Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vítkovice – Olympia 0:0

vloženo: 06.05.2018           komentářů: 0

Soupeře jednoznačně přestříleli, měli víc brankových příležitostí, ale nakonec mohli paradoxně stejně prohrát. Fotbalisté Vítkovice uhráli ve 26. kole Fortuna národní ligy bezbrankovou remízu s pražskou Olympií a jsou i nadále patnáctí.

Další domácí souboj nezačaly Vítkovice nijak aktivně a jen výborný reflex Josefa Květona udržel nulu vzadu po odraze míče od Keity.

Později se už domácí dostali do hry a přišly i šance, jenže po půlhodině hry po parádních centrech Oklešťka to před Stejskalem několikrát zahřmělo, jenže ani jednou neudeřilo. A když už byl náhodou brankář hostí překonaný, zaskočil za něj obránce Žežulka. Do poločasu se neprosadil ani ve středu dvougólový střelec Filip Twardzik, který sice přímý kop kopl takřka ideálně, ale zhruba do míst, kde číhal pozorný Stejskal.

I po poločase byla v plné permanenci obrana hostí, ovšem Žondrově hlavičce chybělo více přesnosti, podobně dopadl po Motyčkově centru i znovu aktivní Filip Twardzik a do třetice Motyčku u tyče vychytal Stejskal.

A tak nakonec se mohli přece jen radovat Pražané, jenže čtvrthodiny Keita nejdřív hlavičkoval do tyče a poté v dorážce zblízka přestřelil prakticky prázdnou branku.

Vítkovice se v závěru nadechly k náporu, Olympii uzavřely před šestnáctkou, ale míč do sítě procpat nedokázaly.

MFK Vítkovice – FK Olympia 0:0

Rozhodčí: Pechanec – Ratajová, Vít. ŽK: Žondra, Okleštěk, Ožvolda – Žežulka, Liener. Diváci: 595.

Vítkovice: Květon – Cverna, Dramé, Mikula, Twardzik – Pašek, Okleštěk (81. Ožvolda), Motyčka, Hýbl – Žondra, Mrázek (72. Mišinský). Trenér: Grmela.

Olympia: Stejskal – Žežulka, Rothe, Broukal – Moulazimis, Giditz, Ruml (70. Verner), Frizoni – Keita (81. Jukl), Hejný, Michlík (56. Liener). Trenér: Ivanir.

Ohlasy aktérů po utkání:

Ludevít Grmela (trenér Vítkovic): „V první řadě by nikdo neměl zapomínat na to, že jsme prakticky ve dvou týdnech odehráli pět zápasů, což není jednoduché. I proto to možná působilo tak, že Olympia byla zpočátku častěji na míči a řídila hru. Ale to jsme i tak trochu chtěli, protože nebezpečnější jsme byli my. Do třicáté čtyřicáté minuty jsme měli nebezpečné rohové kopy a jen našim nedůrazem to neskončilo v bráně. Ani po přestávce se hra příliš nezměnila, jen jsem si myslel, že soupeře nebudeme stíhat po to množství zápasů. Jenže to bylo naopak, najednou soupeř začal odpadávat a my čím dál častěji na míči, bohužel jsme však měli moc nevynucených chyb, ztracených míčů a tím se tým hrozně vybíjí. Přesto jsme si vypracovali znovu několik šancí, po kterých nám to lítá po brankové čáře, ovšem opět nedůrazem to nedotlačíme do sítě. A naopak to byli hosté, kteří čtvrthodiny před koncem jen tak tak, že zápas nerozhodli. Nebudeme ve fotbale říkat, že je něco spravedlivého nebo ne, zkrátka to tak je. Berme to, že je bod a do konce sezony chybí čtyři zápasy. Počítat dokola nemá smysl, musíme se dívat hlavně na sebe. Je to teď ztráta, navíc se sousedem, kterého jsme mohli vtáhnout k sobě do toho bahna. Ale stalo se. Možná je to daň za ten rychlý sled zápasů. Na druhé straně se ale může stát, že nám třeba vyjde příští zápas a budeme mimo sestupové místo.“

Tomáš Okleštěk (záložník Vítkovic): „První poločas se nám moc nepovedl a neproměnili jsme svoje šance. Takhle to je ale v každém zápase, když dáte svoje příležitosti, vyhrajete, jinak ne. Zápas se nám ale, myslím, nepovedl celkově. V prvním poločase jsme toho hodně zkazili vepředu i vzadu, takže třeba i můžeme být rádi za to, že to bylo 0:0. Na druhé straně se ale nedá říct, že by po hodech přišel půst, měli jsme několikrát balon na brankové čáře, jen jsme to za ní nedotlačili. Po docela náročném programu to bylo trochu unavenější, což se odrazilo hlavně v tom zmiňovaném prvním poločase, po pauze se to o něco zlepšilo. Teď si odpočineme a doufám, že v sobě najdeme energii na to, abychom udělali ve Frýdku dobrý výsledek. Asi to je zápas jara i sezony, když vyjde, dostaneme se před ně a pak už to bude jen na nás, a když nevyjde, pak už to bude možná jen teorie. Výsledky ostatních týmů jsme samozřejmě znali, nahrála nám remíza Frýdku s Varnsdorfem, po které jsme mohli oba týmy ještě více namočit, bohužel jsme toho však využít nedokázali. A stejně tak i Olympii jsme si mohli přitáhnout, i to se úplně nepovedlo. Zkrátka je to teď tak, že týmy dole sbírají body, na druhé straně se ale nikdo neodtrhl.“

Pozor na cukroví na balkonech
Dne 17.12.2018 oznámila žena v Ostravě-Zábřehu, že jí neznámá osoba či osoby odcizily z balkonu napečené cukroví uložené v krabicích. O to smutnější je, že cukroví bylo bezlepkové kvůli dceři poškozené. Spolu s hlídkou se pokoušel i manžel oznamovatelky projít okolí, zda nespatří nějaké osoby s krabicemi, ale nikdo takový nebyl spatřen. Ženě tak nezbyde nic jiného, než cukroví upéct znovu.

17.12.2018

Období klidu a pohody žena
Období klidu a pohody žena rozhodně neprožívá Dne 17.12.2018 byli strážníci MP v Ostravě-Vítkovicích vysláni k neshodám u sousedů. Bylo zjištěno, že ženu (39 let) napadl v bytě její druh (53 let) a způsobil jí krvácející zranění v obličeji. Ženě byla na místo přivolána záchranná služba a muže, ze kterého byl při komunikaci cítit alkohol, předali strážníci přivolaným policistům.

16.12.2018

Muž měl téměř 5 ‰
Na muže ležícího na lavičce uvnitř nákupního centra v Ostravě-Třebovicích upozornili MP členové bezpečnostní služby. Muž nebyl schopen chůze a ani komunikace. Byl převezen do protialkoholní záchytné stanice, kde však po zjištění, že mu koluje v krvi 4,97 ‰ alkoholu, rozhodli, že bude převezen na urgentní příjem nemocnice, kam byl následně předán.

15.12.2018

11ti letý chlapec kradl v obchodě
Zboží v hodnotě 2593 Kč odcizil v jedné z prodejen potravin v Ostravě-Moravské Ostravě 11ti letý chlapec. Jeho počínání bedlivě sledoval člen bezpečnostní agentury prodejny, který jej také po projití pokladnou bez zaplacení zadržel. Chlapce si na místě převzal zákonný zástupce a celou věcí se nyní bude zabývat odbor sociálně-právní ochrany dětí příslušného úřadu.