> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Krištof Kintera v DOVu

vloženo: 27.06.2018           komentářů: 0

DOLNÍ VÍTKOVICE PŘINÁŠÍ DO OSTRAVY VÝSTAVU, O KTERÉ BUDOU MLUVIT I TI, KTERÉ UMĚNÍ NEZAJÍMÁ! Jedinečné instalace současného českého umělce Krištofa Kintery (*1973), který se proslavil například pomníkem pod Nuselským mostem věnovaným sebevrahům, budou umístěny v prostředí Milan Dobeš Museum a v okolí Multifunkční auly Gong. Výstavu v Ostravě pořádají Dolní Vítkovice ve spolupráci s Milan Dobeš Museum, Svetlik Art Foundation a galerií Zdeňka Sklenáře.

Výstava se skládá z několika děl, jimž velikostně dominuje více než SEDMIMETROVÁ instalace We all want to be cleaned. Celkem 80 automatických praček tvoří obří automaticky ovládanou pyramidu, zvuk se mění podle toho, jak se roztáčejí jednotlivé bubny skutečných automatických praček.

Dalším exponátem je Public Jukebox, ten si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale zároveň jej i ovládat. Jedná se totiž o skutečně funkční JUKEBOX V NETRADIČNÍ VELIKOSTI A DESIGNU. Bude umístěn u vstupu do Multifunkční auly Gong a návštěvníkům, kteří jej budou moct využívat denně nabídne hudbu od baroka přes křišňácké mantry až po rock!

Opravdovou výzvou pro každého elektrikáře je Kinterův exponát My Light is Your Life II - Šiva Samuraj, exponát totiž působí jako obrovská kinetická plastika lidské postavy poskládané z desítek lamp včetně funkčních kabelů.

Pro tvorbu Krištofa Kintery jsou příznačné také jeho mechanické mluvící loutky. V díle I see I see I see z roku 2009 představuje autor kinetickou sochu havrana jako černokněžníka, který ironicky kráká o morálce, času, penězích a podobně.

Výstava We all want to be cleaned dokazuje, že umění není přežitek, ale to moderní má naopak obrovský společenský náboj. Přijďte i vy a zhlédněte výstavu, která v Ostravě nemá obdoby! Výstava je vhodná pro děti i dospělé všech věkových kategorií.

SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ SE USKUTEČNÍ ZA PŘÍTOMNOSTI KRIŠTOFA KINTERY 28. 6. 2018 v 18:00 v Milan Dobeš Museum v Gongu.

autor: www.dolnivitkovice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰