> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Krištof Kintera v DOVu

vloženo: 27.06.2018           komentářů: 0

DOLNÍ VÍTKOVICE PŘINÁŠÍ DO OSTRAVY VÝSTAVU, O KTERÉ BUDOU MLUVIT I TI, KTERÉ UMĚNÍ NEZAJÍMÁ! Jedinečné instalace současného českého umělce Krištofa Kintery (*1973), který se proslavil například pomníkem pod Nuselským mostem věnovaným sebevrahům, budou umístěny v prostředí Milan Dobeš Museum a v okolí Multifunkční auly Gong. Výstavu v Ostravě pořádají Dolní Vítkovice ve spolupráci s Milan Dobeš Museum, Svetlik Art Foundation a galerií Zdeňka Sklenáře.

Výstava se skládá z několika děl, jimž velikostně dominuje více než SEDMIMETROVÁ instalace We all want to be cleaned. Celkem 80 automatických praček tvoří obří automaticky ovládanou pyramidu, zvuk se mění podle toho, jak se roztáčejí jednotlivé bubny skutečných automatických praček.

Dalším exponátem je Public Jukebox, ten si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale zároveň jej i ovládat. Jedná se totiž o skutečně funkční JUKEBOX V NETRADIČNÍ VELIKOSTI A DESIGNU. Bude umístěn u vstupu do Multifunkční auly Gong a návštěvníkům, kteří jej budou moct využívat denně nabídne hudbu od baroka přes křišňácké mantry až po rock!

Opravdovou výzvou pro každého elektrikáře je Kinterův exponát My Light is Your Life II - Šiva Samuraj, exponát totiž působí jako obrovská kinetická plastika lidské postavy poskládané z desítek lamp včetně funkčních kabelů.

Pro tvorbu Krištofa Kintery jsou příznačné také jeho mechanické mluvící loutky. V díle I see I see I see z roku 2009 představuje autor kinetickou sochu havrana jako černokněžníka, který ironicky kráká o morálce, času, penězích a podobně.

Výstava We all want to be cleaned dokazuje, že umění není přežitek, ale to moderní má naopak obrovský společenský náboj. Přijďte i vy a zhlédněte výstavu, která v Ostravě nemá obdoby! Výstava je vhodná pro děti i dospělé všech věkových kategorií.

SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ SE USKUTEČNÍ ZA PŘÍTOMNOSTI KRIŠTOFA KINTERY 28. 6. 2018 v 18:00 v Milan Dobeš Museum v Gongu.

autor: www.dolnivitkovice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.