proti Karviné by už to mělo být komplet. Dá se říct, že nás čeká v podstatě rozhodující týden v přípravě, co se složení kádru týká,“ zdůraznil Jiří Balcárek, který se v závěru krátkého povídání zmínil i o našich mladých odchovancích: „U dorostenců je prozatím vidět velká propast mezi jejich soutěží a druhou ligou, což je jasné. Na druhé straně jsem ale určitě rád za to, že jsou s námi a v týmu fungují. Postupně sbírají zkušeností.“

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.