> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník-Senica 6:0

vloženo: 30.06.2018           komentářů: 0

Úspěšné loučení s Kroměříží: Baník-Senica 6:0

Také třetí letní test proti slovenskému soupeři Baník Ostrava zvládl. Nad FK Senica zvítězil 6:0 a ukončil tak úspěšně svůj týdenní kroměřížský pobyt. Následující týden se bude Baník připravovat v domácích podmínkách, pak vyrazí na soustředění do Rakouska.
Přátelská utkání, příprava, Kroměříž, so 30.6. , stadion: Stadion Hanácká Slavia Kroměříž, diváci: 403
FK Senica - FC Baník Ostrava 0:6(0:2)

Branky: 12. Šindelář, 44. Baroš, 52. Granečný, 63. Jirásek, 70. J. Šašinka, 83. Diop.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Budinský – Mešaninov, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Kaloč, Hrubý, de Azevedo – Pedrinho, Baroš. II. poločas: Lapeš – Pazdera, Pokorný, Stronati, Fleišman – Bolf, Kaloč, Jirásek, Granečný – J. Šašinka, Diop.
Komentář

Baník si proti senickému soupeři od první minuty vytvořil převahu, kterou v průběhu utkání stupňoval. V 9. minutě trefil Martin Šindelář břevno, o chvíli později střílel nebezpečně Milan Baroš. Ve 12. minutě poprvé udeřilo. Carlos de Azevedo nacentroval míč do šestnáctky Šindelářovi, a ten zblízka otevřel skóre.

Baník si poprvé v utkání vyzkoušel kvality brazilského útočníka Pedrinha. Urostlý forvard odehrál pětačtyřicet minut a dal o sobě výrazně vědět ve 34. minutě. Velmi šikovně se prokličkoval senickou obranou a dostal se do výborné pozice. Vypálil však nad. „Je u nás krátce, navíc se hned zapojil do tréninku, takže je trošku v únavě. Chybí mu trochu jiskra, ale jedna ta brazilská jiskřička se tam objevila,“ glosoval trenér Bohumil Páník Pedrinhův výkon s poukazem na šanci, do které se Brazilec dostal. Ostravský trenér dodal, že Pedrinho bude v přípravě s Baníkem pokračovat.

Ve 44. minutě poslal de Azevedo do gólové šance Baroše. A ten si se senickým gólmanem Miloševičem poradil velmi zkušeně – 2:0.

Po přestávce Baník ještě více přitlačil a s výjimkou jedné velké šance, kterou soupeři výborným zákrokem zlikvidoval brankář Jakub Lapeš, nepustil režii zápasu z rukou. Na 3:0 zvýšil úchvatnou bombou Denis Granečný, pak zatočil Milan Jirásek míč z přímého kopu na zadní tyč tak šikovně, že balon skončil mimo dosah senického brankáře v síti, a na 5:0 zvýšil Jakub Šašinka, který z pěti metrů gólmana soupeře propálil. Ne každou šanci dokázal Baník proměnit, například Lukáši Pazderovi, který pálil do odkryté branky, stačil jeden ze senických hráčů na poslední chvíli skočit do střely a míč z branky tělem vyrazit a Dame Diop trefil tyč. V 83. minutě ale právě Diop uzavřel skóre přesnou střelou k tyči.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: „Vyzkoušeli jsme si konstruování postupného útoku, k tomu i nějaké vyskočení a dostupování. Když jsme nebyli líní, byli jsme úspěšní. Ale soupeř teprve dává mužstvo dohromady a o to jsme to měli lehčí. Nepřeceňujeme to.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).