> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Krištof Kintera v DOVu

vloženo: 27.06.2018           komentářů: 0

DOLNÍ VÍTKOVICE PŘINÁŠÍ DO OSTRAVY VÝSTAVU, O KTERÉ BUDOU MLUVIT I TI, KTERÉ UMĚNÍ NEZAJÍMÁ! Jedinečné instalace současného českého umělce Krištofa Kintery (*1973), který se proslavil například pomníkem pod Nuselským mostem věnovaným sebevrahům, budou umístěny v prostředí Milan Dobeš Museum a v okolí Multifunkční auly Gong. Výstavu v Ostravě pořádají Dolní Vítkovice ve spolupráci s Milan Dobeš Museum, Svetlik Art Foundation a galerií Zdeňka Sklenáře.

Výstava se skládá z několika děl, jimž velikostně dominuje více než SEDMIMETROVÁ instalace We all want to be cleaned. Celkem 80 automatických praček tvoří obří automaticky ovládanou pyramidu, zvuk se mění podle toho, jak se roztáčejí jednotlivé bubny skutečných automatických praček.

Dalším exponátem je Public Jukebox, ten si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale zároveň jej i ovládat. Jedná se totiž o skutečně funkční JUKEBOX V NETRADIČNÍ VELIKOSTI A DESIGNU. Bude umístěn u vstupu do Multifunkční auly Gong a návštěvníkům, kteří jej budou moct využívat denně nabídne hudbu od baroka přes křišňácké mantry až po rock!

Opravdovou výzvou pro každého elektrikáře je Kinterův exponát My Light is Your Life II - Šiva Samuraj, exponát totiž působí jako obrovská kinetická plastika lidské postavy poskládané z desítek lamp včetně funkčních kabelů.

Pro tvorbu Krištofa Kintery jsou příznačné také jeho mechanické mluvící loutky. V díle I see I see I see z roku 2009 představuje autor kinetickou sochu havrana jako černokněžníka, který ironicky kráká o morálce, času, penězích a podobně.

Výstava We all want to be cleaned dokazuje, že umění není přežitek, ale to moderní má naopak obrovský společenský náboj. Přijďte i vy a zhlédněte výstavu, která v Ostravě nemá obdoby! Výstava je vhodná pro děti i dospělé všech věkových kategorií.

SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ SE USKUTEČNÍ ZA PŘÍTOMNOSTI KRIŠTOFA KINTERY 28. 6. 2018 v 18:00 v Milan Dobeš Museum v Gongu.

autor: www.dolnivitkovice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).