> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Krištof Kintera v DOVu

vloženo: 27.06.2018           komentářů: 0

DOLNÍ VÍTKOVICE PŘINÁŠÍ DO OSTRAVY VÝSTAVU, O KTERÉ BUDOU MLUVIT I TI, KTERÉ UMĚNÍ NEZAJÍMÁ! Jedinečné instalace současného českého umělce Krištofa Kintery (*1973), který se proslavil například pomníkem pod Nuselským mostem věnovaným sebevrahům, budou umístěny v prostředí Milan Dobeš Museum a v okolí Multifunkční auly Gong. Výstavu v Ostravě pořádají Dolní Vítkovice ve spolupráci s Milan Dobeš Museum, Svetlik Art Foundation a galerií Zdeňka Sklenáře.

Výstava se skládá z několika děl, jimž velikostně dominuje více než SEDMIMETROVÁ instalace We all want to be cleaned. Celkem 80 automatických praček tvoří obří automaticky ovládanou pyramidu, zvuk se mění podle toho, jak se roztáčejí jednotlivé bubny skutečných automatických praček.

Dalším exponátem je Public Jukebox, ten si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale zároveň jej i ovládat. Jedná se totiž o skutečně funkční JUKEBOX V NETRADIČNÍ VELIKOSTI A DESIGNU. Bude umístěn u vstupu do Multifunkční auly Gong a návštěvníkům, kteří jej budou moct využívat denně nabídne hudbu od baroka přes křišňácké mantry až po rock!

Opravdovou výzvou pro každého elektrikáře je Kinterův exponát My Light is Your Life II - Šiva Samuraj, exponát totiž působí jako obrovská kinetická plastika lidské postavy poskládané z desítek lamp včetně funkčních kabelů.

Pro tvorbu Krištofa Kintery jsou příznačné také jeho mechanické mluvící loutky. V díle I see I see I see z roku 2009 představuje autor kinetickou sochu havrana jako černokněžníka, který ironicky kráká o morálce, času, penězích a podobně.

Výstava We all want to be cleaned dokazuje, že umění není přežitek, ale to moderní má naopak obrovský společenský náboj. Přijďte i vy a zhlédněte výstavu, která v Ostravě nemá obdoby! Výstava je vhodná pro děti i dospělé všech věkových kategorií.

SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ SE USKUTEČNÍ ZA PŘÍTOMNOSTI KRIŠTOFA KINTERY 28. 6. 2018 v 18:00 v Milan Dobeš Museum v Gongu.

autor: www.dolnivitkovice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.