> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník-Senica 6:0

vloženo: 30.06.2018           komentářů: 0

Úspěšné loučení s Kroměříží: Baník-Senica 6:0

Také třetí letní test proti slovenskému soupeři Baník Ostrava zvládl. Nad FK Senica zvítězil 6:0 a ukončil tak úspěšně svůj týdenní kroměřížský pobyt. Následující týden se bude Baník připravovat v domácích podmínkách, pak vyrazí na soustředění do Rakouska.
Přátelská utkání, příprava, Kroměříž, so 30.6. , stadion: Stadion Hanácká Slavia Kroměříž, diváci: 403
FK Senica - FC Baník Ostrava 0:6(0:2)

Branky: 12. Šindelář, 44. Baroš, 52. Granečný, 63. Jirásek, 70. J. Šašinka, 83. Diop.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Budinský – Mešaninov, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Kaloč, Hrubý, de Azevedo – Pedrinho, Baroš. II. poločas: Lapeš – Pazdera, Pokorný, Stronati, Fleišman – Bolf, Kaloč, Jirásek, Granečný – J. Šašinka, Diop.
Komentář

Baník si proti senickému soupeři od první minuty vytvořil převahu, kterou v průběhu utkání stupňoval. V 9. minutě trefil Martin Šindelář břevno, o chvíli později střílel nebezpečně Milan Baroš. Ve 12. minutě poprvé udeřilo. Carlos de Azevedo nacentroval míč do šestnáctky Šindelářovi, a ten zblízka otevřel skóre.

Baník si poprvé v utkání vyzkoušel kvality brazilského útočníka Pedrinha. Urostlý forvard odehrál pětačtyřicet minut a dal o sobě výrazně vědět ve 34. minutě. Velmi šikovně se prokličkoval senickou obranou a dostal se do výborné pozice. Vypálil však nad. „Je u nás krátce, navíc se hned zapojil do tréninku, takže je trošku v únavě. Chybí mu trochu jiskra, ale jedna ta brazilská jiskřička se tam objevila,“ glosoval trenér Bohumil Páník Pedrinhův výkon s poukazem na šanci, do které se Brazilec dostal. Ostravský trenér dodal, že Pedrinho bude v přípravě s Baníkem pokračovat.

Ve 44. minutě poslal de Azevedo do gólové šance Baroše. A ten si se senickým gólmanem Miloševičem poradil velmi zkušeně – 2:0.

Po přestávce Baník ještě více přitlačil a s výjimkou jedné velké šance, kterou soupeři výborným zákrokem zlikvidoval brankář Jakub Lapeš, nepustil režii zápasu z rukou. Na 3:0 zvýšil úchvatnou bombou Denis Granečný, pak zatočil Milan Jirásek míč z přímého kopu na zadní tyč tak šikovně, že balon skončil mimo dosah senického brankáře v síti, a na 5:0 zvýšil Jakub Šašinka, který z pěti metrů gólmana soupeře propálil. Ne každou šanci dokázal Baník proměnit, například Lukáši Pazderovi, který pálil do odkryté branky, stačil jeden ze senických hráčů na poslední chvíli skočit do střely a míč z branky tělem vyrazit a Dame Diop trefil tyč. V 83. minutě ale právě Diop uzavřel skóre přesnou střelou k tyči.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: „Vyzkoušeli jsme si konstruování postupného útoku, k tomu i nějaké vyskočení a dostupování. Když jsme nebyli líní, byli jsme úspěšní. Ale soupeř teprve dává mužstvo dohromady a o to jsme to měli lehčí. Nepřeceňujeme to.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.