> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Třetí přípravný zápas před startem

vloženo: 29.06.2018           komentářů: 0

Test číslo tři: Prostějov – Vítkovice (pátek, 17.30 hodin)

Třetí přípravný zápas před startem nového druholigového ročníku odehrají fotbalisté Vítkovic ve Slatinicích. Jejich soupeřem bude tým 1. SK Prostějov, staronový účastník Fortuna národní ligy. Utkání se odehraje v pátek 29. června od 17.30 hodin.Na hřišti nedaleko Prostějova i Olomouce se sejdou staří známí. Vítkovice se s Prostějovem utkali v posledních třech letech hned čtyřikrát, tři duely skončily vítězstvím ostravského celku. Pouze v sezoně 2015/2016 zvítězili v Ostravě v Moravskoslezské lize Hanáci.Poslední vzájemný zápas se uskutečnil v závěrečném kole druholigového ročníku 2016/2017, kdy v Prostějově naši muži slavili po výhře 3:0 záchranu.Oba celky na sebe narazí letos ještě jednou, ve 12. kole Fortuna národní ligy se pravděpodobně 20. října potkají v Prostějově.Vítkovice vstoupí do pátečního přátelského zápasu už bez dvojice Jan Malík a Jakub Prajza, kteří se s týmem dál na novou sezonu připravovat nebudou. „Tak, jak jsme to řekli klukům v kabině, přípravu jsme začali s kádrem 20 hráčů a tři gólmani, přičemž každý z nich by měl dostat plus minus stejný prostor k tomu aby nás trenéry přesvědčil, že v dresu Vítkovic chtějí hrát druhou ligu. Takže budeme pokračovat v pozorovacím a vyhodnocovacím trendu, který jsme nasadili už v předchozích zápasech,“ řekl Miroslav Paul, asistent trenéra Jiřího Balcárka, s tím, že každý z hráčů se má trenérům v první řadě na hřišti v zápasech předvést v co možná nejlepším světle.

Po pátečním utkání s Prostějovem se hráči Vítkovic znovu na hřišti předvedou ve středu 4. července, ve Valašském Meziříčí, na hřišti v Podlesí si od 17 hodin zahrají proti polským Tychám.

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.