> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Krištof Kintera v DOVu

vloženo: 27.06.2018           komentářů: 0

DOLNÍ VÍTKOVICE PŘINÁŠÍ DO OSTRAVY VÝSTAVU, O KTERÉ BUDOU MLUVIT I TI, KTERÉ UMĚNÍ NEZAJÍMÁ! Jedinečné instalace současného českého umělce Krištofa Kintery (*1973), který se proslavil například pomníkem pod Nuselským mostem věnovaným sebevrahům, budou umístěny v prostředí Milan Dobeš Museum a v okolí Multifunkční auly Gong. Výstavu v Ostravě pořádají Dolní Vítkovice ve spolupráci s Milan Dobeš Museum, Svetlik Art Foundation a galerií Zdeňka Sklenáře.

Výstava se skládá z několika děl, jimž velikostně dominuje více než SEDMIMETROVÁ instalace We all want to be cleaned. Celkem 80 automatických praček tvoří obří automaticky ovládanou pyramidu, zvuk se mění podle toho, jak se roztáčejí jednotlivé bubny skutečných automatických praček.

Dalším exponátem je Public Jukebox, ten si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale zároveň jej i ovládat. Jedná se totiž o skutečně funkční JUKEBOX V NETRADIČNÍ VELIKOSTI A DESIGNU. Bude umístěn u vstupu do Multifunkční auly Gong a návštěvníkům, kteří jej budou moct využívat denně nabídne hudbu od baroka přes křišňácké mantry až po rock!

Opravdovou výzvou pro každého elektrikáře je Kinterův exponát My Light is Your Life II - Šiva Samuraj, exponát totiž působí jako obrovská kinetická plastika lidské postavy poskládané z desítek lamp včetně funkčních kabelů.

Pro tvorbu Krištofa Kintery jsou příznačné také jeho mechanické mluvící loutky. V díle I see I see I see z roku 2009 představuje autor kinetickou sochu havrana jako černokněžníka, který ironicky kráká o morálce, času, penězích a podobně.

Výstava We all want to be cleaned dokazuje, že umění není přežitek, ale to moderní má naopak obrovský společenský náboj. Přijďte i vy a zhlédněte výstavu, která v Ostravě nemá obdoby! Výstava je vhodná pro děti i dospělé všech věkových kategorií.

SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ SE USKUTEČNÍ ZA PŘÍTOMNOSTI KRIŠTOFA KINTERY 28. 6. 2018 v 18:00 v Milan Dobeš Museum v Gongu.

autor: www.dolnivitkovice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.