> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Valachia Challenge cup 2018

vloženo: 24.04.2018           komentářů: 0

7. ročník Mezinárodního turnaje v tradičním karate

V sobotu 21.4.2018 se ve Vsetíně konal 7. ročník Mezinárodního turnaje v tradičním karate „Valachia Challenge cup 2018. Turnaje se zúčastnilo 344 registrovaných závodníků z České republiky, Polska, Slovenska a Ukrajiny.
Z Ostravy na turnaj dojelo 17 závodníků, kteří dokázali vybojovat 7 medailí. Z toho byla 1 zlatá, kterou získala Nela Novotná v disciplíně kata. Potom 5 závodníků získalo stříbrnou medaili. Byli to Tereza Kleiblová, která ji získala v kata a v kumite, Nikola Chybíková v disciplíně kata, Julie Sajdová v disciplíně kata a Kryštof Jurča v disciplíně kumite. Jednu bronzovou medaili vybojoval Antonín Barcuch v disciplíně kumite.
„Výsledky to jsou vynikající. Škoda jen, že Tereza, Nikola nebo Kryštof neměly svůj den, protože si myslím, že prvenství jim uniklo o kousek. Nikola Chybíková to má náročné. Je aktuální Mistryní Evropy v kata a tak je pod velkým tlakem, ale přesto se za svůj výkon nemusí stydět. Česká republika, v její kategorii, v disciplíně kata teď v Evropě dominuje, protože všechny tři České závodnice byly ve finále Mistrovství Evropy, kde ČR získala první a druhé místo. Teď hold byla Nikola druhá, ale na Mistrovství světa, které bude v říjnu v Kanadě, to může být úplně jinak. Ke zlatu měla blízko i Tereza Kleiblová nebo Kryštof Jurča, ale dostali se před ně závodníci z Polska. Odkud přijeli opravdu ti nejlepší,“ dodal předseda Akademie a trenér karate Radek Kleibl.

autor: Mgr.Radek Kleibl

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

29.07.2018

Muž kradl čokolády pro děti od známých
Dne 29. července 2018 v rozmezí tří hodin vyjížděli strážníci ke krádežím do stejného nákupního místa v Ostravě-Zábřehu k velmi podobným oznámením. V obchodě měli totiž nenechavci v merku sladkosti. Nejprve hlídka oznamovala k příslušnému správnímu orgánu muže pro podezření z majetkového přestupku. Ten odcizil čokolády dle vlastních slov pro děti svých známých. Jednalo se o 9 kusů čokolád v celkové hodnotě více než 700 Kč. Žena byla oznámena za odcizení 18 kusů tentokráte oříškových čokolád

25.07.2018

Odhalila ho místní znalost strážníka
Hlídka městských policistů byla dne 25. července 2018 vyslána k události do ostravské městské části Poruba. Zde mělo dojít v jedné z prodejen potravin a smíšeného zboží ke krádeži.

23.07.2018

ozkopávali odpadky, pak ohrožovali BESIP
Dne 23. července 2018 byla vyslána hlídka do Ostravy-Třebovic na místo, kde se měli pohybovat dva mladíci, kteří ničili a vysypávali odpadkové koše. Sami podezřelí strhli na sebe pozornost vyslané motorizované hlídky v městské části Ostrava-Poruba. Zde naznačovali projíždějícím řidičům, že chtějí vejít bez rozmyslu do vozovky a následně na ně ukazovali vulgární gesta. Strážníci dostihli mladíky v nedaleké ulici. Zde jim bylo sděleno podezření z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

29.06.2018

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.