> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Třetí přípravný zápas před startem

vloženo: 29.06.2018           komentářů: 0

Test číslo tři: Prostějov – Vítkovice (pátek, 17.30 hodin)

Třetí přípravný zápas před startem nového druholigového ročníku odehrají fotbalisté Vítkovic ve Slatinicích. Jejich soupeřem bude tým 1. SK Prostějov, staronový účastník Fortuna národní ligy. Utkání se odehraje v pátek 29. června od 17.30 hodin.Na hřišti nedaleko Prostějova i Olomouce se sejdou staří známí. Vítkovice se s Prostějovem utkali v posledních třech letech hned čtyřikrát, tři duely skončily vítězstvím ostravského celku. Pouze v sezoně 2015/2016 zvítězili v Ostravě v Moravskoslezské lize Hanáci.Poslední vzájemný zápas se uskutečnil v závěrečném kole druholigového ročníku 2016/2017, kdy v Prostějově naši muži slavili po výhře 3:0 záchranu.Oba celky na sebe narazí letos ještě jednou, ve 12. kole Fortuna národní ligy se pravděpodobně 20. října potkají v Prostějově.Vítkovice vstoupí do pátečního přátelského zápasu už bez dvojice Jan Malík a Jakub Prajza, kteří se s týmem dál na novou sezonu připravovat nebudou. „Tak, jak jsme to řekli klukům v kabině, přípravu jsme začali s kádrem 20 hráčů a tři gólmani, přičemž každý z nich by měl dostat plus minus stejný prostor k tomu aby nás trenéry přesvědčil, že v dresu Vítkovic chtějí hrát druhou ligu. Takže budeme pokračovat v pozorovacím a vyhodnocovacím trendu, který jsme nasadili už v předchozích zápasech,“ řekl Miroslav Paul, asistent trenéra Jiřího Balcárka, s tím, že každý z hráčů se má trenérům v první řadě na hřišti v zápasech předvést v co možná nejlepším světle.

Po pátečním utkání s Prostějovem se hráči Vítkovic znovu na hřišti předvedou ve středu 4. července, ve Valašském Meziříčí, na hřišti v Podlesí si od 17 hodin zahrají proti polským Tychám.

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).