> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník-Senica 6:0

vloženo: 30.06.2018           komentářů: 0

Úspěšné loučení s Kroměříží: Baník-Senica 6:0

Také třetí letní test proti slovenskému soupeři Baník Ostrava zvládl. Nad FK Senica zvítězil 6:0 a ukončil tak úspěšně svůj týdenní kroměřížský pobyt. Následující týden se bude Baník připravovat v domácích podmínkách, pak vyrazí na soustředění do Rakouska.
Přátelská utkání, příprava, Kroměříž, so 30.6. , stadion: Stadion Hanácká Slavia Kroměříž, diváci: 403
FK Senica - FC Baník Ostrava 0:6(0:2)

Branky: 12. Šindelář, 44. Baroš, 52. Granečný, 63. Jirásek, 70. J. Šašinka, 83. Diop.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Budinský – Mešaninov, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Kaloč, Hrubý, de Azevedo – Pedrinho, Baroš. II. poločas: Lapeš – Pazdera, Pokorný, Stronati, Fleišman – Bolf, Kaloč, Jirásek, Granečný – J. Šašinka, Diop.
Komentář

Baník si proti senickému soupeři od první minuty vytvořil převahu, kterou v průběhu utkání stupňoval. V 9. minutě trefil Martin Šindelář břevno, o chvíli později střílel nebezpečně Milan Baroš. Ve 12. minutě poprvé udeřilo. Carlos de Azevedo nacentroval míč do šestnáctky Šindelářovi, a ten zblízka otevřel skóre.

Baník si poprvé v utkání vyzkoušel kvality brazilského útočníka Pedrinha. Urostlý forvard odehrál pětačtyřicet minut a dal o sobě výrazně vědět ve 34. minutě. Velmi šikovně se prokličkoval senickou obranou a dostal se do výborné pozice. Vypálil však nad. „Je u nás krátce, navíc se hned zapojil do tréninku, takže je trošku v únavě. Chybí mu trochu jiskra, ale jedna ta brazilská jiskřička se tam objevila,“ glosoval trenér Bohumil Páník Pedrinhův výkon s poukazem na šanci, do které se Brazilec dostal. Ostravský trenér dodal, že Pedrinho bude v přípravě s Baníkem pokračovat.

Ve 44. minutě poslal de Azevedo do gólové šance Baroše. A ten si se senickým gólmanem Miloševičem poradil velmi zkušeně – 2:0.

Po přestávce Baník ještě více přitlačil a s výjimkou jedné velké šance, kterou soupeři výborným zákrokem zlikvidoval brankář Jakub Lapeš, nepustil režii zápasu z rukou. Na 3:0 zvýšil úchvatnou bombou Denis Granečný, pak zatočil Milan Jirásek míč z přímého kopu na zadní tyč tak šikovně, že balon skončil mimo dosah senického brankáře v síti, a na 5:0 zvýšil Jakub Šašinka, který z pěti metrů gólmana soupeře propálil. Ne každou šanci dokázal Baník proměnit, například Lukáši Pazderovi, který pálil do odkryté branky, stačil jeden ze senických hráčů na poslední chvíli skočit do střely a míč z branky tělem vyrazit a Dame Diop trefil tyč. V 83. minutě ale právě Diop uzavřel skóre přesnou střelou k tyči.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: „Vyzkoušeli jsme si konstruování postupného útoku, k tomu i nějaké vyskočení a dostupování. Když jsme nebyli líní, byli jsme úspěšní. Ale soupeř teprve dává mužstvo dohromady a o to jsme to měli lehčí. Nepřeceňujeme to.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.