> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Třetí přípravný zápas před startem

vloženo: 29.06.2018           komentářů: 0

Test číslo tři: Prostějov – Vítkovice (pátek, 17.30 hodin)

Třetí přípravný zápas před startem nového druholigového ročníku odehrají fotbalisté Vítkovic ve Slatinicích. Jejich soupeřem bude tým 1. SK Prostějov, staronový účastník Fortuna národní ligy. Utkání se odehraje v pátek 29. června od 17.30 hodin.Na hřišti nedaleko Prostějova i Olomouce se sejdou staří známí. Vítkovice se s Prostějovem utkali v posledních třech letech hned čtyřikrát, tři duely skončily vítězstvím ostravského celku. Pouze v sezoně 2015/2016 zvítězili v Ostravě v Moravskoslezské lize Hanáci.Poslední vzájemný zápas se uskutečnil v závěrečném kole druholigového ročníku 2016/2017, kdy v Prostějově naši muži slavili po výhře 3:0 záchranu.Oba celky na sebe narazí letos ještě jednou, ve 12. kole Fortuna národní ligy se pravděpodobně 20. října potkají v Prostějově.Vítkovice vstoupí do pátečního přátelského zápasu už bez dvojice Jan Malík a Jakub Prajza, kteří se s týmem dál na novou sezonu připravovat nebudou. „Tak, jak jsme to řekli klukům v kabině, přípravu jsme začali s kádrem 20 hráčů a tři gólmani, přičemž každý z nich by měl dostat plus minus stejný prostor k tomu aby nás trenéry přesvědčil, že v dresu Vítkovic chtějí hrát druhou ligu. Takže budeme pokračovat v pozorovacím a vyhodnocovacím trendu, který jsme nasadili už v předchozích zápasech,“ řekl Miroslav Paul, asistent trenéra Jiřího Balcárka, s tím, že každý z hráčů se má trenérům v první řadě na hřišti v zápasech předvést v co možná nejlepším světle.

Po pátečním utkání s Prostějovem se hráči Vítkovic znovu na hřišti předvedou ve středu 4. července, ve Valašském Meziříčí, na hřišti v Podlesí si od 17 hodin zahrají proti polským Tychám.

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.